Kaja Klimek i Anna Tatarska dołączają do redakcji "Dzień Dobry TVN". Kim są?

Autor:
Kamila
Jamrożek
Kaja Klimek i Anna Tatarska dołączają do redakcji "Dzień Dobry TVN"

Do zespołu "Dzień Dobry TVN" dołączyły dwie nowe dziennikarki. Anna Tatarska i Kaja Klimek będą zajmować się tematyką filmową. Co o nich wiemy?

Zespół ulubionego programu śniadaniowego Polaków wzbogacił się o dwie nowe dziennikarki. Anna Tatarska i Kaja Klimek będą w "Dzień Dobry TVN" zajmowały się tematyką filmową. Mają w tej dziedzinie spore doświadczenie!

Kaja Klimek w "Dzień dobry TVN" - kim jest?

Kaja Klimek to edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Jest absolwentką dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie pisze pracę doktorską poświęconą kulturze didżejskiej w Polsce.

Kaja Klimek prowadzi zajęcia poświęcone filmowi i popkulturze na Uniwersytecie Warszawskim i SWPS oraz warszawską Akademię Filmu Dokumentalnego przy Festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Stale współpracuje z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, gdzie zajmuje się edukacją, w tym prowadzeniem warsztatów krytyki filmowej dla dzieci i młodzieży. Jako programerka filmowa i kuratorka współpracowała m.in. z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. W piątkowych wydaniach "Dzień Dobry TVN" Kaja Klimek będzie odpowiadać za cykl filmowy.

Prywatnie Kaja Klimek interesuje się komiksem, popkulturą, reprezentacją kobiet na ekranie oraz aktorskim fenomenem Nicolasa Cage'a. Prowadzi program "Seriale" w TVN Fabuła - pierwszy telewizyjny program w Polsce w całości poświęcony serialom. Ma też własny kanał na YT - Kajutex - poświęcony popkulturze, literaturze, komiksowi i filmom. Prowadzi też profil na Instagramie. Jej nick to @kajutex.

Agnieszka Woźniak-Starak o popularności
Agnieszka Woźniak-Starak o popularności Agnieszka Woźniak-Starak o popularności Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Anna Tatarska w "Dzień Dobry TVN" - kim jest?

Anna Tatarska to dziennikarka filmowa i kulturalna z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Jest absolwentką Filmoznawstwa, Wiedzy o Kulturze, New York Film Academy i Polskiej Szkoły Reportażu. Rozmawiała już z wieloma gwiazdami światowego formatu m.in. Meryl Streep, Martinem Scorsese, Bradem Pittem, Agnieszką Holland czy Hilary Clinton.

Anna Tatarska regularnie publikuje w rozmaitych mediach. Jest też współautorką podcastu "Z przyjemnością. O (pop)kulturze" Vogue Polska, współtworzy audycję "Filmozgrani" w radiu ChilliZet i podcast serialowy Estrady Poznańskiej "Nie spać słuchać". Współpracuje z festiwalami i wydarzeniami kulturalnymi (m.in. OFF Camera, WATCH Docs, WFF, Kino Dzieci, Krakowski Festiwal Filmowy) jako prowadząca panele, Q&A i jurorka. Publikuje za granicą, m.in. na stronach Variety. W "Dzień Dobry TVN" Anna Tatarska będzie odpowiadać za wywiady z gwiazdami. Wcześniej współpracowała z redakcją przy weekendowych wydaniach, teraz dołączy do zespołu na stałe.

Anna Tatarska ceni wolność w pracy i życiu, a jej pasją są podróże, wegetariańskie dania i rozmowy z ludźmi. Prowadzi profil na Instagramie pod nazwą @anna.tatarska, na którym publikuje także kardy ze swojego życia prywatnego.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości