Programy

Magda Gessler w restauracji "43 300". "Menu jak książka telefoniczna"

Programy

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Kuchenne rewolucje" w Bielsku-Białej. Magda Gessler w restauracji "43 300"

W 13. odcinku "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedzi restaurację "43 300" w Bielsku-Białej. Właściciele stworzyli menu składające się z wielu dań z całego świata. Dlaczego mimo to nie udało im się zaspokoić gustów gości?

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler pomaga właścicielom odkryć, co stoi za klapą ich restauracji. W 13. odcinku najnowszej 25. edycji restauratorka odwiedzi Bielsko-Białą i bistro "43 300". Czy Magdzie Gessler uda się pomóc rodzinie Gębalskich?

"Kuchenne rewolucje" w Bielsku-Białej. Magda Gessler w restauracji "43 300"

W Bielsku-Białej bistro "43 300" najchętniej nakarmiłoby wszystkich. Lokal swoją nazwę wziął od kodu pocztowego Bielska, a prowadzą go małżonkowie Natalia i Robert, z pomocą taty Roberta, Krzysztofa. Problem w tym, że żadne z nich nie ma o gastronomii bladego pojęcia. Codzienna walka o gości nie przynosi żadnych efektów, a włożone w biznes oszczędności życia, dawno się skończyły. Co więcej, młodzi właściciele, spędzając w restauracji całe dnie, zaniedbują życie rodzinne. Mają wyrzuty sumienia, że ich pięcioletni synek ciągle czeka na rodziców.

Ciężka i czasochłonna praca, zamiast przynosić zyski, przynosi powiększające się zadłużenie i frustracje. Nie radząc sobie z problemami, Robert zaczął sięgać po alkohol. Na szczęście w porę znalazł pomoc i dziś nie tylko jest trzeźwy, ale jako terapeuta uzależnień, pomaga innym. Z kolei o pomoc w ratowaniu upadającego bistro, właściciele postanowili poprosić Magdę Gessler. 

Zobacz zwiastun najnowszego odcinka "Kuchennych rewolucji":

Magda Gessler w restauracji "43 300" w Bielsku-Białej - smak dań

Magda Gessler po wejściu do "43 300" zwróciła uwagę na bardzo długą kartę. Restauratorka zamówiła kilka dań: flaki, burgera, schabowego i sałatkę.

"Smak flaków jest dobry", "Fantastyczny schabowy", "Przepyszny burger, jeden z najlepszych, jaki jadłam w swoim życiu" - komentowała Magda Gessler.

"Dania są pyszne, ale to bistro zaadresowane jest do wszystkich, czyli nie wiadomo do kogo" - zdiagnozowała kłopoty lokalu restauratorka.

Magda Gessler w restauracji "43 300" w Bielsku-Białej - metamorfoza, dalsze losy

Następnego dnia Magda Gessler przybyła do restauracji, aby dowidzieć się, dlaczego lokal z tak dobrą kuchnią nie ma gości. Wysłuchała bolesnej historii właścicieli, ale skrytykowała ich podejście do biznesu.

"Dlaczego to się tak kretyńsko nazywa?", "Wnętrze jest bezosobowe", "Trudno nie być zmęczonym, jak ktoś wymyślił kartę jak książka telefoniczna. To trzeba być walniętym na mózg", "Dokładanie tych kartek do menu jest waszą porażką" - wyliczała błędy właścicieli Magda Gessler.

Jaki ma pomysł na przemianę restauracji "43 300"? Lokal otrzymał nazwę "Bistro u rodziny Gębalskich", która ma wskazywać na jego rodzinny charakter. W nowym menu znalazły się dania sygnowane przez Magdę Gessler:

  • pyszna bułeczka z szynką san daniele - 17 zł
  • słoneczny krem - 26 zł
  • boeuf bourguignon - 49 zł
  • sałatka beskidzka - 34 zł
  • tarta z morelami i adwokatem - 18 zł
"Kuchenne rewolucje" w Bielsku-Białej. Magda Gessler w restauracji "43 300"
"Kuchenne rewolucje" w Bielsku-Białej Źródło: TVN
"Kuchenne rewolucje" w Bielsku-Białej. Magda Gessler w restauracji "43 300"
"Kuchenne rewolucje" w Bielsku-Białej Źródło: TVN

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

"Kuchenne rewolucje" można oglądać od w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości