Malwina Wędzikowska - jej stylizacje podbijają telewizję. Co o niej wiemy?

Autor:
Dagmara
Olszewska
Malwina Wędzikowska

Malwina Wędzikowska to gwiazda telewizji TTV i jedna z najbardziej znanych polskich stylistek. Pracowała nad przygotowaniem kostiumów w "Top Model" oraz  była ekspertem w programie "Druga twarz". Prowadziła też "Ostatnią Szansę" emitowaną na antenie TTV. Malwina Wędzikowska chętnie pojawia się w mediach społecznościowych i dzieli z internautami ciekawostkami ze swojego życia. Co o niej wiemy?

Jednym z najczęściej powtarzających się pytań dotyczących Malwiny Wędzikowskiej jest to, czy stylistka jest spokrewniona z dziennikarką Anną Wendzikowską. Okazuje się, że tak - dziadkowie pań byli rodzonymi braćmi. Różnica w zapisie nazwisk wynika z błędu urzędnika, który niepoprawnie zapisał je w akcie urodzenia Anny Wendzikowskiej. 

Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska

Malwina Wędzikowska - pochodzenie, kariera

Malwina Wędzikowska urodziła się 24 lutego 1981 roku w Łodzi. To właśnie w tym mieście stawiała pierwsze kroki w modzie, a w 2005 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Tuż po studiach stylistka zdecydowała się na zmianę miejsca zamieszkania i wyjechała do Warszawy. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, pojawiły się bowiem pierwsze poważne kontrakty, a nawet - praca stylistki u boku Maryli Rodowicz.

W 2017 roku podczas uroczystej gali organizowanej w Teatrze Polskim w Warszawie odebrała główną nagrodę w konkursie KTR organizowanym przez "Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR" za kostiumy do reklamy telewizyjnej i internetowej. 

Malwina Wędzikowska ma na koncie także epizody aktorskie. Znalazła się w obsadzie filmu "Zamiana" oraz wystąpiła w teledysku do utworu Andrzeja Piasecznego "Wszystko dobrze".

Malwina Wędzikowska w TTV

Malwina Wędzikowska zaczęła swoją przygodę z telewizją TTV jako stylistka w programie "Druga twarz". To właśnie tam pod okiem makijażystów, fryzjerów i fotografów odmieniała oblicze osób, którym dotychczasowy, krzykliwy image przeszkadzał w funkcjonowaniu. 

Niedługo później modowa ekspertka otrzymała rolę prowadzącej w programie "Ostatnia szansa", który polegał na metamorfozach mężczyzn. W show pojawiali się panowie, którzy nie wiedzieli, jak wydobyć swoje atuty, lub z różnych względów przestali dbać o to, jak wyglądają. 

"O ile kobiety mają mnóstwo wskazówek, setki tytułów prasowych i programów w telewizji, które pomagają im w odnalezieniu własnego stylu, o tyle mężczyźni od dziś, no cóż... będą mieli mnie. :) To 'Ostatnia Szansa' na to, by zmienić swój świat, poznać elementarz męskiej elegancji i odnaleźć sens. Nie zapomnimy też o kobietach!  Zapraszam już wkrótce na antenę TTV" - mówiła przed emisją Malwina Wędzikowska. 

Stylistka została też laureatką specjalnej edycji programu "99. Gra o wszystko VIP", w którym wraz z innymi osobistościami telewizji TTV zmierzyła się w nietypowych zadaniach logicznych i zręcznościowych. Główną nagrodę w wysokości 50 000 złotych, przekazała na rzecz Fundacji TVN na budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka.

Niedawno media obiegła informacja, że Malwina Wędzikowska zakończyła nagrania do nowego programu "Rzeczy, których nie nauczyła mnie matka". Format oparty na duńskim show "The Things My Dad Failed to Teach Me"  ma pojawić się na antenie TTV już wiosną 2023 roku. 

Malwina Wędzikowska - życie prywatne, rodzina

Malwina Wędzikowska, choć jest obecna w mediach społecznościowych, bardzo strzeże informacji dotyczących życia prywatnego. W latach 2010–2015 spotykała się z Rinke Rooyensem. Później na kilku branżowych spotkaniach była widywana w towarzystwie Kuby Wojewódzkiego, jednak nigdy nie potwierdzili oficjalnie, że byli w związku. 

Malwina Wędzikowska i Kuba Wojewódzki
Malwina Wędzikowska spotykała się z Kubą Wojewódzkim? Malwina Wędzikowska i Kuba Wojewódzki Źródło: MWMEDIA

Malwina Wędzikowska równie oszczędnie podchodzi do informacji o aspektach związanych z relacjami rodzinnymi. W programie "Rzeczy których nie nauczyła mnie matka" ma niejako otworzyć się na przeszłość i spróbować odbudować relację z rodzicielką. 

"Przed obiema kobietami spore wyzwanie, ponieważ po raz pierwszy po dwudziestu latach spędzą ze sobą tak dużo czasu. Malwina pomoże mamie w pracach porządkowych i ramię w ramię spróbują doprowadzić gospodarstwo do lepszej formy. Prawdziwym testem dla nich będzie jednak próba zrozumienia drugiej strony. W jakiej formie będzie ich relacja po dwóch tygodniach wspólnego pobytu? Wszystko wyjaśni się już wiosną!" - czytamy w opisie programu. 

Malwina Wędzikowska - Instagram 

Stylistkę odszukacie na Instagramie pod nazwą @malwinawedzikowska. Znajdziecie tam głównie informacje o nowych projektach i zawodowych dokonaniach oraz dziesiątki stylizacji i inspiracji modowych. 

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości