Martyna Kaczmarek o samoakceptacji i kompleksach. "Dzisiaj czuję się wolna"

Martyna Kaczmarek
Martyna Kaczmarek
Źródło: MWMEDIA
Martyna Kaczmarek otwarcie poruszyła temat samoakceptacji i kompleksów. Wspomniane odebrały jej zdrowie psychiczne, prowadziły do zaburzeń odżywiania oraz obsesyjnych myśli o swoim wyglądzie. Emocjonalny wpis opublikowała w sieci.

Martyna Kaczmarek stała się rozpoznawalna dzięki 11. edycji programu TVN "Top Model". Jej działania jednak nie ograniczają się tylko do świata mody. Gwiazda jest aktywną działaczką społeczną, która wykorzystuje platformy mediów społecznościowych do propagowania idei ciałopozytywności.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Martyna Kaczmarek szczerze na temat kryzysu w relacji. Przyznała, że nie mieszka już z mężem

Martyna Kaczmarek odważnie o kompleksach

Martyna Kaczmarek opublikowała niedawno na swoim instagramowym koncie wpis na temat samoakceptacji i kompleksów. W swoim emocjonalnym, szczerym i odważnym poście podzieliła się swoimi osobistymi doświadczeniami. Gwiazda programu "Top Model" powiedziała trudnościach, które musiała przejść w związku z samoakceptacją

Ujawniła, że kompleksy odebrały jej zdrowie psychiczne prowadząc do zaburzeń odżywiania oraz obsesyjnych myśli o swoim wyglądzie. Przy okazji Martyna Kaczmarek skomentowała sposób, w jaki troski o swoje ciało wpływały na jej życie:

"[...] Kompleksy odebrały mi za wiele. Nie chcę im się już dawać. Odebrały mi zdrowie psychiczne, gdy przez lata żyłam z zaburzeniami odżywiania. Głodówki, dzięki którym czasami chudłam sprawiły, że moje ciało nie otrzymywało wszystkich wartości odżywczych jakich potrzebuje. Zaburzona relacja ze swoim ciałem sprawiała, że unikałam wyjść na imprezy lub jeśli się na nie decydowałam - głodziłam się do tej dziewiętnastej. Płaski brzuch i "zapas” możliwych do spożycia kalorii" - napisała.

Martyna Kaczmarek w dalszej części swojego emocjonalnego wpisu dała do zrozumienia obserwującym ją fanom, że jest pogodzona z tym, jak wygląda.

"[...] Zamiast celebrować chwilę, myślałam o fałdkach i kącie pod jakim mam ustawić swoje ciało. Czas. Pieniądze. Na kolejny, piekący krem antycellulitowy. Jak piecze, to znaczy, że działa? Nigdy więcej. Dzisiaj czuję się wolna. J*bać kompleksy" - dodała.

Martyna Kaczmarek o trudach przeszłości

Martyna Kaczmarek jakiś czas temu podzieliła się z fanami swoimi uczuciami w innym emocjonalnym wpisie na Instagramie. Uczestniczka "Top Model" ujawniła, że ostatnie dwa lata były dla niej trudnym i pełnym wyzwań okresem. Dodatkowo na umieszczonym zdjęciu pokazała swój nowy tatuaż, który ma symbolizować zmiany.

"To pamiątka, która będzie mi przypominać o tym, że przetrwałam w ostatnich 2 latach największe burze, wyciągnęłam wnioski z największych, najbardziej zawstydzających mnie błędów i przeżyłam, gdy myślałam, że nie dam rady. Zaczęłam niedawno nowy rozdział i jestem niezwykle podekscytowana na to co mnie czeka" - zaczęła.

W swoim osobistym wpisie Martyna Kaczmarek wyraziła również wdzięczność dla swoich obserwatorów za ich nieustanne wsparcie i zaufanie.

"Dziękuję, że jesteście tego częścią i mogę na was liczyć" - napisała gwiazda

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości