Programy

Mateusz Hładki jest uwielbianym prezenterem "Dzień Dobry TVN". Kiedyś wyglądał całkiem inaczej

Programy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Mateusz Hładki 

Mateusz Hładki to dziennikarz od lat związany z telewizją TVN. Prezenter "Dzień dobry TVN" cieszy się dużą sympatią widzów. Co wiemy o jego życiu? Sprawdź koniecznie!

Mateusz Hładki słynie z nienagannego wyglądu. Patrząc dzisiaj na dziennikarza TVN, ciężko uwierzyć, że kilkanaście lat temu walczył ze sporą nadwagą. Z tego powodu był obiektem drwin. Dziś opowiada otwarcie o swojej metamorfozie. Co jeszcze o nim wiemy?

Mateusz Hładki - kim jest, wiek, wzrost

Mateusz Hładki urodził się 2 lipca 1986 roku. W 2022 roku skończył 36 lat. Według informacji dostępnych w sieci dziennikarz niemal dorównuje wzrostowi Marcinowi Prokopowi, gdyż ma 197 cm wzrostu. 

Mateusz Hładki 
Mateusz Hładki  Źródło: MWMEDIA

Mateusz Hładki - kariera, "Dzień Dobry TVN"

Mateusz Hładki jest absolwentem wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest związany z telewizją TVN. Pracuje jako reporter programu "Dzień Dobry TVN". Prowadzi relacje na żywo. Wcześniej związany był z Telewizją Polską. Zajmował się relacjonowaniem prac Sejmu i Senatu. Od 2007 do 2009 roku pracował w redakcji programu publicystycznego TVN "Teraz MY", gdzie był reporterem śledczym. Mateusz Hładki ma też doświadczenie w pracy dziennikarza radiowego. Był reporterem radia "Radiostacja" oraz wydawcą serwisów informacyjnych i prezenterem w Polskim Radiu RDC.

Największą rozpoznawalność zyskał jednak dzięki programowi "Dzień Dobry TVN". W programie śniadaniowym oprócz wywiadów z zaproszonymi gośćmi reportaży oraz przygotowanych wcześniej materiałów znajdziemy tam także liczne porady czy przepisy kuchenne.

Mateusz Hładki - metamorfoza

Mateusz Hładki znany jest ze swojej ogromnej metamorfozy, jaką przeszedł od początku kariery. Dziś prezenter może się pochwalić szczupłą i umięśnioną sylwetką oraz nienagannym stylem, ale nie zawsze tak było. W czasach licealnych mężczyzna miał dużą nadwagę – ważył 40 kilogramów więcej niż teraz. Swoją przemianę zawdzięcza treningom na siłowni oraz racjonalnej, zdrowej diecie. Dziennikarz bardzo lubi sport, dlatego dziś może pochwalić się idealną sylwetką i znakomitą kondycją. Aż trudno sobie wyobrazić, że kiedyś było inaczej.

"Młodzi ludzie potrafią być okrutni. [...] Jeżeli odstaje się od grupy, w szkole jest się jedynym z nadwagą, to jak miłym by się nie było, to wcześniej czy później odczuje się, że otyłość jest powodem do drwin, odrzucenia. [...] A poza tym dochodzi też jeszcze jedna kwestia. To jest ten czas w życiu, kiedy pierwszy raz się zakochujesz, kiedy zauważasz, że jesteś postrzegany przez pryzmat wyglądu i otyłość zaczyna być czymś traumatycznym" - opowiadał prezenter w "Dzień Dobry TVN".

Mateusz Hładki jest dumny ze swojej metamorfozy, dlatego chwali się nią w licznych wywiadach. Dzięki diecie dziennikarz stracił aż 40 kilogramów, ale w pewnym momencie uznał, że przesadził ze zrzucaniem wagi, więc zaczął nabierać masy mięśniowej.

"A mówią, że dieta nie zmienia rysów twarzy! I mówią też, że podobno nie ma ludzi nieatrakcyjnych, tylko są tacy, którzy nie pracowali w TVN. Nie wiem, jak z tym drugim twierdzeniem, ale dieta i treningi czynią cuda!" - żartował prezenter na Instagramie.

"Nie uważam, żebym osiągnął spektakularny sukces. Dla mnie sukcesem jest to, że skończyłem dziennikarstwo na UW, pracuję w zawodzie, mieszkam w mieście, które kocham, mam grono najbliższych ludzi, którzy w całości akceptują to, jaki jestem [...] Schudłem kiedyś 40 kilo – to jest mój sukces" - powiedział Mateusz Hładki portalowi kobieta.pl. 

Małgorzata Foremniak o życiu po 50. Czego się nauczyła?
Małgorzata Foremniak o życiu po 50. Czego się nauczyła? Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Mateusz Hładki - życie prywatne

Mateusz Hładki nie opowiada w mediach o swoim życiu prywatnym. Nie komentuje plotek o rzekomych związkach, ani nie chwali się, z kim się spotyka. Niestety trzeba uszanować jego prywatność i zaakceptować fakt, że nie dowiemy się niczego o życiu uczuciowym dziennikarza. Chyba, że kiedyś zmieni zadanie.

Mateusz Hładki 
Mateusz Hładki  Źródło: MWMEDIA

Mateusz Hładki - Instagram

Mateusz Hładki ma swój profil na Instagramie. Prowadzi go pod nazwą @mateusz_hladki_. Publikuje głównie zdjęcia związane z pracą - ze studia programu "Dzień Dobry TVN", który współprowadzi czy imprez branżowych.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości