"Milionerzy". Jak poradzili sobie uczestnicy "Azji Express"? Jedna z par miała szansę na pół miliona!

Autor:
Kamila
Jamrożek

W specjalnym odcinku "Milionerów", naprzeciwko Huberta Urbańskiego zasiadły dwie pary: Daria Ładocha i Krystian Pesta oraz Paulina Krupińska i Wojciech Łozowski z "Azji Express". W trakcie programu padło wiele zaskakujących pytań. Która z par poradziła sobie lepiej w programie?

"Milionerzy" to popularny telewizyjny program, w którym uczestnicy mają szansę wygrać dużą sumę pieniędzy, odpowiadając na coraz trudniejsze pytania z ogólną wiedzą. W jednym z odcinków programu wzięły udział dwie pary: Daria Ładocha i Krystian Pesta oraz Paulina Krupińska i Wojciech Łozowski, czyli uczestnicy programu "Azja Express". Jak im poszło?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Paulina Krupińska o momentach zwątpienia w "Azja Express"
Paulina Krupińska o momentach zwątpienia w "Azja Express" Paulina Krupińska o momentach zwątpienia w "Azja Express"

Daria Ładocha i Krystian Pesta w "Milionerach"

Daria Ładocha i Krystian Pesta, znani z programu "Azja Express" rozpoczęli grę w "Milionerach" od pierwszego pytania, które brzmiało: "Jeśli ktoś chciałby stepować na stepie, to gdzie najlepiej? A. w Austrii; B. w Mongolii; C. na Litwie; D. na Łotwie." Para miała wątpliwości co do odpowiedzi, dlatego zdecydowali się skorzystać z pomocy publiczności. Publiczność opowiedziała się za odpowiedzią B, którą ostatecznie zaznaczyli, a okazała się ona poprawna.

Następne pytanie dotyczyło liczby kropek w sygnale SOS zapisanych alfabetem Morse'a A. 2; B. 3; C. 4; D. 6. Ponownie para miała wątpliwości i zdecydowała się skorzystać z telefonu do przyjaciela, który sugerował odpowiedź D. Ostatecznie, wykorzystując koło ratunkowe "pół na pół", wskazali poprawną odpowiedź D.

Para kontynuowała grę, odpowiadając na kolejne pytanie, w którym musieli wskazać króla Polski żyjącego w XVII wieku oraz rozwiązać łamigłówkę. Niestety para wyłożyła się na pytaniu za 10 tysięcy złotych, które brzmiało: "W jakim państwie odbył się Rajd Dakar, w którym w klasie lekkich pojazdów SSV triumfował w styczniu 2023 r. Eryk Goczał? A. w Kenii; B. we Francji; C. w Arabii Saudyjskiej; D. w Senegalu".

Para zaryzykowała i wskazała Senegal. Jak się jednak okazało, prawidłową odpowiedzią była Arabia Saudyjska, dlatego swoją rozgrywkę zakończyła z 1 tys. zł na koncie.

Paulina Krupińska i Wojciech Łozowski w "Milionerach"

Kolejną parą w programie "Milionerzy" byli Paulina Krupińska i Wojciech Łozowski. Pierwsze pytanie, z którym musieli się zmierzyć, dotyczyło popularnego typu etui na smartfon, a para poprawnie wskazała odpowiedź C, czyli plecki.

Kontynuując grę, odpowiedzieli poprawnie na pytania za 1 tys. zł i 2 tys. zł. Kolejne pytanie dotyczyło świętego kwiatu buddyzmu, którego symbolizuje czystość i odrodzenie. Następnie udzielili poprawnej odpowiedzi na pytanie za 5 tys. zł, które sprawdzało wiedzę dotyczącą powieści J. K. Rowling "Harry Potter".

W pytaniu za 20 000 zł uczestnicy musieli zidentyfikować walutę Uzbekistanu wśród ryb. Odpowiedzieli poprawnie, wybierając opcję C, czyli "sum", co pozwoliło im kontynuować grę.

Kolejne pytanie, za 40 000 zł, dotyczyło malarza, którego imię w jego rodzimym języku oznacza "zbawiciel". Para skorzystała z koła ratunkowego "telefon do przyjaciela" i otrzymali wskazówkę od Sebastiana Karpiela-Bułecki, który sugerował odpowiedź C, czyli "Salvadora Dalego". Postąpili zgodnie z jego radą i odnieśli sukces, zdobywając 40 000 zł.

Pytanie za 75 000 zł dotyczyło alkoholu o anyżowym aromacie, który tradycyjnie spożywa się, rozcieńczając go wodą, powodując jego zmętnienie. Jest on czasem nazywany "lwim mlekiem". Para poprosiła o pomoc publiczność, która wskazała odpowiedź A, czyli "raki". Okazało się, że publiczność była słuszna, co przyniosło uczestnikom kolejne 75 000 zł.

Następne pytanie, za 125 000 zł, dotyczyło perkusisty, który był częstym gościem aukcji koni arabskich stadniny w Janowie Podlaskim. Para zdecydowała się na odpowiedź C, czyli "The Rolling Stones", co okazało się poprawne, dając im 125 000 zł.

Pytanie za 250 000 zł wymagało znajomości słownictwa. Pytanie brzmiało: "Hipokamp: A. odpowiada za pamięć; B. to obóz jeździecki; C. przypisuje wartość kiczowi; D. to jeden z centaurów." Uczestnicy skorzystali z koła ratunkowego "pół na pół", które odrzuciło odpowiedzi C i D. Ostatecznie, wybierając opcję A, czyli "odpowiada za pamięć", para zdobyła 250 000 zł.

Pytanie za 500 000 zł dotyczyło możliwości wykorzystania pszczelich produktów do batikowania. Uczestnicy nie znali odpowiedzi i zdecydowali się zrezygnować z dalszej gry, kończąc z wynikiem 250 000 zł. Wygraną przekazali na realizację programu TVN "Zdrowie w Głowie".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości