Nie żyje uczestniczka "MasterChefa". Miała zaledwie 35 lat

Nie żyje Denisa Zajicova
Nie żyje Denisa Zajicova
Źródło: Getty Images
Zmarła Denisa Zajicova. Uczestniczka czeskiego "MasterChefa" odeszła w wieku zaledwie 35 lat. Kobieta przez lata walczyła z nowotworem złośliwym. Osierociła dwie małe córeczki. Informację o jej śmierci przekazali bliscy.

Denisa Zajicova wystąpiła w czeskiej edycji programu "MasterChef" w 2019 roku W kulinarnym show doszła do samego finału. Po programie zajęła się prowadzeniem kulinarnego bloga. Była także aktywna w mediach społecznościowych. 35-latka angażowała się także w pomoc osobom, które zmagają się z chorobą nowotworową.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Zmarli młodo
Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Nie żyje Denisa Zajicova z czeskiego "MasterChefa"

Znana uczestniczka czeskiego programu kulinarnego "MasterChef" nie dożyła nawet 36 roku życia. Smutne wieści o śmierci Denisy Zajicovej przekazał jej życiowy partner Roman Zajic 3 kwietnia 2024 r.

"Wyjątkowo ciężko mi moje obecne uczucia przekazać w słowa, lecz ubolewam, że Deniska nie doczekała końca swojej bitwy z agresywną chorobą. Walczyła z determinacją do ostatnich chwil. Cierpimy niewyobrażalnie, ale jesteśmy przekonani, że teraz jest jej lepiej" - podkreślił Roman Zajic w mediach społecznościowych.

W późniejszych wpisach, bliscy kobiety wyrazili wdzięczność za solidarność i wsparcie fanów. Napisali, że przeżywają obecnie najcięższy moment w życiu.

"Nie znamy nikogo, kto miałby wokół siebie tylu prawdziwych przyjaciół, co ona. Przez cały czas byliśmy niesamowicie poruszeni tą troską. Dawaliście całej naszej rodzinie siłę na każdy kolejny dzień, były to najgorsze chwile w naszym życiu i bardzo trudna walka z podstępną i złowrogą chorobą. Dziękuję wszystkim, którzy starali się, aby ostatnie miesiące i dni były dla Denisy przyjemne i łatwe" - pisali.

Na co chorowała Denisa Zajicova z czeskiego "MasterChefa"?

Denisa Zajicova chorowała na nowotwór złośliwy. Miała guza mózgu. Choroba została u niej zdiagnozowana w roku 2014, zaledwie kilka miesięcy przed tym jak miała stanąć na ślubnym kobiercu. Mimo że koszty związane z terapią przekraczały finansowe zdolności małżeństwa, mogli polegać na hojności tysięcy Czechów.

Niestety, pomimo starań medyków, kondycja kobiety znacznie się pogorszyła pod koniec ostatniego roku. Wtedy to właśnie Denisa Zajicova oznajmiła, że najpewniej pozostało jej niewiele czasu. W grudniu 2023 r. napisała na Instagramie, że nie da się przeprowadzić kolejnych operacji, a lekarze dają jej kilka miesięcy życia.

"Wciąż wierzę i mam nadzieję" – pisała w mediach społecznościowych. 

Denisa Zajicova była instagramową influencerką. Jednak oprócz wstawiania idealnie wykadrowanych zdjęć, dzieliła się także swoją codziennością. Pokazywała też walkę z nowotworem. Finalistka "MasterChefa" napisała również książkę, w której opowiadała o chorobie i motywowała osoby, które tak jak ona usłyszały tę straszną diagnozę. 

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości