Piotr "Liroy" Marzec o trudnym dzieciństwie. "Uciekłem z domu w wieku 6 lat. Mdlałem z głodu"

 Piotr "Liroy" Marzec uczestniczył w programie "Przez Atlantyk"
Piotr "Liroy" Marzec uczestniczył w programie "Przez Atlantyk"
Źródło: TVN/Bartosz Krupa
Piotr "Liroy" Marzec to znany polski raper. W programie "Przez Atlantyk" opowiedział o swojej trudnej sytuacji rodzinnej w przeszłości. Muzyk był ofiarą przemocy domowej. Często bał się o swoje życie i musiał uciekać z domu przed pijanym ojcem.

Piotr "Liroy" Marzec to znany muzyk, którego przygody mogliśmy śledzić w programie "Przez Atlantyk". Słynny raper zaskarbił sobie sympatię reszty uczestników Mai Hirsch, Antka KrólikowskiegoNatalii Przybysz, Renaty Kaczoruk i Zygmunta Miłoszewskiego. 20 kwietnia obejrzeliśmy ostatni odcinek programu. Artysta zwierzył się ekipie ze swoich przeżyć w dzieciństwie.

"Przez Atlantyk". Piotr "Liroy" Marzec o dzieciństwie i toksycznym ojcu

Piotr "Liroy" Marzec urodził się w mieście Busko-Zdrój w województwie świętokrzyskim. Wychowywał się na kieleckim osiedlu "Sady" w rodzinie, w której ojciec stosował przemoc wobec domowników. Jak wyjaśnił w programie "Przez Atlantyk" ojciec groził mu śmiercią. Już jako kilkulatek uciekał z domu, bo bał się o swoje życie.

"Ja pierwszy raz z domu uciekłem, jak miałem sześć lat. Potrafiłem wtedy jechać 30 km do rodziców mojego starego i powiedzieć, żeby zrobili coś, bo ojciec nas chce zamordować" - stwierdził.

Liroy powiedział też, że musiał kraść jedzenie, kiedy uciekał z domu.

"Bywało, że nie miałem na jedzenie, mdlałem. Trzy razy z głodu zemdlałem, jak miałem z sześć, siedem lat. Byłem na ucieczce, mieszkałem w lesie. Kumpla, który miał mi przynieść jedzenie, złapano. Byłem zdesperowany. Złapałem samochód do Kielc i w nim zemdlałem" - powiedział.

Muzyk wyznał, że w obawie przed ojcem najczęściej spał w piwnicy lub pod schodami.

"Ja tę piwnicę polubiłem do tego stopnia, że ten zapach piwnicy mnie uspokaja" - wyjaśnił.

Kiedy ojciec popełnił samobójstwo, raper miał 24 lata. Jak przyznał, odczuł wtedy prawdziwą ulgę.

Maja Hirsch i Renata Kaczoruk o programie "Przez Atlantyk"

"Przez Atlantyk". Piotr "Liroy" Marzec o przemianie życiowej

Liroy został zapytany, kiedy postanowił, że odmieni swoje życie.

"W krzakach na Alejach Jerozolimskich. Ta Warszawa odmieniła moje życie. Obserwowałem, jak popychali takiego jednego kolesia w podziemiach. Okazało się, że to poważny profesor, naukowiec. Wtedy zrozumiałem, że nie mogę potwierdzać entuzjazmu moich kolegów, kiedy niszczą takich ludzi. Zrozumiałem, że nie chcę taki być" - wyjaśnił.

Wyznanie Piotra Marca bardzo poruszyło uczestników.

"Ludzie są okrutni i sytuacje w życiu są okrutne. Ja się nauczyłem w tych sytuacjach żyć. Odnaleźć się potrafię wszędzie, ale nie wszędzie jest mój dom. Koledzy szybko mnie nauczyli, co mnie czeka. Okradł mnie mój najlepszy przyjaciel. Nawet nie staram się ludziom tłumaczyć, żeby mnie rozumieli. Nieważne, kim w życiu się stanę, zawsze będę tym samym chłopakiem, którego milicja szukała w latach '70"- powiedział muzyk.

"Cokolwiek bym w życiu nie zrobił, czuję się tym chłopakiem spod tych schodów. Teraz mniej może przez to, że mam swoje dzieci" - wyznał Liroy.

Liroy jest ojcem czwórki dzieci. Jego najstarszy syn ma już 35 lat i muzyk nie jest jego biologicznym ojcem. To syn pierwszej partnerki rapera i został przez niego adoptowany. Obecną żoną Liroya jest Joanna Krochmalska, z którą na trójkę małych dzieci.

Wyznanie Piotra "Liroya" Marca wzruszyło uczestników

Wyznaniem Liroya szczególnie poruszona była Renata Kaczoruk, która zaczęła wspominać swoją relację z siostrą. Była modelka ma siostrę bliźniaczkę. Agata Kaczoruk również jest modelką. W dzieciństwie siostry miały swój świat i były bardzo zżyte. To się zmieniło w dorosłym życiu.

"Ona teraz urodzi dziecko. Nie wiem, czy będę mogła je obserwować. Jej ciąży w ogóle nie widziałam" - wyjaśniła zapłakana.

"Przez Atlantyk" - gdzie i kiedy oglądać

Program "Przez Atlantyk" można oglądać w każdą środę o godz. 21.35 w TVN i w serwisie player.pl.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN/Bartosz Krupa

podziel się:

Pozostałe wiadomości