Tak wygląda restauracja Michela Morana. Lokal cieszy się wysoką renomą

Michel Moran
Michel Moran
Źródło: TVN
Michel Moran zyskał szeroką rozpoznawalność dzięki udziałowi w programach "MasterChef" i "MasterChef Junior". Jego sympatyczne i ciepłe, ale jednocześnie merytoryczne podejście zaskarbiło mu wielu fanów. Ponad 40 lat doświadczenia w gastronomii Michel Moran wykorzystał też, by stworzyć niesamowite miejsce na kulinarnej mapie Polski – Ma Maison w Laskach.

To urocza restauracja pod Warszawą. Sprawdzamy, jak wygląda i czym wyróżnia się lokal znanego francuskiego szefa kuchni! 

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

czt_10
Kulisy świątecznego odcinka "MasterChefa" cz. 1

Restauracja Ma Maison jurora "MasterChefa" – podstawowe informacje

Restauracja Ma Maison znajduje się przy Kampinoskim Parku Narodowym (ul. Poznańska 2, 05-080 Laski, gmina Izabelin). Dokładne dane kontaktowe i godziny otwarcia znajdziemy na stronie Ma Maison. Lokal cieszy się wysoką renomą – ocena 4,8 przy niemal 600 opiniach w Google mówi sama za siebie!

Michel Moran podkreśla, że zależało mu na stworzeniu spokojnej, rodzinnej restauracji w cichej i malowniczej okolicy. Bez wątpienia się udało! Goście w swoich recenzjach często chwalą właśnie ciepłą, luźną atmosferę. To również doskonałe miejsce, by spotkać Michela Morana na żywo. Szef kuchni chętnie odwiedza gości na sali, pozuje do wspólnych zdjęć, a nawet… śpiewa! W jednej z opinii czytamy, że juror "MasterChef" osobiście zaśpiewał sto lat, gdy jedna z gościń świętowała swoje urodziny.

Ma Maison od Michela Morana – menu restauracji

W restauracji Ma Maison królują przede wszystkim dania kuchni śródziemnomorskiej, które są najbliższe sercu Michela Morana. Specjalność to klasyczna zapiekana zupa cebulowa, która zbiera mnóstwo pozytywnych recenzji. W menu nie brakuje też ryb, mięs i owoców morza. Duże wrażenie robią także nieoczywiste dodatki do dań, takie jak:

 • risotto ziemniaczane,
  • chutney z pigwy,
   • sałata z kopru włoskiego.

    Niekwestionowanym królem deserów jest z kolei crème brulee.

    Na stronie znajduje się ciekawy dopisek: "Poniższe menu to przykładowa propozycja, która może ulec zmianie w zależności od dostępności produktów sezonowych lub humoru Michela :)". Jedno jest jednak pewne – warto odwiedzać restauracje jurora programu "MasterChef" i "MasterChef Junior".

    Wystrój restauracji Michela Morana

    Jak na ciepłą i domową restaurację przystało, zadbano o klimatyczny wystrój. W uroczym, białym budynku z ogrodem kryje się wnętrze z ceglaną ścianą i delikatną podłogą. Goście mają do dyspozycji drewniane stoły i krzesła w prowansalskim stylu.

    Duże wrażenie robią również dodatki, m.in. duża szafa na wino, lustra oraz zdjęcia na ścianach. Oświetlenie dobrano tak, by potęgowało przytulną i spokojną atmosferę. Dzięki temu w Ma Maison można spokojnie spotkać się z bliskimi przy wykwintnym posiłku i jednocześnie poczuć jak w domu.

    "MasterChef" i Michel Moran – oglądaj archiwalne odcinki na Player.pl

    Jeśli chcesz zobaczyć Michela Morana na żywo, masz taką szansę w restauracji Ma Maison. Ulubionego francuskiego szefa kuchni zobaczysz również na Player.pl – czekają tam na Ciebie archiwalne odcinki programów "MasterChef" i "MasterChef Junior"!

    Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

    Czytaj też:

    Autor: Agnieszka Łapajska

    Źródło zdjęcia głównego: TVN

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości