"The Traitors. Zdrajcy" będzie hitem wiosennej ramówki TVN. Poznaj zasady nowego show

"The Traitors. Zdrajcy"
"The Traitors. Zdrajcy"
Źródło: Materiały prasowe TVN
"The Traitors. Zdrajcy" to nowa propozycja stacji TVN na nadchodzącą wielkimi krokami wiosenną ramówkę. Ten niezwykle popularny format poprowadzi Malwina Wędzikowska. Zanim jednak widzowie poznają uczestników i dowiedzą się całej prawdy o ludzkich duszach, poznajcie zasady nowego programu. Widać, że nie będzie łatwo!

Nie będzie przesadą, gdy stwierdzimy, że ten program to fenomen na skalę światową! Choć od premiery holenderskiej wersji, będącej pierwowzorem, minęły jedynie trzy lata, format doczekał się odsłon w przeszło 20 krajach. Pierwszy sezon "The Traitors" zadebiutował wiosną 2021 roku w holenderskiej stacji RTL4 w Holandii, a już kilka miesięcy później szaloną rozgrywkę na wzór popularnej gry Mafia mogli oglądać widzowie m.in. w Stanach Zjednoczonych czy Hiszpanii. Co wiemy o nowym show stacji TVN?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

"The Traitors. Zdrajcy" - o czym jest polska wersja programu?

"The Traitors. Zdrajcy" to rozgrywka pełna emocji

Formuła "The Traitors" inspirowana jest popularną grą Mafia. Uczestnicy zostają podzieleni na dwie grupy: "lojalnych" i "zdrajców". Uczestnicy nie wiedzą jednak, kto tak naprawdę jest "lojalny"! Ich zadaniem jest przede wszystkim dotrwanie do końca, co nie będzie łatwe. Będą musieli ukończyć serię wyzwań, a wszystko po to, by sięgnąć po główną wygraną.

Jak mają to zrobić? W końcu wszyscy twierdzą, że są "lojalni". Zadaniem tych prawdziwych jest rozpracowanie i zidentyfikowanie "zdrajców" oraz wypędzenie ich z zamku. Z kolei tytułowi "zdrajcy" mogą i będą się bronić, "mordując" kolejnych "lojalnych" w nocy. Od tej pory każdy zawodnik obiera własną strategię gry.

Ci, którzy grają w grę planszową Mafia wiedzą, że to doskonała i sprawdzona rozrywka, w którą grać można całymi rodzinami i grupami znajomych. Zależało nam, by telewizyjna wersja spełniała tę samą rolę. Program odkrywa wiele tajemnic ludzkiej natury, wciągające jest analizowanie każdego gestu, słowa i zachowania uczestników. Nigdy do końca nie jesteśmy pewni czy skutecznie potrafimy odczytać intencje drugiego człowieka
- powiedziała Lidia Kazen, dyrektorka kanału TVN.

To gra zdecydowanie bez sentymentów, pełna kłamstw, manipulacji i zdrad. Tym razem wszystkie chwyty są dozwolone! Grupa lojalnych i grupa zdrajców będzie musiała rozwijać umiejętności obserwacji i analizy zachowania przeciwników, a ich być albo nie być, zależeć będzie od tego, czy potrafią wyciągać wnioski oraz strategicznie myśleć. Jednym słowem: w tej grze niczego nie można być pewnym!

"Mimo że od nagrań do programu minęło już parę miesięcy, cały czas mam w sobie ogromny zachwyt nad tym formatem. To kompilacja świetnego serialu, malowniczej scenerii, emocjonującej gry i złożonych portretów psychologicznych uczestników" - przyznała prowadząca Malwina Wędzikowska.

"The Traitors. Zdrajcy" - poznaj zasady programu

W tej grze nie ma miejsca na sentymenty. Zanim jednak rozpocznie się walka o zwycięstwo, trzeba poznać zasady programu:

 • w polskiej wersji show weźmie udział 24 zawodników. Podczas pierwszego wspólnego spotkania przy okrągłym stole, uczestnicy dzieleni są potajemnie przez prowadzącą na "zdrajców" i "lojalnych". "Lojalni" nie wiedzą, ilu jest "zdrajców", z kolei sami "zdrajcy" działają w porozumieniu;
  • w trakcie gry "lojalni" muszą jak najszybciej odkryć, kim są "zdrajcy" i ich wyeliminować. To dzieje się podczas codziennych obrad okrągłego stołu. Jednocześnie muszą zachowywać się tak, aby nie zwrócić na siebie uwagi. Jeśli tak się stanie, ubiec ich mogą "zdrajcy", którzy każdej nocy spotykają się i eliminują kolejnych "lojalnych" z programu;
   • uczestnik może opuścić grę tylko na dwa sposoby: jeśli zostanie "zamordowany" przez "zdrajców" w trakcie ich nocnych obrad albo jeśli zostanie wygnany przez grupę, tj. większością głosów przy okrągłym stole;
    • każdy odcinek zawiera misje, które wszyscy uczestnicy wykonują jako grupa. Zadania nagradzane są złotymi monetami, które trafiają do wspólnej puli. Zarówno "lojalni" jak i "zdrajcy" mają ten sam cel – zdobyć jak najwięcej pieniędzy;
     • dopiero w finale dowiadujemy się, która grupa uczestników wygra, a tym samym podzieli miedzy sobą pieniądze: "zdrajcy" czy "lojalni"?
      • walka o główną nagrodę – nawet 500 tysięcy złotych — rozegra się między tymi, którzy wytrwają w programie do samego końca. Jeśli w grupie uczestników, którzy dojdą najdalej, czyli potencjalnych zwycięzców, będą tylko "lojalni" — to oni podzielą się zarobionymi pieniędzmi, ale jeśli wśród nich znajdzie się choć jeden "zdrajca", to on zgarnie całą pulę i zostanie zwycięzcą.
       the traitors zdrajcy S01 launch 30s

       "The Traitors. Zdrajcy" - prowadząca

       Po tygodniach castingów wytypowano osobę, która poprowadzi pierwszy polski sezon programu "The Traitors. Zdrajcy". Spośród wielu chętnych to Malwina Wędzikowska okazała się najlepszą kandydatką. Co o programie sądzi sama prowadząca?

       - Tutaj mogę gwarantować jedno, będzie się działo, dlatego że mamy taki wachlarz osobowości, wyglądu, sposobu mówienia, patrzenia na świat, że każdy widz znajdzie identyfikację siebie, można śledzić na bieżąco, jak zmienia się trajektoria strategii, jak zmienia się manipulacja, jak ludzie zawierają ze sobą pakty i jak wykańczają innych. To jest typowa psychologiczna rozrywka, absolutnie fascynująca i myślę, że ten casting nie pozostawi nikomu wątpliwości, że to będzie hit — mówiła Malwina Wędzikowska w rozmowie z "Co Za Tydzień".

       "The Traitors. Zdrajcy" - kiedy premiera? Data emisji

       Na nowy format w ramówce stacji TVN nie będziemy musieli długo czekać. "The Traitors. Zdrajcy" zadebiutują już niebawem - 28 lutego. Nowe odcinki będą emitowane w każdą środę o godz. 21:35. Zdjęcia do polskiej wersji powstały w belgijskim zamku Mielmont, a za jej produkcję odpowiada Jake Vision. Producentem ze strony stacji jest Marta Więch.

       Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
       Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

       Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

       Czytaj też:

       Źródło: Materiały prasowe TVN

       Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe TVN

       podziel się:

       Pozostałe wiadomości