Programy

Gwiazda "Top Model" urodziła czwarte dziecko. To był poród domowy. Opisała każdy szczegół

Programy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Marta Turska (Szulawiak) z "Top Model" urodziła czwarte dziecko

Marta Turska jest znana z 1. edycji programu "Top Model", w której występowała pod nazwiskiem Szulawiak. Kobieta nie związała swojej przyszłości z branżą modową. Dziś jej życie wygląda zupełnie inaczej. Jest przede wszystkim wypełnione miłością do dzieci. Marta Turska urodziła córeczkę, którą powiła w domowym zaciszu. Opisała też szczegóły rodzinnego porodu.

Marta Turska urodziła swoją córeczkę 31 sierpnia 2022. Pierwszy raz zdecydowała się na poród domowy. Aby przyśpieszyć rozwiązanie, tańczyła, weszła do wanny, a około 15:30 zadzwoniła do douli. O wsparciu tej specjalistki pisaliśmy już w kontekście Krzysztofa Ibisza, który już skorzystał z jej rady i uczył się, jak uśmierzać ból swojej żony podczas porodu. Sprawdźcie TUTAJ.

Uczestniczka "Top Model" urodziła czwarte dziecko. Opisała, jak wyglądał poród w domu

Gdy kobieta poczuła pierwsze skurcze, była sama w domu z dwójką dzieci. Jej mąż był w pracy, a później odbierał najmłodsze dziecko z przedszkola. Marta Turska opisała przebieg domowego porodu. Kobieta miała rodzić w basenie...

"Między skurczami 3 minuty… dużo czasu na odpoczynek, nabranie sił i wytłumaczenie dzieciom, ze wszystko jest ok i pod kontrolą… 16.20 są w domu, proszę, żeby nalewał wodę do basenu. 16.28 klęczę na dywanie, oparta o kanapę, odchodzą wody [...] i wychodzi główka, 16.30 wprost na ręce mojego męża wypływa Florentyna. 16.45 przybywa doula. Około 17.20 przybywa położna" - relacjonowała.

Marta Turska podsumowała, co czuła w tej "magicznej" dla niej chwili.

To było piękna, magiczna i kosmiczna ceremonia przyjścia na ten świat naszej córeczki… Jesteśmy z mężem wdzięczni, że doula i położna przyjechały po… dzięki temu Mariusz przyjął poród i przywitał naszą córkę jako pierwszy… Było intensywnie, szybko i zaskakująco… Czuję miłość, radość, wdzięczność i spokój… Niestety nie zdążyłam skorzystać z basenu. Może za piątym razem się uda 

Marcin Tyszka o nowym sezonie "Top Model"
Marcin Tyszka o nowym sezonie "Top Model" Marcin Tyszka, Top Model Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Czym zajmuje się Marta Turska. Jaka jest jej przeszłość?

Kandydatka na modelkę 1. edycji show już podczas castingów wzbudziła kontrowersję. Oznajmiła jurorom, że tańczy w klubie nocnym, ponieważ zmusiła ją do tego trudna sytuacja życiowa. Następnie rozwinęła ten wątek w programie "Dzień Dobry TVN".

"W ciągu dnia pracowałam jako account manager w agencji badawczej, a w nocy tańczyłam w klubie. Praca na dwa etaty. To etap, który już dawno zamknęłam. Jestem dziewczyną z historią, którą mój mąż zaakceptował. Na pewno mu nie było lekko" - powiedziała w telewizyjnym studio.

Obecnie wraz z ukochanym prowadzi gospodarstwo w podwarszawskim Wawrze, jest również radną, udziela się społecznie, organizuje spotkania dla kobiet, które pragną pogodzić macierzyństwo z karierą zawodową.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: X-NEWS

Pozostałe wiadomości