Co wydarzyło się w ostatnim sezonie "Behawiorysty"?

"Behawiorysta"
Co wydarzyło się w ostatnim sezonie "Behawiorysty"?
Źródło: TVN
"Behawiorysta" to trzymająca w napięciu ekranizacja powieści kryminalnej Remigiusza Mroza o tym samym tytule. Produkcja Player Original przedstawia działania psychopatycznego mordercy, który wciela w życie swój nikczemny plan. Dotychczas zrealizowano jeden sezon serialu. Co właściwie się w nim wydarzyło?

Czy we współczesnym świecie pełnym cyfryzacji, behawiorysta Gerard Edling będzie w stanie przewidzieć ruchy wytrawnego zabójcy schowanego tuż za ekranem komputera? Poznajcie nowy serial Player Originial na motywach powieści Remigiusza Mroza.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo:

Krystian Pesta o związku i pokazywaniu prywatności w mediach społecznościowych
Krystian Pesta o związku. Opowiedział o miłości?

"Behawiorysta" dostępny na VOD Player!

"Behawiorysta" to adaptacja kolejnego po "Chyłce" bestsellera Remigiusza Mroza udostępniona na VOD Player. Losy uczestników krwawego widowiska przygotowanego przez nieprzewidywalnego mordercę można śledzić na tej platformie od stycznia 2022 r. Pierwszy sezon serialu, w którym tysiące internautów bierze wirtualny udział w makabrycznym show, a decyzja o życiu i śmierci zakładników podejmowana jest online, liczy 8 odcinków.

"Behawiorysta" — sezon 1

Młody, wyalienowany maniak komputerowy Horst Zeiger wkracza do jednej ze szkół w Opolu i bierze na zakładników uczniów oraz nauczycieli. Wkrótce okazuje się, że zaczyna metodycznie realizować swój szalony plan. Przez internet streamuje tzw. dylematy, w których widzowie głosują, która z dwóch wybranych przez niego osób ma zostać zabita. Na drodze staje mu jednak doświadczony badacz mowy ciała Gerard Edling, którego na miejsce sprowadza prokurator Beata Drejer.

Serial "Behawiorysta"
Serial "Behawiorysta"
Serial "Behawiorysta"
Źródło: TVN

"Behawiorysta" — dramatyczny finał

Po jakimś czasie w wyniku działań śledczych okazuje się, że elektryzujące opinię publiczną igrzyska śmierci organizowane przez Horsta Zeigera to manipulacja — "dylematy" od początku były fałszywe, jedynie stwarzano pozory dokonywania wyboru przez wciągniętych w grę ludzi. Niestety, zbrodnie były prawdziwe, ale to, kto zginie, było z góry ustalone przez mordercę, który ofiary dobierał według specjalnego klucza, mającego początek w jego dzieciństwie. Przetrzymywane osoby mają bowiem ze sobą coś wspólnego... Emocji nie brakuje do samego końca sezonu — w finałowym odcinku serialu z rąk Zeigera ginie Beata Drejer, natomiast Brygida strzela do Horsta, jednak odpowiedzialność za ten czyn bierze na siebie Gerard.

Serial "Behawiorysta"
Serial "Behawiorysta" FINAŁ
Serial "Behawiorysta"
Źródło: TVN

"Behawiorysta" — obsada

W obsadzie "Behawiorysty" nie brakuje wielkich nazwisk i gwiazd polskiej kinematografii. Na ekranie możemy podziwiać przede wszystkim Roberta Więckiewicza w tytułowej roli specjalisty od mowy ciała, a także Krystiana Pestę jako psychopatycznego mordercę Horsta Zeigera.

W pozostałych rolach wystąpili m.in.:

 • Katarzyna Dąbrowska (jako Brygida Edling),
  • Rafał Zawierucha (Sebastian Bielak),
   • Marzena Kipiel-Sztuka (ciotka Horsta),
    • Mirosław Zbrojewicz (prokurator Tomasz Rząsa).

     Czytaj też:

     Autor: Kinga Banasik

     Źródło zdjęcia głównego: TVN

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości