"Detektywi". Przemiana głównych bohaterów po latach przerwy

Serial "Detektywi"
Serial "Detektywi"
Źródło: TVN
"Detektywi" to polski serial z gatunku docu-crime, który po kilku latach ponownie pojawił się na antenie TVN. Podczas pierwszej emisji paradokument ukazywał się w latach 2005-2012, w których zostało wyemitowane 1040 odcinków w 14 seriach.

Pierwszy odcinek w nowej serii "Detektywów" nadany został 4 września 2023 roku. Sprawdzamy, jak zmieniła się obsada, a także jakie wyzwania stoją przed nowym biurem śledczym. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

"W11. Detektywi" wraca na antenę TVN

Twórcy i historia serialu "Detektywi"

Serial "Detektywi" przedstawia historię byłych policjantów, którzy angażują się w kryminalne śledztwa. Na początku w biurze detektywistycznym pracowali Maciej Friedek, Marzena Fliegel i Krzysztof Dziób. Obecnie w głównej roli występują Anna Potaczek i Maciej Dębosz. Są to znane wszystkim gwiazdy serialu "W11-Wydział Śledczy". Reżyserem produkcji jest Jacek Januszyk, a producentką w latach 2005-2012 była Krystyna Lasoń. Obecnie produkcją zajmują się Małgorzata Zając-Urbanik i Anna Plutecka-Mesjasz.

Po 11 latach nieobecności serial "Detektywi" ponownie emitowany jest od na antenie stacji TVN. Odcinki z 14 pierwszych serii trwały od 23 do 25 minut, obecnie są one ok. 40-minutowe.

O czym jest paradokument "Detektywi"?

Serial "Detektywi" to, jak sama nazwa wskazuje, opowieść o detektywach, ich pracy, życiu, otaczającej codzienności i współczesnych problemach, które mogą przytrafić się każdemu.

W produkcji poruszane są wyjątkowe historie. Wiele odcinków z nowej serii odnosi się do aktualnych wydarzeń i wstrząsających spraw, które znane są widzom z pierwszych stron gazet.

W nowych odcinkach para byłych policjantów Anna Potaczek i Maciej Dębosz mają do rozwikłania wiele zagadek kryminalnych. Główni bohaterowie z ogromnym zaangażowaniem podejmują się skomplikowanych spraw, które pomimo przeciwności losu, znajdują swoje rozwiązanie. Na przestrzeni kilku odcinków mogliśmy poznać losy 33-latki potrąconej przez niezidentyfikowany samochód, zrozpaczonego mężczyznę, który po 20 latach odkrywa ciało swojej żony w piwnicy, a także tajemnicza śmierć kobiety, której syn zwraca się o pomoc do detektywów.

"Detektywi" jesienią w TVN
"Detektywi" jesienią w TVN
"Detektywi" jesienią w TVN
Źródło: TVN

Anna Potaczek i Maciej Dębosz – gwiazdy serialu "Detektywi"

Anna Potaczek to emerytowana policjantka i prawniczka, która przez 17 lat kierowała wydziałem operacyjno-dochodzeniowym. Na zasłużoną emeryturę przeszła po 22 latach ciężkiej pracy. Znana widzom TVN jest z serialu "W11 – Wydział Śledczy", gdzie występowała prawie 10 lat. Po dłuższej przerwie znów wróciła na plan telewizyjny w paradokumencie "Detektywi" (2023 r.). Gra u boku swojego przyjaciela i dawnego serialowego partnera Macieja Dębosza.

Były policjant Maciej Dębosz przed rozpoczęciem pracy na planie serialu "W11 – Wydział Śledczy" pracował jako antyterrorysta i brał udział w misjach pokojowych ONZ w Kosowie. Występował również w filmie "1800 gramów" i serialach, takich jak "Papiery na szczęście" i "Zakochani po uszy".

"Detektywi" znów na antenie TVN
Serial "Detektywi"
Serial "Detektywi"
Serial "Detektywi"
Serial "Detektywi"
+7
Zobacz galerię

Obsada "Detektywów"

W obsadzie serialu "Detektywi" w latach 2005-2012, obok Macieja Friedka, Marzeny Fliegel i Krzysztofa Dziób występowali również:

 • Roksana Roguś – Roksana, asystentka detektywów,
  • Janek Kuryło – Janek, asystent detektywów,
   • Marcin Halbiniak – Marcin, asystent detektywów,
    • Wiktor Micherdziński-Korczyk – Wiktor, asystent detektywów,
     • Karolina Lutczyn-Friedek – Karolina, asystentka detektywów,
      • Alicja Kalinowska – Alicja, asystentka detektywów,
       • Marcin Montana – dziennikarz.

        "Detektywi" – kiedy emisja w TV?

        Serial emitowany jest od poniedziałku do środy, o godzinie 16:50 na antenie TVN oraz na niezawodnej platformie VOD player.pl. Archiwalne odcinki "Detektywów" oraz pozostałe produkcje można oglądać już teraz na Playerze w doskonałej jakości.

        Czytaj też:

        Autor: Magdalena Skrzypek

        Źródło zdjęcia głównego: TVN

        podziel się:

        Pozostałe wiadomości