"Nago. Głośno. Dumnie". Serial o polskich drag queens w HBO Max. O tej produkcji będzie głośno!

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Nago. Głośno. Dumnie". Serial o polskich drag queens

"Nago. Głośno. Dumnie" to nowa produkcja MAX Original, która opowiada o grupie polskich drag queens i performerek burleski. Seria została pokazana po raz pierwszy w trakcie 20. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Zobacz zwiastun!

"Nago. Głośno. Dumnie" to pierwsza polska seria dokumentalna Max Original, która zabierze widzów w kolorowy świat polskich drag queens. Serial opowiada także o życiu artystek burleski, które z pasją i odwagą wyrażają siebie poprzez sztukę scenicznej prowokacji. Twórcy serialu pozwalają widzom zobaczyć nie tylko spektakularne występy, ale również kulisy życia bohaterów, ukazując ich emocje, przemyślenia i relacje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Propozycje HBO Max

"Wszystko o moim starym". Robert De Niro o graniu w komediach
"Wszystko o moim starym". Robert De Niro o graniu w komediach"Co Za Tydzień"
wideo 2/13

"Nago. Głośno. Dumnie" – o czym jest film?

"Nago. Głośno. Dumnie." to serial dokumentalny opowiadający historię grupy polskich drag queens i performerek burleski, takich jak Kim Lee, Betty Q, Twoja Stara, Pin Up Candy, Red Juliette, Kali Katharsis, Gąsiu, Bunny de Lish i Hieemeras. Pomimo różnic indywidualnych, łączy ich miłość do sceny i pragnienie opowiadania swojej historii za pomocą ciała.

Kreowane przez nich postacie są wynikiem długotrwałego procesu samopoznania oraz przekształcania swoich kompleksów w atuty. Wspólnie tworzą społeczność, która pozwala im być sobą. Ta wolność ma swoją cenę w obliczu rosnącego rasizmu, seksizmu i homofobii w Polsce, która już trzeci rok z rzędu jest uznana za najbardziej homofobiczne państwo UE.

Film śledzi również historię Pawła, pracownika banku, który towarzyszy swojemu chłopakowi Gąsiowi na festiwalu burleski w Pradze, gdzie występ Dirty Martini budzi w nim pragnienie spełnienia marzeń o wystąpieniu na scenie.

"Nago. Głośno. Dumnie". Serial o polskich drag queens
"Nago. Głośno. Dumnie". Serial o polskich drag queens "Nago. Głośno. Dumnie". Serial o polskich drag queens Źródło: HBO Max

"Nago. Głośno. Dumnie" – odsada i twórcy. Od kiedy oglądać? Zwiastun

"Nago. Głośno. Dumnie" to 5-odcinkowy serial dokumentalny, stworzony przez duet kreatywny Dellfinę Dellert oraz Agnieszkę Mazanek. Za zdjęcia odpowiadają Weronika Bilska, Zuzanna Kernbach oraz Michał Sosna. Producentką z ramienia HBO Max jest Izabela Łopuch. Producentką wykonawczą Max jest Hanka Kastelicova. Producentkami wykonawczymi reprezentującymi ZPR Media są: Ewa Latkowska i Katarzyna Sikorska - Jędral. Za dźwięk odpowiada Bart Putkiewicz, za montaż Paweł Długołęcki, Klaudia Kowalska, Maria Zuba, a za muzykę - Jan Komar oraz Daniel Sałaciński.

Serial będzie miał premierę na platformie HBO Max 1 czerwca.

W obsadzie "Nago. Głośno. Dumnie" znajdziemy takie postaci jak Kim Lee, Red Juliette, Betty Q, Bunny de Lish, Gąsiu, Hieemeras, Kali Katharsis, Pin Up Candy, Twoja Stara oraz Silver Daddy. Bohaterowie serialu dzielą się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami oraz pasją, która pozwala im na swobodne eksplorowanie własnej seksualności, wyrażanie siebie i przekraczanie granic.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości