Seriale

"Skazana" wraca z drugim sezonem. Na widzów czeka spore zaskoczenie

Seriale

Autor:
Dagmara
Olszewska
"Skazana": Aleksandra Adamska i Agata Kulesza to koleżanki z celi.

"Skazana" wraca na ekrany. Widzowie ponownie zobaczą Agatę Kuleszę w roli Alicji Mazur. "Co za Tydzień" odwiedziło plan serialu. Oparta na faktach historia niesłusznie skazanej sędzi doczekała się drugiego sezonu. Co tym razem zaskoczy widzów?

Agata Kulesza wciela się w postać tytułowej skazanej. Alicja Mazur to sędzia, twardo stąpająca po ziemi kobieta, którą przepełnia chęć wyznaczania sprawiedliwości. Od 15 listopada widzowie będą mogli obejrzeć jej dalsze losy i obcowanie z nową codziennością.

Serial "Skazana" wraca na ekrany. Czego widzowie mogą spodziewać się w 2. sezonie?
Serial "Skazana" wraca na ekrany. Czego widzowie mogą spodziewać się w 2. sezonie? "Skazana" powraca z 2. sezonem. Agata Kulesza opowiedziała o roli i losach bohaterki - Alicji Mazur. Co zaskoczy widzów?

"Skazana" - co wydarzy się w 2. sezonie? 

W więziennym świecie relacje są bardzo proste. "Ktoś jest z nami lub ktoś jest przeciw nam". Bohaterka grana przez Agatę Kuleszę odnalazła swoją sojuszniczkę w Pati, charyzmatycznej osadzonej granej przez Aleksandrę Adamską. Co w 2. sezonie serialu zaskoczy fanów produkcji? 

"Widać po kostiumie, że Alicja Mazur nadal znajduje się w więzieniu, ale trochę zmieniło się towarzystwo. (...) Strażniczka Swieta wypowiada tu takie ważne zdanie: 'Więzienie zawsze zmienia ludzi, bardzo rzadko na lepsze'. I rzeczywiście coś takiego się dzieje, że Alicja w swoim pojmowaniu świata, mimo że jest ze świata, w którym panowały prawda i prawo, teraz jest w zupełnie innym miejscu. To ma swoje prawa i ona próbuje się tego nauczyć. Ona już nauczyła się tego bardzo dobrze i zaczyna rozdawać karty" - powiedziała Agata Kulesza. 

"Skazana" - nowe wątki w 2. sezonie 

W nowym sezonie "Skazanej" pojawi się także rozwinięcie wątku związanego z mafią i handlem żywym towarem. Reżyser serialu w rozmowie z "Co za Tydzień" wyjaśnił, na czym produkcja oparła swój sukces i dlaczego niezmiennie gromadzi przed telewizorami miliony widzów.

"Mamy nową sytuację między bohaterami. Oprócz tego, że akcja drugiego sezonu dalej dzieje się w więzieniu z naszymi znanymi bohaterkami i bohaterami, to dochodzi też poważny, duży wątek handlu kobietami. Ten cień mafii, który pojawił się w pierwszym sezonie, rozrasta się dosyć mocno i nasi bohaterowie są coraz bardziej w to uwikłani. Po przeczytaniu scenariusza czułem, że to jest wyjątkowe w tym sensie, że opowiada o czymś, co dzisiaj czujemy i bardzo mocno nas dotyka. Chodzi o to, że świat się trochę wykoleja, że łatwo nam stracić to, co zawsze wydawało nam się, że mieliśmy, że jesteśmy bezpieczni. Być może na tym też polega sukces skazanej. Mimo iż to jest ciężki i mroczny serial, to on daje w każdym odcinku światełko w tunelu" - powiedział Bartosz Konopka, reżyser serialu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego:  Player/Anna Włoch

Pozostałe wiadomości