Seriale

"Ukryta prawda" gości w naszych domach od dekady. Tych rzeczy możesz nie wiedzieć o serialu

Seriale

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Ukryta prawda" - kadr z odcinka.

"Ukryta prawda" to jeden z najpopularniejszych seriali paradokumentalnych w Polsce. Mimo tego, że emitowany jest już ponad dziesięć lat, to nadal gromadzi przed telewizorami milionową widownię. Każdy chce poznać tytułową "ukrytą prawdę". Oto kilka ciekawostek na temat serialu TVN.

"Ukryta prawda" już od dekady pokazuje historie, które wzruszają i bawią. Widzowie chętnie śledzą losy bohaterów i historie napisane przez samo życie. Zdrady, kłamstwa, nienawiść i ukrywane latami sekrety przyciągają przed telewizory rzeszę osób, a każda z nich wyczekuje z niecierpliwością, jaka prawda wyjdzie na jaw na końcu odcinka. W tekście znajdziesz odpowiedzi na pytania na temat "Ukrytej prawdy", które pewnie nie raz przeszły ci przez myśl.

Czy serial "Ukryta prawda" jest oparty na faktach?

"Ukryta prawda" to serial paradokumentalny, czyli serial fabularny udający dokument. Dlatego też nad każdym odcinkiem pracują profesjonalni scenarzyści. Zespół scenarzystów tworzy około 7-8 osób, a czuwają nad nim headautorzy - Magda Kuźnik Czwojda i Zygmunt Wójcik. Pomysły biorą się z życia. Wszystkie historie przedstawione w "Ukrytej prawdzie" mogłyby się wydarzyć u każdego z nas.

Scenariusz "Ukrytej prawdy" pisze życie, ale jest też element, który wymyślili twórcy. To tytułowa ukryta prawda. Szokujący sekret, tajemnica z przeszłości, który pojawia się pod koniec odcinka ma wstrząsnąć widzami.

 "Ukryta prawda" - kto gra w paradokumencie?

W "Ukrytej prawdzie" występują postacie fikcyjne odgrywane przez aktorów i statystów, którzy są amatorami. Serial nie ma ciągłej fabuły, a każdy odcinek to osobna historia, dlatego w "Ukrytej prawdzie" cały czas widzimy innych aktorów.

Jak zgłosić się do serialu  "Ukryta prawda"

Aktorzy-amatorzy grający w "Ukrytej prawdzie" są wyłonieni z castingu. Do agencji castingowej, która zajmuje się dobieraniem odpowiednich osób do ról, może zgłosić się każdy. Należy wysłać swoje dane i aktualne zdjęcia. Jeżeli osoby z agencji uznają, że dana osoba jest idealna do roli, jakiej oczekuje producent, zgłaszają ją na casting.

Agencje aktorskie znajdują się zwykle w dużych miastach, ale często publikują też ogłoszenia dla osób z całej Polski w mediach społecznościowych. Wystarczy zatem odpowiedzieć na takie ogłoszenie, jeżeli oczywiście spełniamy odpowiednie kryteria. Najczęściej twórcy szukają osób o konkretnym wyglądzie, płci bądź podają grupę wiekową. "Ukryta prawda" kręcona jest w Warszawie i okolicach.

Misheel Jargalsaikhan o roli w "BrzydUli"
Misheel Jargalsaikhan o roli w "BrzydUli" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Tomasz Niecik, Rafał Pacześ - gwiazdy, które zagrały w "Ukrytej prawdzie" 

Muzyk Tomasz Niecik wystąpił w specjalnym odcinku "Ukrytej prawdy" wyemitowanym jesienią zeszłego roku. Gwiazdor muzyki disco-polo zagrał samego siebie.  W "Ukrytej prawdzie" wystąpił razem z żoną Luizą.

Udział Tomasza Niecika w "Ukrytej prawdzie" nie był jego pierwszym kontaktem z telewizją i serialem. Wcześniej wystąpił m.in. w serialu TVN "Szpital". Pojawił się także w programie "Mam Talent!" , był też uczestnikiem show "Agent - Gwiazdy".

Co wydarzyło się w odcinku z Tomaszem Niecikiem? Otóż muzyk po koncercie spędza noc w hotelu. Rano budzi się z silnym bólem głowy. Wraca do domu w złym stanie, ale myśli, że to wynik zmęczenia. Kilka dni później żona urządza mu scenę zazdrości. Na maila dostała zdjęcia, na których mężczyzna leży w hotelowym łóżku z nagą kobietą. Żona Tomasza jest w szoku i domaga się wyjaśnień. Dochodzi do awantury. W finale na jaw wychodzi oczywiście ukryta prawda.

Tomasz Niecik w "Ukrytej prawdzie"
Tomasz Niecik Tomasz Niecik w "Ukrytej prawdzie" Źródło: Cezary Piwowarski/TVN

Znany stand-uper Rafał Pacześ także ma na koncie występ w "Ukrytej prawdzie". Rafał Pacześ wystapił w 248. odcinku serialu TVN, który był wyemitowany w 2013 roku. Komik zagrał niejakiego Dariusza Strzelczyka.

Epizod opowiada historię kelnerki i studentki Poli, której ciągle brakuje pieniędzy. Rafał Pacześ gra jej chłopaka Darka, który nie chce utrzymywać dziewczyny.

Łukasz Karpiński

Uczestnik drugiego sezonu "Hotelu Paradise" Łukasz Karpiński gościł na ekranach telewizorów przed udziałem w show. Widzowie szybko rozpoznali go jako jednego z bohaterów "Ukrytej prawdy". Próbował swoich sił także m.in. w programie "Top Model".

 "Ukryta prawda": ile zarabiają aktorzy, ile płacą za występ w odcinku?

To, ile zarobią aktorzy za udział w "Ukrytej prawdzie", zależy od wielu czynników. Stawka jest ustalana indywidulanie i zależy m.in. od liczby godzin na planie czy poziomu trudności roli.

 "Ukryta prawda" - na którym kanale i kiedy oglądać?

Serial "Ukryta prawda" można oglądać na antenie TVN od poniedziałku do piątku o 17.20. Nowy sezon wystartował 28 lutego. Wszystkie odcinki "Ukrytej prawdy" dostępne są też w serwisie player.pl.

Zobacz także:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości