Beata Tadla

Beata Tadla

Beata Tadla urodziła się 14 czerwca 1975 w Legnicy. To polska prezenterka telewizyjna, dziennikarka i Mistrzyni Mowy Polskiej. Córka Ireny (nauczycielka) i Stanisława (kierownik magazynu opakowań).

Beata Tadla – wykształcenie i edukacja

Tadla ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w rodzinnej Legnicy. Uczęszczała też do szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Studiowała kulturoznawstwo i zarządzanie instytucjami kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie edukowała się z kształcenia głosu i mowy.

Beata Tadla i jej praca w mediach

Swoją karierę dziennikarską Beata Tadla rozpoczęła jeszcze w swoim rodzinnym mieście – w latach 90. pracowała w Radiu Legnica. Kolejnymi rozgłośniami, w których pracowała dziennikarka, były: Eska, Super FM i Radio Plus.

Jako prezenterka telewizyjna Tadla zadebiutowała na antenie TV Puls, a swoją przygodę z telewizją TVN rozpoczęła w 2004 roku, od stacji TVN Style. W tym czasie zajmowała się prowadzeniem programu Klub młodej mamy. Jej wiedza, rosnące doświadczenie oraz ambicja sprawiły, że otworzyły się przed nią drogi awansu zawodowego. Dzięki temu Beata Tadla mogła zacząć przygotowywać reportaże, które emitowane były w serwisie TVN Dzień na żywo, oraz prowadzić programy informacyjne, takie jak: Magazyn 24 godziny, Fakty po Faktach czy realizowane przez TVP Wiadomości.

Beata Tadla – kariera artystyczna i aktorska

Udział w przedstawieniu zatytułowanym Miss baśni i bajek sprawił, że Beata postanowiła rozwinąć swój talent artystyczny w szkole muzycznej. Przedstawienie, którego autorem był Krzysztof Grabowski, wystawiane było w legnickim teatrze Centrum Sztuki. Kariera dziennikarki nie przeszkadzał w dalszym kształtowaniu talentu – Tadla udzielała się jako lektor oraz grała w teatrze. Jej głos możemy usłyszeć w filmie dokumentalnym Moje Camino. Beata Tadla zagrała również w spektaklu reżyserowanym przez Wojciecha Malajkata, wzięła udział w przedstawieniu telewizyjnym Bezdech oraz gościnnie pojawiła się w serialach (Barwy Szczęścia, Pakt).

Beata Tadla – życie prywatne i związki

Przed ukończeniem 20 roku życia Beata Tadla, związała się z sierżantem Wojska Polskiego. Wcześnie zawarte małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu. W 2001 roku dziennikarka wzięła ślub z Radosławem Kietlińskim, który również z zawodu był dziennikarzem. Owocem tego wieloletniego związku jest syn Jan (urodzony w 2001 roku). Jeszcze przed uzyskaniem rozwodu z Radosławem Kietlińskim Tadla zaczęła się spotykać z prezenterem telewizyjnym Jarosławem Kretem. Później związała się z przedsiębiorcą i wiceprezesem Enea Operator, Michałem Cebulą.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA