Dzień Kobiet 2023. Jak gwiazdy spędzają to wyjątkowe święto?

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Tak gwiazdy świętują Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto pań, w którym obdarowywane są kwiatami i innymi prezentami nie tylko przez panów. Dzień Kobiet już od wielu lat pokazuje siłę i siostrzeństwo kobiet, a także ich moc działania, co podkreśliły w życzeniach również nasze gwiazdy. Jak spędzają to święto?

Dzień Kobiet na świecie obchodzony jest od 8 marca 1910 r., a w Polsce od 24 marca 1924 r. i był świętem państwowym. Przestał nim być dopiero w 1993 roku, czyli 30 lat temu. W czasach komuny w Polsce święto to nie miało wielu zwolenników, bowiem było traktowane jak coś "przymusowego", a nawet porównywano je z pochodem 1 maja.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Przekaż 1,5% podatku na Fundację TVN
Przekaż 1,5% podatku na Fundację TVN Źródło: TVN

Gwiazdy świętują Dzień Kobiet

Klasycznym prezentem z okazji Dnia Kobiet dla pań były wówczas goździki i rajstopy, a także huczne imprezy w zakładach pracy. Dziś święto pań przybrało inną formę. Słynne goździki wręczane łodygami do góry, zostały zastąpione przez tulipany, a rajstopy — czekoladkami.

Na przestrzeni lat życzenia z okazji Dnia Kobiet przybrały zupełnie inną formę. Składają je nie tylko mężczyźni, ale przede wszystkim kobiety, które często wspominają o sile, mocy i przebojowości kobiet. Jak co roku do życzeń z okazji tego święta dołączyły się również gwiazdy. Jak one spędzają ten dzień? Zobaczcie sami.

Dzień Kobiet — Barbara Kurdej-Szatan 

Barbara Kurdej-Szatan napisała na Instagramie:

"Dziewczyny! Życzę Wam wolności! W sercu, w każdej chwili Waszego życia! Znajcie swoją wartość! I nie bójcie się, jesteśmy wyjątkowe, a razem możemy więcej :))) wspierajcie się! Doceniajcie :) podziwiajcie, bez zazdrości, a motywując się wzajemnie i kochajcie siebie wewnątrz i na zewnątrz" - napisała.

Dzień Kobiet — Olga Kalicka

Aktorka na Instagramie napisała:

"Cieszę się, że jestem KOBIETĄ! Delikatną, a jednocześnie silną, niezależną, świadomą, czasem wesołą, a czasem smutną, dzielną, kreatywną, zabawną (chyba), bystrą i wrażliwą, ale przede wszystkim czułą dla siebie samej. Lubię siebie i kocham! I tego życzę każdej z Was, dziś szczególnie. A Ty, co w sobie lubisz?" - napisała.

Dzień Kobiet — Beata Tadla

Beata Tadla pokazała zdjęcie sprzed 30 lat.

"Te zdjęcia dzieli 30 lat. Przy okazji Dnia Kobiet ktoś mnie zapytał: co powiedziałabym sobie osiemnastoletniej, gdybym miała dla siebie tylko jedną radę? Jedna to mało, bo (patrząc na fotkę z 1993) powiedziałabym przede wszystkim: uśmiechaj się częściej, dziewczyno! A serio: NIE BÓJ SIĘ. Nie bój się zmian, ludzi, świata. Nie bój się popełniania błędów — będą tylko twoje i tylko ty będziesz z nich wyciągać wnioski. Nie bój się pożegnań z tymi, z którymi ci (już) nie po drodze. Nie bój się wyrażać emocji, prawdy, nie bój się mówić NIE. Nie bój się macierzyństwa. Nie bój się kochać. Nie bój się siebie — masz wspaniałe cechy, wokół których zbudujesz swoją siłę. I nie bój się lęku. Łatwo nie będzie, ale przyjdzie nagroda. Trzydzieści lat później powiesz sobie, że niczego nie żałujesz, kochasz i jesteś kochana, silna, szczęśliwa, bardzo zadowolona ze swojego życia. I, że wiele jeszcze przed tobą, dziewczyno. A co Ty powiedziałabyś sobie osiemnastoletniej?" - zapytała na koniec.

Dzień Kobiet — Paulina Smaszcz

Była żona Macieja Kurzajewskiego napisała:

"Żyj po swojemu, miej samoświadomość, kim jesteś, jaka jesteś, dokąd dążysz, o czym marzysz, jaki jest Twój cel, kto sprawia, że czujesz się kochana i kochasz, a kto sprawia, że czujesz się źle, niekomfortowo, deprecjonowana i trzeba tych ludzi odciąć? Nie musisz spełniać oczekiwań innych. Nikt nie ma prawa mówić, jak masz żyć, co robić, co mówić. Nikt. Asertywność i Twoje zasady są najważniejsze, bo Ty jesteś WSPANIAŁA, MĄDRA, JEDYNA, NIEPOWTARZALNA I JEDNA JEDYNA. Jako Twoja przyjaciółka, szkoleniowiec, wykładowczyni, mentor wierzę w Ciebie ogromnie, więc Ty uwierz w siebie, bo warto. TY" - czytamy.

Dzień Kobiet — Maja Hyży

Maja Hyży napisała na Instagramie:

"Kobitki moje najpiękniejsze, najcudowniejsze! Dzisiaj jest nasz dzień i oby każdy był taki. Jesteśmy warte wszystkiego, co najlepsze, jesteśmy wyjątkowe, a bez nas świat byłby nudny. Jeśli nie wczoraj, to dzisiaj uśmiechnijcie się do siebie i doceńcie siebie. Macie jakieś wyjątkowe plany na dzisiejszy dzień?? Nasz dzień?? Ja idę do kina z moimi mężczyznami najcudowniejszym" - czytamy.

Dzień Kobiet — Anna Guzik

Anna Guzik napisała na Instagramie:

"Miłości, Satysfakcji, Wsparcia, Radości, Spełnienia, Zdrowia, Formy, dopisz brakujące:... Tego Ci życzę" - napisała aktorka.

Dzień Kobiet — Pola Wiśniewska

Żona Michała Wiśniewskiego napisała na Instagramie:

"Dziewczyny! Żebyśmy nie musiały nikomu nic udowadniać, by pokazać swoją wartość. Żebyśmy były silne z wyboru, a nie dlatego, że musimy. Żebyśmy były dla siebie wsparciem, bo w nas Kobietach jest siła. Żebyśmy się zawsze czuły kochane, doceniane i pewne siebie. Z okazji dnia kobiet tego nam właśnie życzę" - czytamy.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości