Jan Pirowski

Jan Pirowski

Jan Pirowski – polski dziennikarz i prezenter radiowo-telewizyjny. Prowadzi program "Kto to kupi" w telewizji TTV. Ostatnio wystąpił też w programie stacji pt. "Nasi w mundurach". 

Jan Pirowski odbył staż w radiowej szkółce RMF FM na Kopcu Kościuszki (w Krakowie). W latach 2010-2011 pracował jako prezenter pasma porannego w Radiu ESKA Kraków. W późniejszym czasie zdobył popularność w audycji „ImprEska” w Radiu ESKA i programie telewizyjnym „Pierwszy raz za granicą” transmitowanym przez TTV. W 2017 r. został wyróżniony statuetką w kategorii Nadzieja Plejady podczas Wielkiej Gali Gwiazd 2017.

Jan Pirowski – kariera prezentera

Jan Pirowski karierę zaczynał już jako licealista. Pierwsze kroki w mediach stawiał w radiu internetowym – eLO RMF (młodzieżowy oddział RMF FM), nadającym na platformie www.miastomuzyki.pl., gdzie walczył z innymi nastolatkami o angaż w rozgłośni nadającej z Kopca Kościuszki. W efekcie dostał pracę w TVN. Mimo tego, nadal ubiegał się o posadę na Kopcu, po czym dostał tam staż.

Był gospodarzem audycji w:

  • Radio ESKA – Kraków (2010 r. – 2011 r.),
  • Telewizji TVN i TTV (polski kanał telewizyjny powstały w 2012 r.).

W 2014 r. wraz z Aleksandrą Kutz wystąpił w cyklu „Ola w trasie. Na wakacjach” (w TTV), którego premiera miała miejsce 22 lipca 2013 r. Następnie prowadził docu-reality (produkcję przypominającą w swojej formie telenowelę dokumentalną) pt. „Pierwszy raz za granicą”.

Od 2018 r. prezenter prowadzący magazyn popularnonaukowy „Defacto” (zastąpił Karolinę Gilon), którego premiera miała miejsce w 2015 r. w serwisie VODplayer.pl. Tego samego roku relacjonował mundial w Rosji i prowadził program „Pirowski. Na mundial”.

Od 2019 r. dzielił rolę prezentera z Pawłem Karpińskim (radiowiec) w audycji „Wrzuć na luz” w Radiu ESKA.

W 2020 r. współgospodarz (wraz z Krzysztof Ufnalem) programu „Kto to kupi? ”(emitowany na antenie TTV) umożliwiający ludziom prezentacje i sprzedaż swoich innowacyjnych produktów.

W 2022 r. wystąpił w programie telewizyjnym dokumentującym 12 dni ciężkiego treningu pod nadzorem służb mundurowych – „Nasi w mundurach”.

W 2022 r. uczestniczył w programie rozrywkowym „99 – gra o wszystko” emitowanym na stacji TTV.

Jan Pirowski – ciekawostki

13 października 2014 r. pojawił się na Facebooku, a 2015 r. w aplikacji Instagram.

W 2016 r. wycofał się całkowicie z mediów społecznościowych i usunął wszystkie swoje dane. Po niedługim czasie wznowił działalność w social media. Prywatnie unika rozgłosu i uczestniczy w wydarzeniach rozrywkowych czy artystycznych.

29 maja 2017 r. podczas Wielkiej Gali Gwiazd 2017 otrzymał nagrodę (statuetkę) w kategorii Nadzieja Plejady i zdobył tytuł świetnego prezentera.

W 2022 r. wraz z Radiem ESKA wspierał pomoc dla dzieci z Ukrainy (Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego) poprzez transmisję muzyczną.

Jan Pirowski o kobietach, mediach społecznościowych i pasji
Jan Pirowski o kobietach, mediach społecznościowych i pasji Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN