Na terenie pałacu Macieja Musiałowskiego odbył się festiwal. Tematem przewodnim była ekologia

Na terenie pałacu Macieja Musiałowskiego odbył się festiwal. Ważną rolę pełniła w nim ekologia

Pod koniec sierpnia na Dolnym Śląsku odbył się Festiwal Sztuk Zjednoczonych. Ekologiczny styl życia pełnił w nim ważną rolę. Ekipa programu "Co za Tydzień" była na miejscu i przygotowała materiał z tego wydarzenia.

Ekipa "Co za Tydzień" przybyła do miejscowości położonej niedaleko od Wrocławia do Domanic, a konkretnie do zamku, który przez 40 lat stał pusty, aż aktor Maciej Musiałowski wskrzesił tu artystyczne życie, tworząc Festiwal Sztuk Zjednoczonych.

Artyści wystąpili na scenie festiwalu

Maciej Musiałowski do zorganizowanego przez siebie festiwalu zaangażował wielu znanych artystów. Jedną z gwiazd, które wykonały swoje przeboje na scenie była Kayah. Wokalistka niezwykle ciepło wypowiadała się na temat samej inicjatywy aktora oraz atmosfery, która panowała podczas Festiwalu Sztuk Zjednoczonych.

- Takie inicjatywy są bardzo potrzebne. Wydaje mi się, że jesteśmy trochę wygłodniali, i to dobrze. To dobrze, bo dzięki temu być może możemy odkrywać siebie nawzajem na nowo. Ja jestem bardzo ludzi ciekawa, bardzo kocham ludzi. Uczę się od nich ciągle coś, czerpie. A dzięki temu mogę też dawać - powiedziała artystka.

Ekologia ważnym punktem festiwalu

Niezwykle istotnym elementem Festiwalu Sztuk Zjednoczonych była ekologia. Jedną z idei wydarzenia była również promocja życia w duchu zrównoważonym. W odpowiedzi na tę potrzebę marka BMW, która wspiera inicjatywy w obszarze kultury i sztuki, wzbogaciła festiwal flotą elektrycznych samochodów, wpisując się tym samym w przyszłe plany rozwoju zamku. Maciej Musiałowski opowiedział, co stało za współpracą z marką.

- Nie mogę się nadziwić, jak przepiękny team ludzi udało nam się zebrać, jakie fantastyczne osobowości. Jakie firmy fantastyczne się do nas zgłosiły! Między innymi, pracujemy z BMW. Planujemy również zorganizować festiwal ekologiczny w Domanicach, promując różnego rodzaju eco-friendly i rozwiązania wokół domowe, ogrodowe czy też nawet motoryzacyjne" - powiedział artysta.

W dalszej części swojej wypowiedzi aktor nie krył radości ze współpracy z marką BMW.

- Bardzo zależy mi, żeby zamek był ekologiczną nieruchomością. Także cieszę się, że mój wieloletni partner BMW przyjechał ze swoimi limuzynami, ale ekologicznymi też. To było dla mnie bardzo ważne, żeby ciche i eco-friendly samochody woziły artystów, którzy występują z nami - dodał.

Na temat zalet współpracy z BMW wypowiedziała się również aktorka Vanessa Aleksander.

- To naprawdę cudownie, wspaniała organizacja. Wszyscy przywiezieni pięknymi samochodami BMW. No i poza tym, ta niesamowita atmosfera rodzinna, wspaniała - powiedziała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Źródło zdjęcia głównego: Screen TVN

Pozostałe wiadomości