World Media Festivals 2022. Posypały się nagrody dla TVN Warner Bros. Discovery

Autor:
Kamila
Jamrożek
TVN Warner Bros. Discovery nagrodzony na World Media Festivals 2022

World Media Festivals to prestiżowe wydarzenie w branży medialnej. Grupa TVN Warner Bros. Discovery została uhonorowana w tym roku aż 15 nagrodami. Kto je otrzymał?

World Media Festivals to wydarzenie, podczas którego przyznawane są nagrody dla mediów z całego świata. W tym roku aż 15 z nich trafiło do dziennikarzy grupy TVN Warner Bros. Discovery. Kto został wyróżniony?

World Media Festivals 2022 - czym jest wydarzenie?

World Media Festivals to wydarzenie, które ma na celu wyróżnienie mediów na arenie międzynarodowej. Nagrody przyznawane są w zakresie mediów, korporacji, a także turystyki i podróży. Na tegorocznej edycji materiały grupy TVN Warner Bros. Discovery zdobyły aż 15 nagród - 8 złotych i 7 srebrnych.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje podwójny laureat konkursu. Michał Przedlacki z redakcji "Superwizjera" TVN za cykl "Pierwsza linia frontu" oraz materiały "Ucieczka z Irpienia" i "Obrońcy Charkowa" otrzymał główną nagrodę w kategorii News (Intermedia-globe GRAND AWARD). Publikacje zdobyły również nagrodę w kategorii "Reportaże i Felietony: Relacja Wiadomości z Ostatniej Chwili".

Także w poprzednich latach ta nagroda przypadła dziennikarzom "Superwizjera". W 2021 roku otrzymała ją Katarzyna Górniak za reportaż "Tygrysy na granicy". W 2020 roku zwyciężył materiał pod tytułem "Morderstwo polskiego podróżnika w Meksyku". 

Podsumowanie festiwalu Mastercard OFF Camera 2022
Podsumowanie festiwalu Mastercard OFF Camera 2022 Źródło: "Co za Tydzień"

World Media Festivals 2022 - zwycięzcy z grupy TVN Warner Bros. Discovery

Oto lista wszystkich zwycięzców z grupy TVN Warner Bros. Discovery. Złoto na World Media Festivals 2022 wywalczyły materiały:

 • Reportaż "Szlak migracyjny Turcja-Białoruś-Polska" w kategorii Reportaże i Felietony, subkategorii Bieżące Wydarzenia, autorstwa Patryka Szczepaniaka, Anny Borkowskiej-Minko i Piotra Czabana.
 • Reportaż "Niewidzialne" w kategorii Reportaże i Felietony, subkategorii Sprawy Prawne, autorstwa Darii Górki.
 • Reportaż "Uwolnić kapitana" w kategorii Dokumenty, subkategorii Sprawy Prawne, autorstwa Ewy Galicy i Jakuba Stachowiaka.
 • Reportaż "Podlasie. Granica Światów" w kategorii Dokumenty, subkategorii Zaangażowanie Społeczne, autorstwa Katarzyny Lazzeri.
 • Reportaż "Taka twoja uroda" w kategorii Dokumenty, subkategorii Zdrowie i Medycyna, autorstwa Katarzyny Górniak i Magdaleny Łucyan.
 • Cykle "KRÓLestwo" w kategorii Dokument, subkategorii Etyka i Religia, autorstwa Marcina Gutowskiego.

Materiały nagrodzone srebrem na festiwalu to:

 • Reportaż "Tajemniczy przyjaciel arcybiskupa Głódzia", w kategorii Reportaże i Felietony, subkategorii Dokument, autorstwa Bertolda Kittela.
 • Reportaż "Nie przyznam się, bo to nie ja zabiłam" w kategorii Reportaże i Felietony, subkategorii Sprawy Publiczne, autorstwa Grzegorza Głuszczaka.
 • Reportaż "Człowiek Kamińskiego i wielki przemyt" w kategorii Dokumenty, autorstwa Łukasza Frątczaka i Jakuba Stachowiaka.
 • Reportaż "Policjantki, mobbing, molestowanie" w kategorii Reportaże i Felietony, subkategorii Analiza/Komentarz, autorstwa Macieja Dudy i Łukasza Rucińskiego.
 • Reportaż "Mafia śmieciowa i płonące wysypiska" w kategorii Reportaże i Felietony, subkategorii Dziennikarstwo Śledcze, autorstwa Macieja Kuciela.
 • Serial "Skazana" w kategorii Rozrywka, Bartosza Konopki.
 • Film "Czarna Owca" w kategorii Rozrywka, Aleksandra Pietrzaka.

Więcej informacji w serwisie TVN24.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości