Bartłomiej Topa o roli Serafina w "Skazanej". "Ta postać się mieni, jest sprzeczna, dramatyczna"

Bartłomiej Topa o serialu "Skazana" i charakterze jego postaci
Bartłomiej Topa o serialu "Skazana" i charakterze jego postaci
Źródło: MWMEDIA
Bartłomiej Topa w serialu TVN "Skazana" wciela się w dość zagadkową postać, która jest blisko głównej bohaterki. W pierwszym sezonie poznajemy mężczyznę, który ma problem z alkoholem. W rozmowie z serwisem cozatydzien.tvn.pl aktor wyjaśnia, że bez tego wątku nie byłoby całej postaci.

Bartłomiej Topa w serialu "Skazana" gra Piotra Serafina, adwokata z urzędu, który jest zaangażowany w sprawę Mariki Lisieckiej. Kiedy jednak do więzienia trafia Alicja (Agata Kulesza), dawna znajomość odżywa i mężczyzna robi wszystko, by jej pomóc. Bartłomiej Topa w rozmowie z Aleksandrą Głowińską z cozatydzien.tvn.pl wyjaśnił, jak bardzo złożoną postacią jest Serafin.

"Skazana". Bartłomiej Topa o Serafinie. Dlaczego właśnie taki musi być?

Fani często pytają aktorów o to, co kieruje ich postaciami, dlaczego zachowują się w pewien sposób. Na te pytania lepiej odpowiedzieliby scenarzyści, którzy konstruują bohaterów w serialu. Jednak Bartłomiej Topa postarał się wyjaśnić, na czym polega dramat jego bohatera. Nie jest on nieskazitelny, ale przez to staje się bliższy widzom.

- Przez to, że się zaszywa, wraca do alkoholu, ta postać się po prostu mieni, jest barwna, jest sprzeczna, dramatyczna, a czasami śmieszna. Dzięki temu możemy przekazać te wszystkie barwy i jakoś rezonować z widzem. Oczywiście, gdyby nie pił, to inaczej by ten serial wyglądał i Serafin byłby innym człowiekiem — wyjaśnił aktor w wywiadzie.

Pierwszy sezon serialu "Skazana" dostępny jest już w całości, w serwisie Player.pl. 27 kwietnia pojawi się na antenie TVN. Możemy spodziewać się drugiego sezonu. Aktorzy już pracują na planie.

Bartłomiej Topa o roli Serafina w serialu "Skazana"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Bartłomiej Topa - kariera i rodzina

Bartłomiej Topa zasłynął z takich filmów jak komedia "Zróbmy sobie wnuka", komediodramat Wojciecha Smarzowskiego "Wesele", "Pod Mocnym Aniołem", "Kler". Wystąpił w serialach TVN: "Na Wspólnej", "39 i pół", "Druga szansa", "Pod powierzchnią".

Prywatnie aktor był żonaty z malarką Agatą Rogalską, z którą ma syna Antoniego. Obecnie Bartłomiej Topa jest w związku z Gabrielą Mierzwiak, z którą niedawno doczekał się córek-bliźniaczek. Para wychowuje razem jeszcze dwie córki Gabrieli Mierzwiak z poprzedniego małżeństwa. Bartłomiej Topa bardzo angażuje się w opiekę nad najmłodszymi pociechami. Tydzień temu dodał zdjęcie, na którym widzimy bliźniaczki.

"Staram się czytać swoim córkom codziennie, to dla nas ważne. Czytanie stymuluje rozwój mózgu, buduje emocjonalną więź i rozbudza ciekawość świata" - napisał aktor na Instagramie. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Kalina Szymankiewicz

Reporter: Aleksandra Głowińska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości