Wywiady

O Michalinie Manios z "Top Model" było głośno. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

Wywiady

Autor:
Cezary
Wiśniewski
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
Michalina Manios

Michalina Manios wystąpiła w drugiej edycji "Top Model" i radziła sobie znakomicie w programie. I choć dotarła do finału, w którym zajęła trzecie miejsce, zniknęła z show-biznesu i zrezygnowała z kariery modelki. Dziś spełnia się w zupełnie innej roli.

Od kilku dni w sieci krąży zdjęcie fryzjera Piotra Michalaka, który pochwalił się, jaką metamorfozę przeszła pod jego okiem Michalina Manios. Była modelka zapuściła bowiem włosy i postawiła na grzywkę. Postanowiliśmy się z nią skontaktować. Okazuje się, że od dawna pragnęła mieć fryzurę jak przed laty.

Metamorfoza Michaliny Manios

Michalina Manios zyskała popularność za sprawą udziału w "Top Model". Zainteresowanie wokół jej osoby wzrosło zapewne również za sprawą informacji, że przeszła operację zmiany płci. Od zawsze czuła się kobietą i dziś widać, że jest szczęśliwym człowiekiem.

- Zawsze podkreślałam, że preferuję naturalność w każdym calu, dlatego bardzo chciałam wrócić do naturalnego koloru włosów i grzywki, którą nosiłam jeszcze przed udziałem w "Top Model". Taki styl najbardziej odzwierciedla moją osobowość. (...) Naturalność i autentyczność to klasyki, które zawsze będą w cenie - mówi w rozmowie z Cezarym Wiśniewskim była modelka.

Misheel Jargalsaikhan o roli w "BrzydUli"
Misheel Jargalsaikhan o roli w "BrzydUli" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Michalina Manios: "Postawiłam na edukację i rozwój lingwistyczny"

Choć Michalina zrobiła furorę, biorąc udział w show, z czasem usunęła się w cień i postawiła na edukację.

- Obecnie jestem filologiem szwedzkim i nauczam tego języka. Jak tylko zakończyłam przygodę z modelingiem, wróciłam na studia, które zawiesiłam wcześniej ze względu na zawodowe zobowiązania. Studiowałam eksternistycznie w Szwecji na najstarszych i największych uniwersytetach w Sztokholmie oraz Uppsali. Było to moim marzeniem odkąd pamiętam, ale dostanie się na te uczelnie to nie lada wyzwanie. Jednak trochę determinacji i się udało - wspomina.

Michalina Manios wróciła na pewien czas do Polski i osiedliła się w Krakowie.

- Chciałam zakończyć studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim, kończąc filologię szwedzką ze specjalizacją literaturoznawstwa skandynawistycznego. To też było zawsze moim marzeniem i finalnie dopięłam swego. Postawiłam na edukację i rozwój lingwistyczny, ponieważ przekazywanie wiedzy innym daje mi olbrzymią satysfakcję. (...) Modeling do pewnego czasu był fajną przygodą, dając możliwość podróżowania, poznawania nowych i ciekawych ludzi. Na pewno w tym aspekcie nie żałuję pracy jako modelka, ale niestety, są też ciemne kuluary tej pracy, o czym zresztą już bardziej otwarcie się mówi. Duża presja i częsta obiektywizacja modelek do poziomu produktu powodowały, że przestało to współgrać z moimi zasadami i wartościami, jakie wyznaję - przekonuje uczestniczka "Top Model".

Michalina Manios, życie po "Top Model"

Michalina wyleciała ostatecznie z Polski i mieszka w Szwecji. Na Instagramie publikuje wiele klimatycznych ujęć.

- Finalnie wyprowadziłam się do Szwecji. Pracuję jako nauczycielka języka szwedzkiego i pomagam rodzicom. Na co dzień mieszkamy w pięknej krainie Värmland. Kocham szwedzką naturę, ten spokój i harmonię, jaką ona mi daje. W Polsce bywam sporadycznie, odwiedzając przyjaciół - dodaje.

Zobacz także:

Autor:Cezary Wiśniewski

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości