Co Za Tydzień

Spektakl "Bliżej" w Teatrze 6. piętro. Jak Michał Żebrowski łączy karierę z wychowaniem czwórki dzieci?

Co Za Tydzień

Autor:
Kamila
Jamrożek
Spektakl "Bliżej" w Teatrze 6. piętro. Jak Michał Żebrowski rozmawiał z Olivierem Janiakiem

Spektakl "Bliżej" miał swoją premierę w Teatrze 6. piętro na początku października. Główne role grają w nim Michał Żebrowski, Aleksandra Popławska, Mateusz Damięcki, a także debiutantka Pola Gonciarz. Co powiedzieli o swoich rolach?

Ekipa programu "Co Za Tydzień" na czele z Olivierem Janiakiem towarzyszyła artystom przed i po premierze spektaklu "Bliżej". Rozmawialiśmy także z gwiazdami oglądającymi sztukę. Jakie recenzje jej wystawili?

Spektakl "Bliżej" w Teatrze 6. piętro - o czym jest?

Spektakl "Bliżej" to uniwersalna opowieść o pięknym, a zarazem okrutnym obliczu współczesnych związków. Bohaterowie zakochują się i odkochują. Miłosne meandry autor opisuje z humorem, by za chwilę obnażyć coś z brutalną szczerością. W ten świat wprowadzają nas Michał Żebrowski, Aleksandra Popławska, Mateusz Damięcki oraz debiutująca na scenie Pola Gonciarz. Co o przedstawieniu sądzą gwiazdy, które zobaczyły je podczas premiery w Teatrze 6. piętro?

- Sztuka daje do myślenia, jest super dynamiczna. Genialna gra aktorska, fenomenalna reżyseria, scenografia naprawdę z XXI wieku. Jest naprawdę na co popatrzeć — powiedział Rafał Trzaskowski — prezydent Warszawy, a prywatnie przyjaciel ze szkolnej ławki Michała Żebrowskiego.

Sztuka "Bliżej" doczekała się także adaptacji filmowej o tym samym tytule. Główne role grają Julia Roberts, Jude Law, Natalie Portman oraz Clive Owen. Film z 2005 roku nie traci na aktualności, a tekst sztuki jest bardzo uniwersalny.

- To są czasy samotności, pogłębionej tożsamości, agresji, biegu nie wiadomo dokąd. Zwłaszcza w dużym mieście, które rezonuje, a takim miastem niewątpliwie jest Warszawa. I ten tekst jest na tyle uniwersalny, na tyle doskonały, że także dzisiaj opowiada o naszej bezradności, tak jak opowiadał w teatrze, bo później powstał przecież film. Śmiało można powiedzieć, że jest już to klasyka, ale jej uniwersalizm polega na tym, że w bardzo się sprawdza i bardzo jest aktualna w naszych czasach. Drodzy widzowie bardzo serdecznie was zapraszam na to przedstawienie, bo każdy z was znajdzie w nim kawałek siebie. Nie mam wątpliwości - powiedziała aktorka Anna Cieślak.

Gwiazdy na premierze spektaklu "Bliżej" w Teatrze 6. piętro
Gwiazdy na premierze spektaklu "Bliżej" w Teatrze 6. piętro Źródło: "Co Za Tydzień"

Pola Gonciarz o debiucie w spektaklu "Bliżej"

W spektaklu "Bliżej" możemy oglądać debiutująca na scenie aktorkę Polę Gonciarz, która właśnie kończy Akademię Teatralną w Warszawie.

- Ja dopiero wychodzę tak naprawdę ze szkoły, więc jest to dla mnie ogromny zaszczyt i debiut. Zwłaszcza w takim towarzystwie, w którym cudownie się dogadujemy. Jestem wdzięczna Oli, Mateuszowi i Michałowi za to jak ciepło mnie przyjęli i jakie wsparcie mi dają w tym wszystkim. Nie mogłam sobie lepiej wymarzyć. [...] Jest to dla mnie ogromny stres i mam nadzieję, że ten stres mnie nie zje, ale będzie dobrze. Trzeba myśleć pozytywnie, staram się ładnie uśmiechać, a w środku się trzęsę jak galareta - powiedziała Olivierowi Janiakowi młoda aktorka.

Po przedstawieniu Pola Gonciarz także podzieliła się swoimi wrażeniami.

- Schodzą powoli ze mnie te emocje, ale za każdym razem jak gram jestem równie podekscytowania, równie zestresowana, ale mam nadzieję, że odbiór jest bardzo dobry i że przekazaliśmy wszystko to, co mieliśmy do przekazania naszej widowni - mówiła.

Artyści o swoich rolach w spektaklu "Bliżej" w Teatrze 6. piętro
Artyści o swoich rolach w spektaklu "Bliżej" w Teatrze 6. piętro Źródło: "Co Za Tydzień"

Michał Żebrowski - jak godzi pracę i życie prywatne?

Michał Żebrowski to nie tylko aktor, ale także dyrektor Teatru 6. piętro. Olivier Janiak zwrócił uwagę na to, że związany jest ze stołecznym teatrem już ponad 13 lat. Zapytał go, jak wiele trzeba poświęcić, żeby prowadzić taką placówkę.

- Myślę, że wiele osób poświęciło tutaj kawał swojego życia [...] Cieszę się, że mamy taki przekrój widowni, że naprawdę przychodzi i młodzież i seniorzy. O sobie nie będę mówił, bo mi się czworo dzieci urodziło w trakcie prowadzenia tego teatru - żartował aktor.

Olivier Janiak zapytał Michała Żebrowskiego, jak pośród różnych aktywności - spacerów, prób, gry w teatrze i serialach -znajduje czas dla rodziny, szczególnie, że niedawno pojawiło się w niej czwarte dziecko.

- Ja wstaję do trzeciego, czyli do tego co ma 2 lat, a Ola wstaje do tej najmłodszej. Więc mam trochę łatwiej. Jestem jak taki robocop od wielu lat. Wstaję o 6.50 codziennie, mam 20 minut dla siebie, potem dzieci, wyjście, dowóz, szkoła, próba i czasami rzeczywiście 23.00 w domu. No ale podobno jestem bardzo młody - odpowiedział z humorem Michał Żeborwski.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

Pozostałe wiadomości