Nie żyje znany dziennikarz radiowy i internetowy. Zmarł nagle w wieku 32 lat

Nie żyje Adam Jóźwiak
Nie żyje Adam Jóźwiak
Adam Jóźwiak nie żyje. Dziennikarz zmarł nagle w wieku zaledwie 32 lat. Współpracował z Radiem ZET, Meloradiem i Antyradiem, a w ostatnim czasie zaczął pracę nad powstaniem nowego portalu. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów Torunia.

Przyczyna śmierci dziennikarza nie została podana. O fakcie poinformował założyciel portalu kujawy-pomorze.info, Mariusz Załuski. Wspomina, że Adam Jóźwiak jeszcze kilka dni temu napisał, że za kilka dni wraca do pracy...

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Zmarli młodo
Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Adam Jóźwiak nie żyje. Był znanym dziennikarzem lokalnym

Adam Jóźwiak zawodowo działał jako dziennikarz lokalny w Toruniu. Współpracował z Antyradiem, Meloradiem i Radiem ZET. W ostatnim czasie współtworzył portal kujawy-pomorze.info, angażował się też w powstawanie serwisu Dzień dobry Toruń. Dziś koleżanki i koledzy z pracy żegnają dziennikarza.

"Zapewniał, że już wkrótce wypoczęty wraca do pracy" - wspominają współpracownicy.

O śmierci Adam Jóźwiaka poinformował współtwórca portalu kujawy-pomorze.info Mariusz Załuski. W poruszającym wpisie przekazał, że śmierć dziennikarza była dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem.

"Jeszcze dwa tygodnie temu świętowaliśmy start naszego portalu. Jeszcze w ostatni czwartek Adam pisał: 'oby najbliższe dni były jeszcze lepsze. Niedługo wrócę do Was z nowymi siłami, zdrowy i działamy'. I dodawał trzy uśmiechnięte buźki oraz pozdrowienia dla wszystkich, bo Adam był pogodnym człowiekiem. Byliśmy pewni, że już za parę dni jak zawsze usiądzie 'po turecku' na kolegium, uśmiechnięty i z pomysłami, które nam nie przyszłyby do głowy" - napisał.

Dziennikarz wspominał też pierwsze chwile współpracy z Adamem Jóźwiakiem. Jak przekonuje, podczas rozmowy kwalifikacyjnej wystarczyło kilka minut, by poszukujący nowego talentu zadecydowali o przyjęciu go do zespołu.

"Adam błyskawicznie zdecydował, że zaryzykuje i będzie budował z nami nowy portal. Niestety, dane nam było popracować razem raptem dwa miesiące" - dodał.

Kim był Adam Jóźwiak?

Adam Jóźwiak, urodzony w Kutnie, od zawsze był zapalonym dziennikarzem. Jego pasja skupiała się na aktualnych wydarzeniach, a szczególnie specjalizował się w zagadnieniach politycznych. Pisywał też o wydarzeniach sportowych i kulturalnych. Był aktywny w życiu lokalnej społeczności przez ponad dziesięć lat.

O tym, jak bardzo Adam Jóźwiak wpisany był w codzienność Torunia, opowiedzieli prezydent miasta, Michał Zaleski i jego zastępca, Paweł Gulewski. W oficjalnym wpisie pożegnali zmarłego, jego pracę i osobowość opisując w samych superlatywach.

"Był wspaniałym dziennikarzem. Kochał Toruń. Tą miłość do miasta i jego mieszkańców było widać i słychać w każdym przygotowywanym materiale. Lubiłem słuchać audycje, które przygotowywał do radia. Prezentował w nich sylwetki ciekawych torunian i nieoczywiste historyczne wątki związane z "Grodem Kopernika". Czuło się w tym wszystkim, taką 'toruńską naszość'" - napisał Paweł Gulewski na Facebooku.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości