Alain Delon z poważnymi zarzutami. Policjanci zaskoczeni tym, co odnaleziono w jego posiadłości

Alain Delon
Alain Delon
Źródło: Getty Images
Alain Delon to jedna z największych gwiazd w historii francuskiego kina. Niedawno media rozpisywały się o jego pogarszającym się stanie zdrowia i konfliktach rodzinnych. Teraz sprawy obrały zaskakujący kierunek. Gwiazdor usłyszał bowiem zarzuty w związku z zaskakującym znaleziskiem policji w jednej z jego posiadłości.

Alain Delon to gwiazdor kina i teatru. Wystąpił w takich produkcjach jak "Powrót Casanovy", "Komisarz Montale" czy "Asterix na olimpiadzie" gdzie wcielił się w rolę Juliusza Cezara. Aktor w 2019 roku doznał rozległego udaru mózgu. Od tego czasu wymaga niemal stałej pomocy w codziennym funkcjonowaniu. W 2022 roku media obiegła wiadomość, że chce poddać się eutanazji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

"The Traitors. Zdrajcy" - nowy program. Zwiastun

Alain Delon z poważnymi zarzutami

Dzieci Alaina Delona zaciekle walczą o majątek po chorującym obecnie ojcu. Po jego śmierci jego dwóch synów ma otrzymać po 25 procent udziału w spadku, jego córka natomiast aż 50 procent. Ze względu na toczące się śledztwa i różne sprawy karne między rodzeństwem prokurator gminy Montargis nakazał przeszukanie posiadłości artysty. To właśnie wtedy przedstawiciele prawa dokonali zaskakującego odkrycia.

Na terenie pokaźnej rezydencji aktora w regionie Loiret w centralnej części Francji odnaleziono bowiem 72 sztuki broni palnej i 3 tys. sztuk amunicji. Na żadną z tych rzeczy Alain Delon nie posiadał zezwolenia. Gdyby tego było mało, gwiazdor posiadał też również tajną, prywatną strzelnicę.

Na ten moment nie wiadomo co grozi aktorowi za ten występek. Postępowanie karne zdecydowanie może utrudnić również jego pogarszający się stan zdrowia.

Alain Delon w środku konfliktu z dziećmi. Chodzi o majątek

Jakiś czas temu w magazynie "Paris-Match" pojawił się wywiad z najstarszym synem Alaina Delona. Anthony Delon oskarża w nim młodszą siostrę o zaniechanie leczenia ojca, zaniedbanie jego stanu zdrowia i utrudnianie kontaktu z pozostałymi dziećmi. Potomkowie gwiazdora zaczęli kłócić się przed laty, gdy na jaw wyszło, jak aktor ustalił podział majątku. Najwięcej zapisał bowiem córce, która opiekuje się nim w Szwajcarii.

To jednak niejedyny konflikt dotyczący gwiazdora. Dzieci Alaina Delona zarzucają bowiem byłej opiekunce ojca, że dopuszczała się wobec niego przemocy fizycznej i psychicznej. Jak twierdzą, źle traktowała również domowe zwierzęta i przejęła całą kontrolę nad korespondencją. Kobieta wszystkiemu zaprzecza i jak zapewnia w wywiadzie, podjęła kroki prawne, by raz na zawsze oczyścić się z zarzutów. Jakby tego było mało, oskarża dzieci aktora o rażące zaniedbania.

"Moje obawy potwierdziła Anouchka i jej prawnik. Powiedzieli, że przerwali leczenie pod koniec sierpnia. Życie Alaina jest w niebezpieczeństwie. Nie boję się powiedzieć, że grozi mu śmierć" - zdradziła Hiromi w wywiadzie dla stacji RTL.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości