Andrzej Grabowski o trudach współpracy z bratem. "Nasze rozmowy były niekoniecznie kulturalne"

Mikołaj i Andrzej Grabowscy
Mikołaj i Andrzej Grabowscy
Źródło: MWMEDIA
Andrzej i Mikołaj Grabowscy udzielili niedawno szczerego, a zarazem niezwykle intymnego wywiadu. Bracia opowiedzieli o tym, że ich wspólne rozmowy nie zawsze należały do łatwych. Czasem wręcz dochodziło między nimi do nieporozumień.

Bracia Grabowscy są znanymi postaciami w polskim świecie filmu i teatru. Mikołaj Grabowski to ceniony reżyser oraz aktor. Andrzej Grabowski również zdobył popularność. Występował w takich produkcjach, jak: "Dzień świra", "Kariera Nikosia Dyzmy" czy "Pitbull". Wielokrotnie bracia mieli okazję pracować razem nad różnymi projektami filmowymi i teatralnymi.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

"Kwartet dla czterech aktorów" – Andrzej Grabowski, Jan Peszek i Mikołaj Grabowski o sztuce
Źródło: "Co Za Tydzień"

Andrzej i Mikołaj Grabowscy o trudnych rodzinnych rozmowach

Andrzej i Mikołaj Grabowscy w niedawnej rozmowie z Katarzyną Burzyńską dla "Dzień Dobry TVN" podzielili się refleksjami na temat swojej współpracy. Bracia są często widywani na jednej scenie, gdzie tworzą artystyczny duet. Jak wyznali w rozmowie z reporterką, ich współpraca nie zawsze była łatwa, szczególnie ze względu na istniejące między nimi rodzinne więzi. Mikołaj Grabowski żartobliwie odniósł się do różnicy zdań, do której zdarza się, że dochodzi między nim a bratem.

"Mając na względzie, że Andrzej jest młodszym bratem, zawsze ma rację. Jak się spotykamy w pracy, to kto ma rację? Nie reżyser Mikołaj, tylko aktor Andrzej" - wyznał.

Z kolei Andrzej Grabowski opowiedział o doświadczeniach współpracy z bratem, szczerze wyznając, że ich rozmowy nie zawsze bywały kulturalne.

"Jeżeli Mikołaj traktował mnie jak młodszego brata, a ja traktowałem Mikołaja jak starszego brata, ale brata, a nie reżysera, a jeszcze na dodatek dyrektora, to te nasze rozmowy były takie niekoniecznie zbyt kulturalne. Niekoniecznie takie, jakie aktor przeprowadza z reżyserem czy reżyser z aktorem. Mimo wszystko udało nam się dotrwać czasów, w których gramy spektakle bez kłótni" - powiedział z nieukrywaną szczerością.

Bracia nie ukrywają, że dzieląca ich różnica wieku miała wpływ na kształtowanie się ich relacji.

"Różnica pięciu czy sześciu lat jest tak wielka, że przez pewien czas ja się opiekowałem Andrzejem jako młodszym bratem [...] Myśmy się tak troszkę osobno wychowywali, nie tak bardzo ściśle, jeden przy drugim" - wyznał Mikołaj Grabowski.

"Teraz jesteśmy sobie bliżsi niż kiedyś" - podsumował Andrzej Grabowski.

Andrzej i Mikołaj Grabowscy na zdjęciu sprzed lat
Andrzej i Mikołaj Grabowscy na zdjęciu sprzed lat
Źródło: MWMEDIA

Andrzej Grabowski o relacjach z wnuczkami

Andrzej Grabowski ma dwie dorosłe córki ze swoją byłą żoną Anną Tomaszewską. Obie kobiety również są aktorkami. Gwiazdor podczas wywiadu dla "Dzień Dobry TVN" przyznał, że nie zawsze ma czas dla swoich wnuków.

"Wyrzucam sobie. Ja nie jestem najlepszym dziadkiem. Nie mam zbyt wiele czasu dla żadnej z wnuczek. Dwie starsze wnuczki już się mnie nie boją, ale najmłodsza jeszcze jak mnie widzi, to od razu w płacz i do mamy, mimo że moją fotografię, jak mnie nie było, przyszła i pocałowała" - wyznał Andrzej Grabowski.

Podczas spotkania z ekipą telewizyjną aktor podkreślił, że uwielbia gotować i zajmować się domem. Przyznał, że choć nie idealnym kucharzem, to potrafi przyrządzić tradycyjne polskie potrawy zarówno obiadowe, jak i desery oraz pasztety.

Na jednym z zamieszczonych niedawno zdjęć na Instagramie widzimy młodszą córkę aktora, Katarzynę Grabowską w towarzystwie swojej córeczki. Na kolejnym - starszą córkę, Zuzannę, która jest matką dwóch pociech.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości