Angelina Jolie oskarża Brada Pitta o wieloletnią przemoc domową. Prawnicy gwiazdy wydali oświadczenie

Angelina Jolie i Brad Pitt
Angelina Jolie i Brad Pitt
Źródło: Getty Images
Spór, który doprowadził do rozłamu relacji Angeliny Jolie i Brada Pitta twa już kilka lat. Pomimo kolejnych spraw sądowych dawni zakochani do tej pory nie potrafią dojść do porozumienia. Teraz ukazało się oświadczenie prawników aktorki, które rzuca nowe światło na całą sprawę.

Kiedyś będąc w szczęśliwym związku, Brad Pitt i Angelina Jolie wychowali sześcioro dzieci: Maddoxa, Zaharę, Shiloha, Paxa, Vivienne i Knoxa. Troje spośród nich: Shiloh, Vivienne i Knox są ich biologicznymi dziećmi. Pozostała trójka, czyli Maddox, Zahara i Pax została adoptowana. Po rozwodzie pary dzieci pozostały z Angeliną Jolie.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

30012024_BLIZEJGWIAZD_MOTYKA
"Bliżej gwiazd" - Robert Motyka szczerze o miłości, relacji z rodziną, karierze i tragedii, która zmieniła wszystko
Robert Motyka jest jednym z najbardziej znanych i lubianych polskich artystów kabaretowych. Możemy obserwować też jak rozwija swoją aktorską pasję na deskach warszawskiego teatru Capitol. Artysta w szczerym wywiadzie z cyklu "Bliżej gwiazd" wrócił pamięcią do czasów szkoły, poznania największej życiowej miłości, relacji z rodziną i tragedii, z którą przyszło mu się zmierzyć. "Ten wypadek też dał nam właściwie takiego bardzo pozytywnego kopa, żeby ze sobą spędzać więcej czasu" - powiedział.

Angelina Jolie oskarża Brada Pitta o przemoc

Konflikt pomiędzy Angeliną Jolie i Bradem Pittem wybuchł we wrześniu 2016 roku, kiedy to aktorka zdecydowała o wniesieniu pozwu o rozwód wystosowanego przeciwko eks. Kluczowym elementem żądań aktorki było przejęcie całkowitej opieki nad ich wspólnymi dziećmi, co nie spotkało się z akceptacją Brada Pitta.

Teraz na światło dzienne wychodzą nowe fakty w sprawie. W swoim oświadczeniu, prawnicy Angeliny Jolie napisali, że incydenty związane z agresją Brada Pitta wobec Jolie zaczęły się na długo przed zdarzeniami podczas rodzinnego lotu samolotem z Francji do Los Angeles we wrześniu 2016 roku. "Chociaż historia fizycznego atakowania Jolie przez Pitta zaczęła się na długo przed rodzinnym lotem samolotem z Francji do Los Angeles we wrześniu 2016 r., podczas tego lotu po raz pierwszy zwrócił się przeciwko dzieciom. Tuż po tym Jolie natychmiast go zostawiła" - napisali prawnicy gwiazdy

Angelina Jolie wyraża wsparcie dla kobiet z Iranu. Jej córki obcięły włosy, aby okazać solidarność

W Iranie doszło do protestów kobiet we wrześniu 2022 roku po zatrzymaniu i śmierci Mashy Amini w związku z zarzucaniem jej noszenie niewłaściwego ubioru. Sytuacja spowodowała rozległe demonstracje oraz publiczne spalenie hidżabów. Władze odpowiedziały na to, ograniczając dostęp do mediów społecznościowych.

Angelina Jolie jakiś czas temu publicznie wyraziła swoje poparcie dla irańskich kobiet walczących o swoje prawa i równość. Dołączyła do protestu razem ze swoimi córkami, a na Instagramie opublikowała zdjęcia, na których obcina włosy swoim dzieciom oraz pokazuje worki wypełnione ich włosami. Gwiazda wspomniała również o artystycznym projekcie swojej przyjaciółki.

"Moja przyjaciółka Prune Nourry prowadzi piękny projekt artystyczny, aby okazać solidarność z dzielnymi kobietami w Iranie, które walczą o równość i prawa, oraz aby uhonorować ich odwagę. Moja rodzina bierze w nim udział. Każdy może wziąć udział w projekcie, wysyłając pukiel swoich włosów" - napisała gwiazda.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości