Angelina Jolie skończyła 48 lat. Kolekcja noży, fiolki z krwią i pocałunek z bratem. Przeszłość gwiazdy zaskakuje

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Angelina Jolie

Angelina Jolie to artystka kultowa, która od najmłodszych lat zwracała na siebie uwagę. Aktorka 4 czerwca skończyła 48 lat. Uznawana jest za jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie. Jej dorobek artystyczny jest imponujący, ale życie prywatne i doświadczenia gwiazdy równie intrygujące.

Angelina Jolie ma na koncie wiele popularnych na świecie produkcji, w których lśniła jako główna gwiazda. Aktorka ma za sobą małżeństwo z Bradem Pittem i wychowuje gromadkę dzieci, w tym kilka adoptowanych. W przeszłości była uznawana za skandalistkę numer jeden, dziś uchodzi za wzór dobroczynności. Poznajcie ją jeszcze bliżej.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Tajemnice produkcji #8 Kulisy programu "Kuba Wojewódzki". Wygląd studia, zakamarki, sekrety programu
Tajemnice produkcji #8 Kulisy programu "Kuba Wojewódzki". Wygląd studia, zakamarki, sekrety programu Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Angelina Jolie kończy 48 lat

Angelina Jolie przyszła na świat 4 czerwca 1975 w Los Angeles. Samo urodzenie w aktorskim domu wyznaczyło jej późniejszą drogę zawodową. Artystka bowiem jest córką Marcheline Bertrand i Jona Voighta. Właśnie u boku ojca debiutowała na wielkim ekranie w 1982 roku. Niestety stosunki z tatą nie należały do łatwych. Gdy rodzice się rozstali, zamieszkała z matką, ale widywała się z ojcem. Jednak w dorosłym życiu miała do niego żal.

Angelina Jolie została doceniona za role w takich produkcjach jak"Przerwana lekcja muzyki", za którą otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Oczywiście fani kina akcji kojarzą ją przede wszystkim z Larą Croft, czyli bohaterką z filmu "Lara Croft: Tomb Raider" i pozostałych odsłon serii. Z sukcesem zagrała też w komedii sensacyjnej "Pan i Pani Smith". Na planie poznała Brada Pitta, w którym się później zakochała. Przez długi czas byli ze sobą w nieformalnym związku i doczekali się dzieci, aż w końcu 23 sierpnia 2014 Angelina Jolie i Brad Pitt wzięli ślub. Zaledwie po dwóch latach ogłosili, że biorą rozwód. Było to trzecie nieudane małżeństwo aktorki. Po raz pierwszy wyszła za mąż za Jonny'ego Lee Millera, później poślubiła starszego od niej o 20 lat aktora i piosenkarza Billy'ego Boba Thorntona.

Angelina Jolie ma sześcioro dzieci: Maddoxa, Zaharę, Shiloh, Paxa, Vivienne i Knoxa. Trzy z nich: Shiloh oraz bliźniaki Vivienne i Knox są biologicznymi dziećmi aktorki i Brada Pitta. Maddox, Zahara i Pax są adoptowani.

Czytaj więcej: Dzieci Angeliny Jolie i Brada Pitta kiedyś i dziś. Niektóre przeszły sporą metamorfozę

Angelinę Jolie na Instagramie obserwuje 14,5 mln kont. Aktorka nie skupia się tam na publikowaniu prywatnych treści. W mediach społecznościowych porusza wiele tematów związanych z pomocą dzieciom, uchodźcom oraz walce ze negatywnymi zmianami środowiska. Dzień przed swoimi urodzinami opublikowała na Instagramie wieści od przyjaciela, który przebywa w Ukrainie. Gwiazda apeluje o pomoc międzynarodową dla aktywistów i organizacji w okupowanym kraju.

Angelina Jolie - tego mogliście o niej nie wiedzieć

Angelina Jolie była buntowniczką. W okresie szkolnym często była szykanowana przez innych uczniów za to, jak wyglądała. Była szczupłą dziewczyną z aparatem ortodontycznym, skromnie ubraną. Już wtedy miała myśli samobójcze. Gdy próbowała swoich sił jako modelka jej samoocena jeszcze bardziej zmalała. Zaczęła więc okaleczać swoje ciało. "Z jakiegoś powodu rytuał nacinania się i uczucie bólu było dla mnie w jakiś sposób lecznicze, może dawało mi poczucie, że żyję, uczucie pewnego rodzaju wolności" - wspominała po latach.

Była żona Brada Pitta wzbudzała kontrowersje, gdy zainteresowała się subkulturą gotycką i punkową – ubierała się wtedy na czarno, eksperymentowała z piercingiem i przefarbowała włosy na kolor fioletowy. Gdy brała ślub z pierwszym mężem, powiedziała "tak" w dżinsach i koszulce z imieniem "Jonny", które napisała własną krwią. Gdy była w drugim związku małżeńskim nosiła na szyi fiolkę z krwią wybranka.

Angelina Jolie była zakochana w aktorce i modelce Jenny Shimizu. "Prawdopodobnie wyszłabym za Jenny Shimizu, gdybym nie poślubiła wtedy mojego ówczesnego męża (Jonny'ego Lee Millera — przyp.red). Zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia" — stwierdziła w rozmowie z magazynem "InStyle".

Gdy Angelina Jolie odbierała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za film "Przerwana lekcja muzyki", towarzyszył jej na gali brat James Haven. Aktorka podziękowała mu ze sceny za wsparcie i podkreśliła, że łączy ich wyjątkowe uczucie. "Jestem w szoku i jestem teraz tak zakochana w moim bracie” – powiedziała, a na afterparty rodzeństwo pocałowało się w usta przed licznie zgromadzonymi fotoreporterami. Gwiazda tłumaczyła później, że był to jedynie wyraz siostrzanej miłości do brata.

Angelina Jolie ma oryginalne hobby. Gwiazda może pochwalić się kolekcją noży. Pasją zaraziła swojego syna, któremu kupiła w prezencie zestaw sztyletów. Aktorka wyjaśniła, że noże były tępe i dziecku nic nie groziło. "Rozmawiamy o samurajach i obronie słabszych" - tłumaczyła fanom.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości