Gwiazdy

Ashton Kutcher wspomina problemy zdrowotne. Choroba pozbawiła go wzroku i słuchu

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Ashton Kutcher

Ashton Kutcher uchylił rąbka tajemnicy i opowiedział o schorzeniu, z którym mierzył się przed laty. Konsekwencje okazały się zaskakujące, bowiem aktor stracił podstawowe zmysły.

Ashton Kutcher jest amerykańskim aktorem, producentem i byłym modelem, który ma korzenie irlandzkie, czeskie i niemieckie. Zanim został jednym z najbardziej gorących nazwisk Hollywood, próbował swoich sił na wybiegu. Brał udział w kampaniach reklamowych m.in. Versace i Calvina Kleina. Aktualnie od wielu lat jest w związku z aktorką Milą Kunis.

Ashton Kutcher z powodu choroby stracił wzrok i słuch

Ashton Kutcher i Mila Kunis to jedna z gorących par Hollywood. Od lat znajdują się w centrum zainteresowania mediów, choć oboje nie są zbyt wylewni i rzadko dzielą się informacjami z życia prywatnego. Niedawno Ashton Kutcher zrobił wyjątek. Wziął udział w programie "W dziczy z Bearem Gryllsem", w którym wyznał, że ma za sobą trudne doświadczenia związane ze zdrowiem. Aktor zapadł na poważną chorobę autoimmunologiczną, która zaatakowała jego naczynia krwionośne. Wywołało to zapalenie, które w konsekwencji doprowadziło do niedokrwienia niektórych organów. Na skutek schorzenia doszło u niego do okresowej utraty zmysłów wzroku i słuchu. Aby zapobiec ewentualnym plotkom, Ashton Kutcher postanowił doprecyzować wiadomość za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Zanim zaroi się od plotek - tak, trzy lata temu miałem rzadką postać zapalenia naczyń. Wystąpiły u mnie zaburzenia słuchu, wzroku i równowagi. W pełni wyzdrowiałem. Wszystko już w porządku. Idę dalej" - napisał na swoim profilu na Twitterze.

Film "Elvis" w sierpniu w Playerze
Film "Elvis" w sierpniu w Playerze Źródło: Player

Ashton Kutcher - kariera, życie prywatne

Urodził się w stanie Iowa, w rodzinie rzymskokatolickiej. W 1997 roku wygrał konkurs piękności dla mężczyzn, który był dla Ashton Kutchera trampoliną do kariery modowej. Wystąpił w kilku kampaniach reklamowych i chodził po wybiegach w największych miastach. Na szklanym ekranie zadebiutował w 1998 roku w serialu "Różowe lata siedemdziesiąte", w którym aż do 2006 roku wcielał się w rolę niezbyt rozgarniętego Michaela Kelso. Później podjął kilka gorszych decyzji zawodowych i był nominowany do antynagrody świata filmu - Złotych Malin. Popularność przyniósł mu film "Efekt Motyla", w którym wcielił się w rolę zmagającego się z dziwnymi wspomnieniami Evana Treborna.

Ma na swoim koncie liczne związki. W 2005 roku wziął ślub z 16 lat młodszą aktorką Demi Moore. Już w 2011 roku modelka Sara Leal wyznała, że miała romans z Ashtonem Kutcherem. Ostatecznie jego małżeństwo rozpadło się w tym samym roku, ale rozwód otrzymali dopiero dwa lata później. Od 2012 roku aktor jest w związku z aktorką Milą Kunis, z którą doczekał się dwójki dzieci. W 2015 roku para stanęła na ślubnym kobiercu. Mila Kunis i Ashton Kutcher zaangażowali się w pomoc humanitarną osobom poszkodowanym w wojnie w Ukrainie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości