Będzie przełom w brytyjskiej rodzinie królewskiej? Książę Harry postawił ojcu warunki

Książę Harry i król Karol III
Książę Harry i król Karol III
Źródło: Getty Images Europe
Karol III jest chory na raka, przez co nie może w pełni poświęcić się koronie. Na co dzień w wypełnianiu obowiązków pomaga mu książę William, jednak jak twierdzi były współpracownik króla, ten niedługo może się zwrócić z prośbą także do swojego młodszego syna. Książę Harry miał jednak postawić ojcu konkretne warunki.

Karol III choruje na nowotwór, o czym poinformował Pałac Buckingham w połowie stycznia 2024 roku. Król w tamtym czasie udał się do szpitala, by przejść zabieg zmniejszenia przerośniętej prostaty i wykonał szczegółowe badania. Niestety nie wyszły one dobrze. Monarcha dowiedział się, że ma raka. Karol III zdecydował, że powie o tym publicznie, by zachęcić społeczeństwo do regularnej profilaktyki. Nie zrezygnował także z pełnienia obowiązków, jednak ograniczył do minimum wystąpienia publiczne.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Karol III poprosi księcia Harry'ego o pomoc?

Grant Harrold to były bardzo bliski współpracownik Karola III. Mężczyzna w najnowszym wywiadzie odniósł się do relacji króla z jego młodszym synem. Przyjaciel monarchy podkreślił, że książę Harry zawsze pozostanie częścią rodziny królewskiej, bez względu na to, co zrobił w przeszłości. Grant Harrold dodał, że Karol III ze względu na swój stan zdrowia, może poprosić Sussexa o pomoc w sprawowaniu królewskich obowiązków.

To możliwe, że w obecnej sytuacji, gdy król nie jest w pełni sił i musi polegać na innych członkach rodziny, mógłby zwrócić się do Harry'ego, aby przejął część obowiązków
- mówił Grant Harrold na łamach "New York Post". 

Co ciekawe, w mediach pojawiają się plotki na temat warunków, jakie postawił ojcu książę Harry. Mąż Meghan Markle chciałby bowiem, by Karol III osobiście poprosił go o pomoc, bez udziału osób trzecich. Przypomnijmy, że książę i księżna Sussexu nie pracują dla rodziny królewskiej od początku 2020 roku. Wówczas zdecydowali się na porzucenie obowiązków, przeprowadzkę do USA i życie na "własną rękę".

"Pamiętajmy, że książę Harry nadal jest starszym członkiem rodziny. Nie jest pracującym członkiem rodziny, ale pozostaje Radcą Stanu, co oznacza, że jest w stanie wkroczyć, gdy król nie może pełnić obowiązków" - mówił Grant Harrold.

Książę Harry przyleciał do chorego na nowotwór ojca

Zaraz po tym, jak Karol III ogłosił, że choruje na nowotwór, książę Harry spakował swoje walizki i wyruszył do Wielkiej Brytanii. Młodszy syn króla udał się w podróż bez Meghan Markle i dwójki ich dzieci, którzy pozostali w Los Angeles. Od razu po przybyciu do ojczyzny spotkał się z chorym ojcem.

Rozmowa nie przebiegła jednak pomyślnie i trwała zaledwie 45 minut, co udokumentowali paparazzi. Po niecałej godzinie monarcha wyprosił księcia Harry'ego i w towarzystwie żony królowej Camilli udał się na wieś do Norfolk. Eksperci wyjaśniali wówczas, że książę Sussexu działał zbyt pochopnie i zaskoczył swoim zachowaniem ojca, który musiał dla niego zmienić plany. Karol III miał nie być zadowolony z takiego obrotu spraw.

Książę Harry przenocował w jednym z hoteli w Londynie. Nikt z rodziny królewskiej nie zaproponował mu noclegu, a książę William miał odmówić spotkania z bratem, na którego wciąż jest obrażony. Po spędzeniu w ojczyźnie niecałej doby, młodszy syn Karola III wrócił do Stanów Zjednoczonych.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości