Nie żyje aktor z "Ulicy Sezamkowej". "Zmarł otoczony rodziną"

Nie żyje gwiazdor "Ulicy Sezamkowej".
Nie żyje gwiazdor "Ulicy Sezamkowej" Bob McGrath
Źródło: Pexels/Top 5 Way
Bob McGrath nie żyje. Aktor największą popularność zdobył dzięki roli Boba Johnsona w "Ulicy Sezamkowej". Była to jedna z najdłużej występujących w serialu postaci.

Informację o śmierci Boba McGratha przekazali jego bliscy. Aktor zmarł w domu, otoczony rodziną. Miał 90 lat.

Bob McGrath z "Ulicy Sezamkowej" nie żyje

Bob McGrath zmarł 4 grudnia w swoim domu w New Jersey. O śmierci gwiazdora poinformowano na fan page'u aktora na Facebooku.

"Witajcie, facebookowi przyjaciele. Rodzina McGratha ma do przekazania smutną informację. Nasz ojciec Bob dziś zmarł. Zmarł w spokoju w swoim domu, otoczony rodziną" - czytamy we wpisie.

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Bob McGrath z "Ulicy Sezamkowej" - kariera

Robert Emmett McGrath urodził się 13 czerwca 1932 roku. Był amerykańskim aktorem, piosenkarzem, muzykiem i autorem książek dla dzieci, najbardziej znanym z roli Boba Johnsona w edukacyjnym serialu telewizyjnym "Ulica Sezamkowa". Był jedną z dwóch najdłużej utrzymujących się ludzkich postaci w serialu. W show skierowanym do dzieci występował od 1969 do 2016 roku.

Przed "Ulicą Sezamkową" Bob McGrath rozwijał karierę muzyczną. Po studiach wcielono go do amerykańskiej armii i wysłano do Niemiec. Występował tam w wojskowej orkiestrze. Kiedy wrócił do kraju, zaczął nagrywać piosenki. W połowie lat 60. stał się znanym artystą nagrywającym w języku japońskim ludowe piosenki irlandzkie.

Prywatnie Bob McGranth był mężem Ann Logan Sperry. Mieli pięcioro dzieci, pięć wnuczek i trzech wnuków. Para rezydowała w Teaneck w New Jersey do 2017 roku. Później przeprowadzili się na ranczo w Norwood w New Jersey.

Jeżeli przechodzisz żałobę po stracie bliskiej osoby i potrzebujesz pomocy, skontaktuj się ze specjalistą. Po drugiej stronie słuchawki dyżurują psycholodzy i inni specjaliści, którzy wesprą Cię rozmową i pomogą wyjść z kryzysu.

 • 800 108 108 Nagle Sami - wsparcie dla osób po stracie bliskich i będących w żałobie – pon. -pt. 14.00-20.00
  • 800 111 123 Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie – pon. -pt. 12.00-18.00
   Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
   Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

   Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

   Czytaj też:

   Autor: Kamila Jamrożek

   Źródło zdjęcia głównego: Pexels/Top 5 Way

   podziel się:

   Pozostałe wiadomości