Camilla Parker Bowles zawiesza pełnienie obowiązków królewskich. Znamy powód

Królowa Camilla
Królowa Camilla
Źródło: Getty Images
Ostatnie miesiące w brytyjskiej rodzinie królewskiej minęły pod znakiem niepewności, strachu i wielkiego medialnego zainteresowania. Choroba króla, niewyjaśniona operacja księżnej Kate, powrót księcia Harry'ego to tylko kilka z najchętniej komentowanych wydarzeń. Teraz jednak dochodzi jeszcze jedno, wyjątkowo zaskakujące. Okazało się bowiem, że królowa Camilla rezygnuje na pewien czas z pełnienia królewskich obowiązków. Wiadomo kto będzie ją zastępował.

Królowa Camilla nie należy do najbardziej lubianych przez społeczeństwo członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Ukochana obecnie panującego władcy zdaje się jednak nie przejmować tymi opiniami i dumnie włada u boku męża. Wyjaśniamy dlaczego zdecydowała się na zawieszenie obowiązków wynikających z posiadanego tytułu.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Królowa Camilla rezygnuje z obowiązków królewskich

Media w Wielkiej Brytanii od kilku miesięcy żyją niemal wyłącznie tym, co aktualnie dzieje się w rodzinie królewskiej. Jak donosi portal The Times, Camilla Parker Bowles ma w swoim grafiku aż tygodniową przerwę od pełnienia królewskich obowiązków. Nie będzie uczestniczyła w życiu dworu. Powrócić ma dopiero 11 marca ze względu na Dzień Wspólnoty Narodów.

W związku z tym, że obecnie najważniejsi członkowie brytyjskiego rodu królewskiego borykają się z problemami rodzinno-zdrowotnymi, obowiązki żony króla ma przejąć księżniczka Anna i książę Edward.

Niestety wciąż nie jest znana data powrotu do pracy i poddanych króla Katola III. Ten obecnie skupia się bowiem na walce z nowotworem. W mediach społecznościowych na oficjalnym profilu brytyjskiej rodziny królewskiej opublikowano jednak oświadczenie władcy.

"Chciałbym najserdeczniej podziękować za liczne wyrazy wsparcia i życzenia, które otrzymałem. Wszyscy, którzy zostali dotknięci chorobą nowotworową, doskonale wiedzą, że takie słowa otuchy są największym pocieszeniem i zachętą" - napisał król.

Książę Harry i Meghan Markle wracają na stałe do Wielkiej Brytanii?

Niedługo po tym jak na jaw wyszły problemy zdrowotne króla Karola III, książę Harry pojawił się w szpitalu u boku ojca. W najszybszy możliwy sposób przemierzył tysiące kilometrów i jak podają media, spędził z nim pół godziny. Miał odmówić również widzenia z królową małżonką, która w przeszłości w znaczący i negatywny sposób wpływała na jego życie. W niedzielę 18 lutego 2024 roku niemal wszystkie gazety w Wielkiej Brytanii rozpisywały się o tym co teraz może się dziać w rodzinie królewskiej. Powołując się na informatora, podano, że książę William uważa, że nie może ufać młodszemu bratu i jego żonie i nie widzi potrzeby, by wracał na stałe w rodzinne strony.

Młodszy brat następcy tronu zdaje się jednak nie przejmować opiniami starszyzny.

"Mam zaplanowane inne podróże, które zabiorą mnie przez Wielką Brytanię lub z powrotem do Wielkiej Brytanii, więc zatrzymam się i zobaczę moją rodzinę tak często, jak tylko będę mógł" — powiedział książę Harry w wywiadzie dla "Good Morning America".

Głos w sprawie niezwłocznie zabrała Jennie Bond, czyli ekspertka do spraw brytyjskiej rodziny królewskiej. Zaznaczyła bowiem, że książę Harry i Meghan Markle powinni być przygotowani na obostrzenia dotyczące kontaktów z pozostałymi członkami rodziny.

"Myślę, że byliby ograniczeni do spotkań z Karolem i — być może — Eugenią i Beatrycze. Reszta rodziny musiałaby mocno zastanowić się nad konsekwencjami spotkania z Harrym i Meghan" - powiedziała w rozmowie z magazynem "New".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości