Makabryczne odkrycie w rodzinie królewskiej. Ujawniono kulisy śmierci Thomasa Kingstona

Thomas Kingston nie żyje
Thomas Kingston nie żyje
Źródło: Getty Images
W niedzielę 25 lutego 2024 roku świat obiegła tragiczna wiadomość o śmierci Thomasa Kingstona. Był on członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, mężem Lady Gabrielli Kingston. Chociaż przyczyny tej tragedii nie są jeszcze do końca jasne, to zagraniczne media już teraz uzyskały nowe, wstrząsające informacje.

Thomas Kingston, mąż Lady Gabrielli Kingston i zięć księcia Michała z Kentu, zmarł niespodziewanie w wieku zaledwie 45 lat. Chociaż przyczyny tej tragedii pozostają tajemnicą, nowe informacje zaczynają układać się w makabryczną historię. Zagraniczne media starały się prześledzić tok wydarzeń. Najnowsze doniesienia są szokujące.

Czytaj też: Brytyjska rodzina królewska w żałobie. Zmarł Thomas Kingston. Miał zaledwie 45 lat

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Thomas Kingston nie żyje – ujawniono przyczynę śmierci

W niedzielę 25 lutego 2024 roku o godzinie 18.00 brytyjskiego czasu w posiadłości pary należącej do brytyjskiej rodziny królewskiej pojawiła się karetka. Ratownicy medyczni stwierdzili zgon Thomasa Kingstona. Niedługo potem na miejscu zdarzenia pojawiła się również policja, która po przeprowadzeniu wstępnych badań ogłosiła, że śmierć nie jest traktowana jako podejrzana.

Pałac Buckingham szybko wydał oświadczenie, w którym nie ujawniono przyczyny śmierci. Jednak Król Karol III wyraził swoje kondolencje, współczując rodzinie i opłakując stratę. Independent przekazał słowa króla i królowej, którzy łączą się z rodziną Kingstonów w tym trudnym czasie.

Dramatyczne kulisy tragedii przekazały zagraniczne media, gdy biuro koronera ujawniło więcej szczegółów. Okazało się, że Thomas Kingston miał rozległą ranę głowy. Korespondent portalu Sky News, Dan Whitehead, przekazał słowa starszej koronerki Katy Skerrett, która zdradziła, że mąż Lady Gabrieli "został znaleziony w zamkniętym budynku gospodarczym z katastrofalnym urazem głowy, a na miejscu zdarzenia odnaleziono broń". 

The Telegraph zasugerował nawet wprost, że Thomas Kingston mógł odebrać sobie życie. Szczegóły śledztwa i dokładna przyczyna śmierci mają być wyjaśnione po sekcji zwłok, którą prowadzi obecnie policja.

Thomas Kingston
Thomas Kingston
Źródło: Getty Images

Tragiczna śmierć Thomasa Kingstona – kim był?

Thomas Kingston urodził się w rodzinie prawniczej i zdobył wykształcenie na Uniwersytecie Bristolskim, co umożliwiło mu rozwinięcie kariery w świecie finansów.

W 2019 roku Thomas Kingston i Lady Gabriella Windsor zawarli związek małżeński. Zaślubiny odbyły się w malowniczej kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. Na wydarzenie przybyli członkowie rodziny królewskiej, w tym królowa Elżbieta II i książę Filip.

Lady Gabriella Windsor i Thomas Kingston - ślub
Lady Gabriella Windsor i Thomas Kingston - ślub
Źródło: Getty Images

Media w przeszłości wielokrotnie podnosiły kwestię krótkiego romansu Thomasa Kingstona z Pippą Middleton, siostrą księżnej Kate. Chociaż ta relacja nie przetrwała próby czasu, to pozostali bliskimi znajomymi, co potwierdziła jego obecność na ślubie Pippy Middleton z Jamesem Matthewsem.

Rodzina Kingstonów wiodła normalne życie z dala od królewskiego dworu. Thomas Kingston przez wiele lat pracował jako dyrektor w firmie Devonport Capital, specjalizującej się w dziedzinie finansów i ekonomii. Małżonkowie unikali królewskich obowiązków, skupiając się na życiu prywatnym. Byli obecni jedynie na oficjalnych uroczystościach, takich jak parada Trooping the Colour. Thomas Kingston był również jednym z bliskich przyjaciół księcia Williama.

Ostatnio para pojawiła się publicznie na przyjęciu w londyńskim National Gallery. Ostatni raz zostali sfotografowani 14 lutego 2024 roku podczas obchodów święta literackiego. Nic nie zwiastowało tragedii.

Śmierć Thomasa Kingstona zszokowała wszystkich. Jego żona, Lady Gabriella Kingston, wydała wzruszające oświadczenie, prosząc o szacunek dla prywatności podczas trudnego czasu żałoby. Członkowie rodziny królewskiej czekają teraz na wyniki śledztwa, aby lepiej zrozumieć okoliczności tej niespodziewanej straty.

Lady Gabriella Kingston i Thomas Kingston
Lady Gabriella Kingston i Thomas Kingston
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości