Cat Janice nie żyje. Piosenkarka walczyła z rakiem. Przed śmiercią wydała piosenkę, aby zabezpieczyć syna

Cat Janice nie żyje
Cat Janice nie żyje
Źródło: Getty Images
Cat Janice nie żyje. Piosenkarka kilka tygodni temu podarowała siedmioletniemu synkowi piosenkę "Dance You Outta My Head", która w mgnieniu oka stała się popularna na TikToku, dzięki osobom, które chciały wesprzeć chorą na raka artystkę i jej synka. Miała zaledwie 31 lat.

Cat Janice nie żyje. 31-latka była amerykańską wokalistką, tworzącą muzykę z gatunku dance-pop. Urodziła się w stanie Waszyngton. Muzyczną podróż rozpoczęła już w dzieciństwie od gry na skrzypcach i pianinie. W 2018 r. wydała debiutancką EP-kę, która została entuzjastycznie przyjęta przez fanów.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2022 roku

Cat Janice nie żyje. Piosenkarka zmarła po chorobie nowotworowej

Jej kompozycje zostały wykorzystane także w różnych produkcjach telewizyjnych. W ubiegłym roku wokalistka wydała kolejną płytę zatytułowaną "Modern Medicine".

Niestety u Cat Janice w 2022 r. lekarze zdiagnozowali mięsaka, czyli agresywny nowotwór złośliwy. Pomimo leczenia za pomocą chemioterapii i radioterapii jej stan nie uległ poprawie. Leczenie nie przyniosło oczekiwanego rezultatu.

O śmierci Cat Janice poinformowano na jej instagramowym profilu. Piosenkarka odeszła w swoim rodzinnym domu, otoczona najbliższymi jej osobami. W pożegnalnym wpisie podziękowano też wszystkim, którzy w ostatnich miesiącach wspierali artystkę.

"Dziś rano z domu rodzinnego i otoczona kochającą rodziną, Catherine spokojnie weszła w światło i miłość jej niebiańskiego stwórcy. Jesteśmy dozgonnie wdzięczni za ogrom miłości, jaką Catherine i nasza rodzina otrzymali przez ostatnich kilka miesięcy. Cat widziała, jak jej muzyka trafia w miejsca, których się nie spodziewała i spoczywa w spokoju, wiedząc, że nadal będzie wspierać swojego syna przez swoją muzykę. To nie byłoby możliwe bez was. Dziękujemy" - czytamy.

Cat Janice
Cat Janice
Źródło: Getty Images

Cat Janice nie żyje. Chciała pomóc siedmioletniemu synkowi

Cat Janice w czerwcu 2023 r. poinformowała o przerzutach do płuc. W ostatnich tygodniach artystka przebywała w hospicjum, skąd często nagrywała filmiki, które szybko zyskiwały popularność w mediach społecznościowych. Przez miesiące fani dzielnie wspierali artystkę, co pokazali, kiedy Cat Janice wypuściła piosenkę "Dance You Outta My Head".

Cat Janice po stworzeniu utworu przekazała synkowi prawa autorskie do niego, aby go zabezpieczyć. Na platformie społecznościowej TikTok, artystka podzieliła się również z fanami smutną informacją, że choroba odebrała jej głos. "Dance You Outta My Head" był zatem jej muzycznym pożegnaniem z fanami.

Piosenka bardzo szybko stała się viralem na TikToku, a użytkownicy nagrywali do utworu wiele filmików, aby pomóc wypromować piosenkę chorej artystce.

Cat Janice
Cat Janice
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości