Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"

Cezary Pazura powiedział o dzieciach
Cezary Pazura szczerze o dzieciach
Źródło: ANDRASSZILAGYI/MWMEDIA
Cezary Pazura w rozmowie z Aleksandrą Głowińską powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. Aktor zaznaczył, że to nowa sytuacja dla wszystkich osób, dlatego stara się improwizować. Wspomniał również o swoim dzieciństwie.

W czwartek wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę. Walki trwają już kilka dni, jednak obywatele Ukrainy dzielnie walczą w obronie swojego państwa. Oczy całego świata zwrócone są w kierunku Wschodu, a kobiety i dzieci z Ukrainy masowo przechodzą przez graniczne do Polski.

Cezary Pazura rozmawia o wojnie z dziećmi

Przed ważnym zadaniem stanęli rodzice, którzy starają się wytłumaczyć swoim dzieciom, czym jest wojna. O tym w rozmowie z naszym serwisem opowiedział Cezary Pazura. Aktor zaznaczył, że to nowa sytuacja dla każdego i nie ma jednego schematu na rozmowę z dziećmi o konflikcie zbrojnym.

- Co mamy robić? Staramy się improwizować, nigdy nie byliśmy w takiej sytuacji. Kiedy byłem dzieckiem żyło wiele osób, które przeżyło II wojnę światową. Opowiadali historię jak dzieci, młodzież szybko dorastały podczas okupacji. Jak widziały na własne oczy łapanki, rozstrzeliwanie na ulicach itd. Ja miałem nadzieję, że tego nigdy już nie będzie i mam nadzieję, że tak nie będzie, ale niestety los nie oszczędza dzieci, to właśnie one są najbardziej pokrzywdzonymi ofiarami każdej wojny, niczemu niewinne dzieci. Tym bardziej musimy być stanowczy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci. Musimy być bezwzględni w relacjach międzynarodowych. Teraz musimy czekać i pomagać sobie nawzajem. Nie zapominać o tym, kim jesteśmy, jesteśmy ludźmi, którzy powinni się kochać, szanować, a nie wykorzystywać i napadać na siebie. To wszystko dzieje się z chorego umysłu i z lęku, niczym nieudokumentowanego. Całe zło bierze się z tego, że ktoś się boi, czyli wiemy kto — powiedział.

Zobacz całą rozmowę:

Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

Cezary Pazura jest dumny z Polaków

Dalej aktor dodał, że jest dumny z tego, jak tłumnie Polacy ruszyli do pomocy uchodźcom.

- My dajemy radę, jestem dumny z nas, z tego co się w tej chwili dzieje, tylko jednej rzeczy nie zmienimy, nie zmienimy miejsca naszego położenia. Będziemy zawsze pod ręką reżimu i musimy być teraz bardzo roztropni. Nie możemy robić rzeczy, które nie są godne nas, Polaków. Mam nadzieję, że teraz świat, Europa się bardzo zjednoczy i zaczniemy grać do jednej bramki, bo tej sprawiedliwości w Europie cały czas nie było. Mam nadzieję, że ta wojna się zaraz skończy, że się obudzimy. Ja tak żonie tłumaczę, że to się szybciej skończy, niż myślisz, ale tak samo mówiłem z pandemią i trwa już drugi rok. Oby nam to nie spowszedniało, obyśmy się do tego nie przyzwyczaili — dodał.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Aleksandra Czajkowska

Reporter: Aleksandra Głowińska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: ANDRASSZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości