Dzieci Cezarego Pazury pójdą w jego ślady? "Ja bym je widział"

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Cezary Pazura ubiera choinkę z dziećmi

Cezary Pazura w najnowszym wywiadzie opowiedział o swoich dzieciach. Aktor przyznał, że widziałby je w show-biznesie, jednak nie jest do końca przekonany, czy jego pociechy byłyby zainteresowane aktorstwem. Artysta przyznał, że tylko jego najmłodsza córka zapytała go, czy wziąłby ją kiedyś do teatru. "Jest wpatrzona w tatusia" - powiedział.

Cezary Pazura to nie tylko słynny aktor, ale także mąż i ojciec na pełen etat. Artysta doczekał się czwórki dzieci. Jego pierwszą i jednocześnie najstarszą córką jest Anastazja Pazura, która jest już dorosłą kobietą. Związek z jej matką się rozpadł, a wiele lat później Cezary Pazura spotkał na swojej drodze Edytę Pazurę, która została jego żoną. Celebrytka urodziła aktorowi trójkę pociech: syna Antoniego oraz dwie córki: Amielię i Ritę. Wszyscy stanowią patchworkową rodzinę i bardzo dbają o dobre relacje w domu.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować"
Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie. "Staramy się improwizować" Cezary Pazura powiedział, jak rozmawia z dziećmi o wojnie

Cezary Pazura chce, by dzieci poszły w jego ślady?

Cezary Pazura udzielił ostatnio wywiadu dla serwisu Jastrząb Post. Aktor został zapytany, czy widziałby swoje dzieci kiedyś w show-biznesie. Artysta odpowiedział, że nie miałby ku temu nic przeciwko, jednak zaznaczył, że jego starsze pociechy nie są w ogóle zainteresowane aktorstwem i tym, co robi w swojej pracy.

"Ja bym je widział, ale one chyba nie. Najstarsza córeczka świetnie maluje, rysuje piękne. W ogóle jestem pełen podziwu, bo ona to już robi od lat, a ma dopiero niespełna 14. To, co wyrabia, jaką ma kreskę, to jest to już profesjonalizm, więc nie wiadomo, w którą stronę jeszcze dalej to może pójść. Na razie trzeba myśleć o tym, żeby poszła do dobrego liceum. Ona nie myśli o aktorstwie z tego co rozmawialiśmy. Zresztą była u mnie na planie, szybko się znudziła, pojechała do domu. Syn ma na to wszystko wywalone, dla niego najważniejszy jest komputer" - wyjaśniał.

Dodał jednak, że jego najmłodsza pociecha jest nim zafascynowana i już raz poprosiła go o to, by kiedyś zabrał ją ze sobą do teatru. Cezary Pazura nie ukrywał, że bardzo go to wzruszyło i niedługo zamierza spełnić jej marzenie.

"Najmłodsza córeczka to jeszcze nie wiadomo, bo ona jest właśnie w tatusia wpatrzona i zapytała mnie ostatnio 'dokąd wychodzisz tatusiu wieczorem'. Ja mówię, że do teatru, 'wiesz, bo, ja pracuję w teatrze', ona 'zabierzesz mi kiedyś do pracy i pokażesz mi teatr?'. Tak mnie to za serce złapało... Postanowiliśmy z Edytką, że któregoś dnia ją przywiezie i pokażemy jej teatr" - mówił

Cezary Pazura o polskiej edukacji. Wspomniał swoją historię

Cezary Pazura przy okazji został zapytany o edukację swoich dzieci i szkoły, do jakich chciałby, by w przyszłości chodziły. Aktor nie ukrywał, że sprawami szkolnymi w ich domu zajmuje się Edyta Pazura i podzielił się swoimi przemyśleniami.

"Ja w ogóle nie myślę o systemie edukacji, bardziej się tym żona zajmuje. [...] Ona ma dużo przemyśleń na ten temat. Matka bardziej to emocjonalnie przeżywa, ja jednak jestem z tego pokolenia, wie pani, że uważam cały czas, że pomimo systemów, różnych szkół nauczania, to wszystko zależy od dziecka, od człowieka, jak my go ukierunkujemy" - tłumaczył

Cezary Pazura przywołał własną historię i przyznał, że to skąd pochodził oraz gdzie się uczył, nie miało wpływu na to, jaką zrobił karierę w zawodzie aktora.

"Kończyłem szkołę w Niewiadowie, a potem w Tomaszowie Mazowieckim i nie przeszkodziło mi to dostać się na studia wyższe i zostać aktorem, także gdzie zdobywamy wiedzę, to jest to czasami tylko przypadek" - kontynuował.

Aktor przywołał następnie przykład polskiego naukowca z małej miejscowości, który zdobył międzynarodową sławę dzięki swoim patentom. Podkreślił, że jego zdaniem, w każdej szkole można zdobyć dobre wykształcenie.

"To nie ma znaczenia, jaką my szkołę skończymy. To zależy od nas, ile chcemy od tej szkoły wziąć" - zakończył.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości