Co się dzieje z Bohdanem Łazuką? Aktor wyjaśnił powód zniknięcia z mediów

Bohdan Łazuka
Bohdan Łazuka
Źródło: MWMEDIA
Co się dzieje u Bohdana Łazuki? Aktor, który w latach PRL-u zdobył ogromną popularność jako kabareciarz, piosenkarz i aktor filmowy, w ostatnich latach skupia się na życiu rodzinnym i roli dziadka. Choć wciąż pojawia się na ekranie, nowych produkcji z udziałem artysty jest znacznie mniej.

Bohdan Łazuka, obdarzony niezwykłym poczuciem humoru, zdobył serca widzów zarówno w PRL-u, jak i po jego upadku. Jego piosenki, takie jak "Już taki jestem zimny drań", stały się klasykami polskiej estrady. Ponadto, w kultowych komediach, takich jak "Poszukiwany, poszukiwana", "Brunet wieczorową porą", "Nie ma róży bez ognia" czy "Kariera Nikodema Dyzmy", udowadniał swoje aktorskie umiejętności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Tajemnice Produkcji #12 Kulisy filmu "Sami swoi. Początek". Stuletnie stroje i charakteryzacja aktorów
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Co dzieje się u Bohdana Łazuki?

Jednak w ostatnich latach kariera filmowa Bohdana Łazuki wyraźnie zwolniła. Widzowie mieli okazję zobaczyć go w 2019 roku w reżyserskim debiucie Michała Milowicza, filmie "Futro z misia". Aktor ma jeszcze jedną zapowiedzianą produkcję na 2023 rok - "Uwierz w Mikołaja". Bohdan Łazuka skierował swoje zainteresowania w innym kierunku.

Na pytanie dziennikarzy z "Super Expressu" dotyczące tego, co się obecnie dzieje u 84-letniego artysty, Bohdan Łazuka odpowiedział, że skupia się na roli dziadka i poświęca czas swoim wnukom, co sprawia mu dużą radość. Jeden z wnuków mieszka za granicą, a drugi w Polsce, więc aktor stara się znaleźć czas dla obu.

"Niedawno Andrzej był z moją córką w u mnie i miło spędzaliśmy czas, a mieszkający w kraju Tadzio jest już po Akademii Muzycznej. Jestem z niego dumny, ale na koncerty bardzo rzadko przychodzę, bo trochę się mijamy" - powiedział w wywiadzie artysta.

Mimo że wciąż można spotkać artystę na scenie lub ekranie, sam Bohdan Łazuka przyznaje, że nie ciągnie go już do pracy w świecie rozrywki. Na pytanie o swoje samopoczucie, odpowiedział z charakterystycznym poczuciem humoru:

"Jestem starszym panem. Pewne rzeczy mnie już nie interesują. A jak się czuję? W takich sytuacjach zawsze odpowiadam - jak na garbatego nieźle".

Bohdan Łazuka nie mieszka z rodziną

Bohdan Łazuka miał burzliwe życie prywatne. Ma za sobą pięć ślubów, w tym dwa z tą samą kobietą. Pierwszą żoną Bohdana Łazuki była aktorka Barbara Wrzesińska, ale ich małżeństwo zakończyło się szybko rozwodem. Kolejnymi partnerkami artysty były tancerki, aż w końcu poślubił modelkę i projektantkę Renatę Węglińską, z którą ma córkę Olgę. Pomimo rozwodu, po dziewięciu latach para zdecydowała się na ponowne zawarcie małżeństwa.

W rozmowie z "Super Expressem" aktor zdradził, że obecnie cieszy się dobrym zdrowiem, a kryzys finansowy nie przysparza mu większych zmartwień. Dzięki pracy estradowej udało mu się zgromadzić kwotę, która pozwala mu teraz spokojnie żyć i korzystać ze zdobytego majątku.

Bohdan Łazuka, choć żartobliwie wspomniał, że od urodzenia jest na urlopie, aktywnie spędza swój czas, jednak wakacje zazwyczaj spędza w domu. Aktor mieszka sam, gdyż jego cała rodzina przebywa na Florydzie - żona, córka i wnuk. Chociaż bardzo tęskni za swoimi bliskimi, nie jest w stanie odwiedzić ich z powodu prozaicznej przyczyny.

"Bardzo za nimi tęsknię, mam nadzieję, że oni za mną też. Czasem wysyłam im pieniądze, ale nie myślę o przeprowadzce na Florydę, ponieważ nie dam rady lecieć samolotem, a właściwie wejść do samolotu" - wyjaśnił.

Mimo to Bohdan Łazuka dba o swoją rodzinę i wspiera ich finansowo. Wysyła bliskim pieniądze, aby pomóc im w trudnych sytuacjach.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości