Czesław Mozil o pracy i muzyce. "Nabawiam się ogromnych kompleksów, pracując z młodzieżą"

Czesław Mozil wraca z nową trasą koncertową

Kamery "Co za Tydzień" towarzyszyły Czesławowi Mozilowi podczas jednego z koncertów promujących nową, solową trasę koncertową. Muzyk w wywiadzie wyznał, że bardzo docenia możliwość pracy z młodzieżą i jest głęboko poruszony ich zapałem do rozwijania własnych pasji.

Czesław Mozil przemierza Polskę z trasą koncertową. Tym razem w wersji solowej. Podczas spotkań z publicznością łączy muzykę ze stand-upem.

Czesław Mozil o solowej trasie koncertowej

Czesław Mozil w rozmowie z "Co za Tydzień" zaznaczył, że solowe koncerty traktuje bardzo personalnie i każdy, kto przyjdzie na występ, będzie mógł poznać część prywatności artysty.

"Piosenki są pretekstem, żeby opowiedzieć historie, które wydarzyły się w ostatnim czasie, w dzieciństwie i ten materiał cały czas się zmienia, jest płynny. Piosenki też rotują. To jest opowieść. Zamiast czytać gazety plotkarskie, to wydaje mi się, że trzeba przyjść na koncert i dowiedzieć się czegoś o moim życiu" - powiedział.

Czesław Mozil o piosenkach z udziałem dzieci i młodzieży

Pod koniec 2022 roku Czesław Mozil wydał płytę "Inwazja nerdów". To drugi album, który powstał przy współpracy z dziećmi i młodzieżą ze szkół i ognisk muzycznych z całego kraju. Jak zaznaczył artysta, wyjątkowo ceni sobie możliwość współpracy z młodymi, ze względu na ich pasję i chęć rozwoju.

"Na tej płycie gra ponad 700 dzieci. Do każdej piosenki nagraliśmy teledysk. To było 10 różnych miast, pracowaliśmy nad tym przez 10 miesięcy. To jest taka alternatywa do mojej solowej działalności. Nie zawsze jest się płodnym w tym sensie, że chce się zmienić świat. Robiąc piosenki dla dzieci, młodzieżowe, można wyjść troszeczkę ze swojej skóry i trochę pobawić się łatwiejszymi elementami. [...] To jest taki hołd wobec dzieci, młodzieży, nauczycieli w naszym kraju, którzy no nie ukrywam: nie ma nawet najmniejszego miasta w naszym kraju, w którym nie ma zajęć kulturalnych. Młodzi ludzie są fantastyczni i zaskakująco zdolni. Czasami nabawiam się ogromnych kompleksów, pracując z młodzieżą. Jest to bardzo inspirujące i dobrze to wróży" - dodał na koniec.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości