Syn Doroty Wellman nie chciał zgodzić się na współpracę z mamą. "To była jego obsesja"

Dorota Wellman o współpracy z synem i wychowywaniu dziecka, będąc osobą popularną
Źródło: cozatydzien.tvn.pl
Dorota Wellman opowiedziała o współpracy ze swoim jedynym dzieckiem, którym jest Jakub Wellman. Matka i syn prowadzą razem autorski podcast. Dziennikarka w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą z serwisu cozatydzien.tvn.pl zdradziła, że syn na początku nie chciał z nią pracować. Wyznała też, co uważa za swoje największe wychowawcze osiągnięcie.

Dorota Wellman jest żoną fotografika Krzysztofa Wellmana. Owocem miłości pary jest 30-letni dziś Jakub Wellman. Matka i syn prowadzą razem podcast "WELLcome w popkulturze", w którym z zaproszonymi gośćmi rozmawiają na tematy popularnonaukowe. Poznajcie szczegóły ich współpracy oraz relacji.

Dorota Wellman o współpracy z synem

Dorota Wellman wyznała Annie Pawelczyk-Bardydze, że to ona marzyła o tym, aby pracować z synem. Kuba Wellman był sceptycznie nastawiony do tego pomysłu. Poza tym nie chciał, aby ktoś zarzucał mu, że chce wykorzystać popularność mamy.

- W ogóle było w kręgu marzeń, żeby z nim popracować, ale on dziad w ogóle nie chciał ze mną nic robić. On jest człowiekiem, który bardzo indywidualnie działa i samodzielnie. Nigdy nie chciał być synusiem mamusi, znanej szczególnie. To była jakaś jego obsesja, ale okazało się, że mamy tyle sobie do powiedzenia, że uznaliśmy, że podcast, czyli rzecz gadana, jest świetnym sposobem, żeby pokazać, że pokolenia różniące się między sobą wiele lat, bo przecież Kubuś mój ma prawie 30 lat, jesteśmy z innych pokoleń, mamy inne upodobania, inne rzeczy nas interesują i cieszą, ale my ciągle rozmawiamy w życiu prywatnym. Dlaczego tego nie przenieść na podcast? Okazało się, że to jest świetna forma, to jest jeszcze jeden powód, przepraszam, że to powiem, ale taka jest prawda, do spotykania się z własnym dzieckiem — opowiedziała dziennikarka w rozmowie dla cozatydzien.tvn.pl.

Prezenterka "Dzień Dobry TVN" przyznała, że często bywa tak, że rodzice mają rzadki kontakt ze swoimi dorosłymi dziećmi, ale w jej przypadku jest inaczej, bo widzi i słyszy syna kilka razy dziennie.

- Słyszymy się kilka razy dziennie po to, żeby sobie powiedzieć: "słuchaj, czytałeś to, widziałeś ten artykuł, zobacz, zobacz, zobacz, wysyłam ci film, musisz to koniecznie zobaczyć". To jest więź, która jest moim zdaniem coraz rzadsza. Spotykamy się zawsze w weekend i wtedy oglądamy filmy albo idziemy do kina. Mamy swoje tradycje, ja nie wyobrażam sobie życia bez mojego dorosłego syna, który ma swoje życie, ale to, że możemy się zobaczyć i pogadać, mamy wspólne pasje i wspólne radości, moim zdaniem jest największym moim wychowawczym osiągnięciem — podkreśliła z dumą.

Dorota Wellman o wychowywaniu dziecka, będąc osobą popularną

Anna Pawelczyk-Bardyga zapytała Dorotę Wellman o to, co według niej jest najtrudniejsze w byciu matką i w wychowywaniu dziecka, gdy jest się osobą rozpoznawalną. Prezenterka wskazała kilka istotnych rzeczy.

- Żeby mu nie zrobić krzywdy i żeby to, co ja robię, w żaden sposób nie wpływało na jego życie. Dlatego Kuba miał pełną wolność wyboru, miał własne zainteresowania, na nic nie wpływaliśmy, nie mówiliśmy mu, że powinien zostać dziennikarzem, bo to jest fajna praca, byliśmy bardzo dalecy od tego, żeby w jakikolwiek sposób naciskać go lub kształtować - wyjaśniła.

Mama Jakuba Wellmana dodała, że mężczyzna nie chce nikomu nic zawdzięczać, szczególnie rodzicom. Opowiedziała o kulisach współpracy z synem przy tworzeniu podcastu. Zdradziła, że nie miewa sprzeczek z Jakubem, ale każdy z nich ma inne podejście do wielu spraw. Prezenterka przyznała, że stresowała się na pierwszym nagraniu.

- Po nagraniach słyszę od mojego syna np. "nie zapytałaś o to", a on ode mnie: "powinieneś częściej np. zadawać pytania, nie przejmuj się, chodź przede mnie, ja nie jestem ta najważniejsza". Ale to nie ma nic wspólnego ze sprzeczką czy kłótnią. To myślę normalna współpraca ludzi, którzy chcą ze sobą coś robić razem - dodała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Reporter: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia

podziel się:

Pozostałe wiadomości