Dorota Wellman spełniła marzenie chorej na raka kobiety. "Wszyscy w studiu płakali"

Dorota Wellman wzruszyła się podczas rozmowy z kobietą chorą na raka
Dorota Wellman wzruszyła się podczas rozmowy z kobietą chorą na raka
Źródło: MWMEDIA
Dorota Wellman spełniła marzenie chorej na raka płuc Jolanty Barańczak. Kobieta pragnęła poznać na żywo swoją idolkę. W zeszłym roku dziennikarka podarowała jej symboliczny przedmiot, który okazał się ogromnym wsparciem na pani Jolanty. Spotkanie kobiet odbyło się w studiu "Dzień Dobry TVN". Kamery zarejestrowały wzruszający moment.

Ta historia ma swój początek w zeszłym roku. Dagmara Polańska zgłosiła swoją mamę Jolantę Barańczak do cyklu "Dzień dobry, tu kurier". Napisała wtedy list do redakcji.

"Dzień dobry, pani Doroto. Moja mama ma 67 lat. We wrześniu dowiedziała się, że ma drobnoziarnistego raka płuc. Mimo choroby moja mama jest bardzo dzielna, walczy każdego dnia i ma siłę się uśmiechać. Cieszy się z każdej nawet najdrobniejszej rzeczy. Wiem, że ma głowę pełną marzeń. Dlatego ja postanowiłam pomóc jej spełnić kilka. Jednym z największych było poznać panią, pani Doroto" - brzmi fragment listu.

Dorota Wellman ze łzami w oczach przywitała swoją fankę

Dorota Wellman podarowała pani Jolancie upominki, w tym bransoletkę, która miała przynieść jej szczęście. "Dzień Dobry TVN" zaprosiło kobietę wraz z jej córką do studia.

Dorotka, kochana moja! Muszę to powiedzieć teraz, bo zapomnę. Byłaś zawsze dla mnie kochana Dorotka i patrzyłam, jak wariowaliście z Marcinem. Ale Dorotka, Dorotka szukałam dla ciebie określenia i wydaje mi się, że znalazłam trafne. Jesteś taka malutka, ale jesteś wielką istotą w pełni tego słowa znaczeniu. Zgodnie z definicją, wszystkimi synonimami. Kocham cię Dorotka, naprawdę. Ta twoja bransoletka dodawała mi siły i noszę ją cały czas 
- wyznała pani Jolanta, obejmując Dorotę Wellman.

Dziennikarka miała łzy w oczach i ciężko było jej zabrać głos. Zobaczcie to w materiale wideo, dołączonym poniżej.

"Normalnie płaczę…. Ale emocje" - skomentował Damian Michałowski.

"I jak tu zaraz po zrobić pogodę, kiedy głos zatyka" - dodał Bartek Jędrzejak.

"Wszyscy w studiu płakali" - stwierdziła na Instagramie redakcja dziendobry.tvn.pl.

Dorota Wellman o związku i synu. Jakub jakiś czas temu wyprowadził się z domu
Dorota Wellman w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o sposobach na udany, długoletni związek, a także odniosła się do momentu, w którym z domu wyprowadził się jej jedyny syn.

Mama Doroty Wellman zmarła przez nowotwór. Jak wspomina ją dziennikarka?

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Mama Doroty Wellman też zmagała się z poważną chorobą. Wanda Sudnik-Owczuk była dziennikarką Polskiego Radia. Zmarła w 2009 roku. Córka opowiedziała o jej cierpieniu.

"Jak moja mama odchodziła przez wiele miesięcy, to robiła wszystko, żeby cierpienie fizyczne jej nie dotknęło. Niestety te różne możliwości medyczne były ograniczone do tego stopnia, że lekarze musieli znajdować sposoby, by ten ból niwelować. Doszliśmy do etapu morfiny" - powiedziała Magdzie Mołek w programie "W moim stylu".

Prowadząca "Dzień Dobry TVN" w rozmowie dla TVN Style podkreśliła, że poczucie humoru i dystans do siebie odziedziczyła właśnie po mamie. Czym jej imponowała?

"Postawą, odwagą, taką wielką konsekwencją między tym, co mówiła, a tym co robiła [...] Była osobą bardzo uczciwą i bardzo porządną [...] Była osobą bardzo odważną w sensie cywilnym, potrafiła bardzo często powiedzieć prawdę w bardzo trudnych czasach, nie bojąc się konsekwencji" - wyznała.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: dziendobry.tvn.pl.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości