Gwiazdy

Tomasz Wołek nie żyje. Dziennikarz miał 74 lata 

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Głowińska
Tomasz Wołek

Tomasz Wołek był dziennikarzem, publicystą i komentatorem, który przez lata współpracował z radiem TOK FM. Informację o jego śmierci potwierdzili członkowie rodziny w rozmowie z TOK FM.

Tomasz Wołek nie żyje

Informację o śmierci Tomasza Wołka potwierdziła rodzina dziennikarza, publicysty i autora książek w rozmowie z TOK FM. Na Facebooku pojawił się również wpis Piotra Foglera, który potwierdził smutne doniesienia i pożegnał dziennikarza we wzruszających słowach.   "Dziś rano zmarł Tomek Wołek, wspaniały człowiek, dziennikarz... Tomku, bardzo smutno, okropna wiadomość. Grażynko współczujemy" - napisał, zwracając się do bliskich zmarłego.

Tomasz Wołek - kim był?

Tomasz Wołek urodził się 14 października 1947 roku. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku i poszedł na studia historyczne w rodzinnym mieście. Był zaangażowanym studentem. Brał udział w protestach, działał w Ruchu Młodej Polski oraz w "Solidarności". W czasie stanu wojennego publikował w podziemnych pismach.

Miał bogate życie zawodowe. Był nie tylko nauczycielem, ale również rzecznikem prasowym. Co ciekawe - pracował dla dwóch zwaśnionych klubów - Lechii Gdańsk i Arki Gdynia.

Tomasz Wołek był nie tylko dziennikarzem sportowym, ale również politycznym. Przez lata był redaktorem naczelnym "Życia Warszawy". Publikował swoje teksty również w ""Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej" i "Polityce".

W 2011 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi dla rozwoju niezależnego dziennikarstwa, za działalność na rzecz przemian demokratycznych, wolności słowa i wolnych mediów oraz za dokumentowanie najnowszej historii Polski i upowszechnianie wiedzy o ważnych wydarzeniach historycznych i społecznych, ordery i odznaczenia dziennikarzom i osobom zasłużonym dla wolności słowa i wolnych mediów".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości