Druga koronacja Karola III. Kate Middleton skradła królowi show

Król Karol III
Druga koronacja Karola III zaskakuje skromnością
Źródło: Getty Images
Druga ceremonia koronacji monarchy Karola III nie była pełna rozmachu jak ta, która miała miejsce w maju. W Szkocji obecni byli jedynie najbliżsi krewni monarchy, jednak to obecność księżnej Kate przyciągnęła najwięcej uwagi.

Sobota, 6 maja, stała się dniem, który na zawsze zapisał się w historii Wielkiej Brytanii. Odbyła się wówczas spektakularna, druga koronacja króla Karola III, którą śledziły miliony osób na całym świecie. To wydarzenie było nie tylko niezwykle ważne, ale również niezwykle oczekiwane przez fanów brytyjskiej rodziny królewskiej. Tym razem Karol III został koronowany na króla Szkocji.

Czytaj też: Gdyby Edward VIII nie abdykował, Karol III mógłby nie być królem. Korona była mu pisana?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Druga koronacja króla Karola III

Po śmierci królowej Elżbiety II koronacja Karola III była planowana i przygotowywana przez wiele miesięcy. Aż 2 tysiące osób miało szczęście uczestniczyć w tej historycznej chwili osobiście, natomiast miliony innych śledziły przebieg koronacji w telewizji. Ludzie na całym świecie z wyczekiwaniem oczekiwali kolejnych zdjęć, wystąpień i przemówień związanych z tą uroczystością.

Przepych to słowo, które doskonale opisuje tę ceremonię. Wielka impreza trwała kilka dni, a Brytyjczycy z zapartym tchem zastanawiali się, ile ten spektakl kosztował. Ale to nie koniec! 5 lipca, odbyła się druga koronacja Karola III. Tym razem monarcha został oficjalnie koronowany na króla Szkocji.

Podczas uroczystości w Szkocji obecni byli tylko najbliżsi członkowie rodziny królewskiej. Królowa Kamila, wierna towarzyszka życia Karola III była obecna na tym wydarzeniu. Obok niej pojawił się również następca tronu, książę William, wraz z żoną, księżną Kate. Tym razem uroczystość była skromniejsza.

Interesują Cię newsy na temat brytyjskiej rodziny królewskiej? Znajdź najświeższe wiadomości o monarchach na naszym portalu KLIKNIJ TUTAJ.

Kate Middleton błyszczała na drugiej koronacji Karola III

Druga koronacja króla Karola III stała się tematem gorących dyskusji na całym świecie. Jednak tym razem uwagę opinii publicznej przyciągnęła nie tylko sama uroczystość, ale także stylizacje króla Karola III, królowej Kamili oraz księżnej Kate.

Wielu internautów nie pozostało obojętnych na wybór kreacji przez parę królewską. Królowa Kamila oraz król Karol III włożyli odświętne szaty, jednak w sieci pojawiło się mnóstwo głosów, że ich kreacje są skromniejsze niż te, które mieli na sobie w maju.

"Mam wrażenie, że tym razem jest na większym luzie. Król Karol w końcu się uśmiecha" - czytamy w jednym z komentarzy.

Nie można jednak pominąć faktu, że jak zwykle uwagę skupiła na sobie księżna Kate. Jej stylizacja ponownie olśniła wszystkich obecnych na ceremonii. Żona księcia Williama postawiła na elegancję i klasę, wybierając zestaw w głębokim kolorze chabrowym. Dopasowany płaszcz, szpilki oraz fascynator stanowiły doskonałe połączenie, które podkreślało jej naturalne piękno i styl. Księżna Kate zdecydowała się również oddać hołd zmarłej królowej Elżbiecie II, nosząc na szyi perłowy naszyjnik, który był jednym z ulubionych dodatków poprzedniej monarchini.

Stylizacja księżnej Kate nie tylko zachwyciła fanów rodziny królewskiej, ale także przyciągnęła uwagę mediów i ekspertów modowych. Jej wyrafinowany gust i umiejętność kreowania nienagannych looków niezmiennie przyciągają uwagę. Księżna Kate po raz kolejny udowodniła, że jest ikoną stylu, która potrafi olśnić nawet na najbardziej podniosłych okolicznościach.

Zobacz galerię zdjęć:

Druga koronacja króla Karola III
Druga koronacja króla Karola III
Druga koronacja króla Karola III
Druga koronacja króla Karola III
Druga koronacja króla Karola III
+4
Zobacz galerię

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości