Maja Hyży

Maja Hyży o szybkim powrocie do pracy

Maja Hyży urodziła się 3 grudnia 1989 roku w Kołobrzegu. Jest polską piosenkarką, półfinalistką trzeciej edycji programu „X Factor”.

Maja Hyży – życiorys

Maja Hyży pochodzi z domu Krygier. W 2011 wzięła ślub z Grzegorzem Hyżym, jednak para rozwiodła się w 2013 roku. Od roku 2020 związana jest z Konradem Kozakiem.

Piosenkarka ma z byłym mężem dwóch synów bliźniaków – Wiktora i Alexandra, którzy urodzili się 2012 roku. Z Konradem Kozakiem ma dwie córki: Antoninę urodzoną w 2020 roku oraz Zofię urodzoną w 2022 roku.

Maja Hyży – kariera

W 2013 roku Maja Hyży wraz z ówczesnym mężem Grzegorzem Hyży wzięli udział w trzeciej edycji programu „X Factor”. Małżonkowie trafili jednak do oddzielnych drużyn (Maja do grupy, którą opiekował się Kuba Wojewódzki, natomiast Grzegorz pod skrzydła Czesława Mozila) i musieli ze sobą rywalizować. Maja odpadła w odcinku półfinałowy zajmując tym samym czwarte miejsce. Grzegorzowi udało się zająć drugie miejsce w tym konkursie, co otworzyło mu drzwi do kariery muzycznej.

„X Factor to program telewizyjny mający charakter rozrywkowy typu talent show. Program został wyprodukowany w 2004 roku w Wielkiej Brytanii przez Simona Cowella. Polska wersja produkowana była przez FremantleMedia i można było oglądać ten program w soboty na kanale TVN. Zadaniem „X Factora” było wyłonienie utalentowanych wokalnie ludzi, czy to solistów, czy też zespołów. W Polsce program emitowany był w latach 2011-2014 i doczekał się 4 edycji.

W 2015 roku Maja Hyży wydała swój debiutancki album studyjny „W chmurach”, który został wydany nakładem wytwórni muzycznej QL City. Był promowany przez singiel „Będę kochać”, do którego został wypuszczony teledysk wyreżyserowany przez Michała Kwiatka. W czerwcu 2015 roku Maja Hyży z tą piosenką wzięła udział w koncercie SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W 2018 roku z piosenką „Błysk/Skin” Maja Hyży zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Podczas finałowego koncertu zajęła siódme miejsce w głosowaniu jurorów i widzów.

W roku 2020 wzięła udział w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, który miał wyłonić reprezentanta Polski 65. Konkursie Piosenki Eurowizji.

W roku 2021 została finalistką czternastej edycji programu Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym zajęła czwarte miejsce. Jest to program emitowany od 2014 roku. Program został oparty na hiszpańskim formacie „Your Face Sounds Familiar”. Uczestnicy mają w nim za zadanie jak najlepiej odwzorować wokal i ruchy polskich oraz zagranicznych artystów.

Maja Hyży w swojej karierze wydała dotychczas jeden album, osiem singli oraz cztery teledyski.

Maja Hyży o patchworkowej rodzinie
Maja Hyży o patchworkowej rodzinie Maja Hyży w rozmowie z Aleksandrą Czajkowską dla serwisu cozatydzien.tvn.pl opowiedziała o wakacjach patchworkowej rodziny. Źródło: Co za Tydzień

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA