Francuska aktorka wyjawiła, że w dzieciństwie padła ofiarą kazirodztwa

Emmanuelle Béart
Szokujące wyznanie francuskiej aktorki. Emmanuelle Béart wyjawiła, że padła ofiarą kazirodztwa
Źródło: Getty Images
Emmanuelle Béart współtworzyła kontrowersyjny film dokumentalny "Un silence si bruyant" ("Tak głośna cisza"). Produkcja opowiada historie ludzi, którzy doświadczyli przemocy seksualnej. Przy okazji aktorka zdecydowała się na odważne wyznanie.

Emmanuelle Béart to francuska aktorka filmowa i telewizyjna, która wystąpiła w ponad 60 produkcjach filmowych i telewizyjnych od 1972 roku. Ośmiokrotnie nominowana do nagrody César. Ostatecznie zdobyła ją za najlepszą rolę drugoplanową w filmie Manon des Sources z 1986 roku. Wystąpiła również w takich filmach jak "La Belle Noiseuse" czy "Mission: Impossible".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

KRUPA_CZT_PROBLEMY
Joanna Krupa szczerze o problemach w życiu. Chodzi na terapię

Emmanuelle Béart odważyła się wyznać prawdę

Emmanuelle Béart i Anastasia Mikova są twórczyniami filmu dokumentalnego "Un silence si bruyant" ("Tak głośna cisza"), który wywołał wiele kontrowersji. Produkcja przedstawia historię pięciu osób — samej aktorki i trzech kolejnych kobiet oraz jednego mężczyzny, którzy w dzieciństwie doświadczyli seksualnej przemocy ze strony bliskich krewnych.

W siedzibie telewizji M6, która 24 września ma zamiar wyemitować film, we wtorek odbył się jego przedpremierowy pokaz. Aktorka i jednocześnie współtwórczyni filmu nie mogła być osobiście na miejscu, ale nagrała dla widzów wiadomość wideo. Jej wystąpienie szokuje.

Emmanuelle Béart w nagraniu stwierdziła, że początkowo nie miała zamiaru mówić o krzywdzie, której doświadczyła w przeszłości. Jej celem było stworzenie przestrzeni dla innych ofiar przemocy seksualnej, aby mogły one podzielić się swoimi historiami. Jednak ostatecznie zdecydowała, że również powinna opowiedzieć o swoim doświadczeniu. W filmie wyznała, że od 10. do 14. roku życia była ofiarą przemocy seksualnej ze strony osoby z jej rodziny.

Emmanuelle Béart w poruszającym wpisie

Emmanuelle Béart za pomocą swojego konta na Instagramie zdecydowała się na opublikowanie poruszającego wpisu. W jego treści zdradziła kulisy powstania filmu dokumentalnego "Un silence si bruyant" ("Tak głośna cisza"). Aktorka i jednocześnie reżyserka produkcji w treści zamieszczonego posta opowiedziała o trudach związanych z realizacją dokumentu. Wyjaśniła, że celem filmu było stworzenie przestrzeni dla ofiar kazirodztwa, aby mogły opowiedzieć swoje historie i wyrazić ból, którego doświadczyły.

"Trzy lata ciężkiej pracy z Anastasią Mikovą nad realizacją tego dokumentu, pisaniem scenariusza, poszukiwaniem świadków, tworzeniem filmu. Od początku moim pomysłem było stworzenie miejsca dla innych, aby mogli znaleźć słowa, każdy w swojej unikalnej historii, opowiedzieć o tym, co wywołuje i niszczy kazirodztwo, o wielkim fizycznym i psychicznym bólu bycia wykorzystanym, zdradzonym, zaprzeczonym, o narzuconej ciszy, o kręgach rodzinnego, społecznego, instytucjonalnego milczenia... kręgach ciszy..." - napisała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości