Nie żyje aktor z "The Office". "Był absolutną legendą"

Ewen MacIntosh
Ewen MacIntosh
Źródło: Getty Images
Ewen MacIntosh znany z roli niezapomnianego Keitha w brytyjskiej wersji "The Office" zmarł 21 lutego 2024 roku. Aktor zyskał ogromną popularność dzięki niepowtarzalnemu poczuciu humoru. Miał zaledwie 50 lat.

Ewen MacIntosh już w młodości angażował się w teatralne projekty, w tym w grupę teatralną "The Improverts". Jego kariera nabrała tempa, gdy został obsadzony w roli Keitha Bishopa w kultowym "The Office", zdobywając uznanie widzów i krytyków.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Ewen MacIntosh z "The Office" nie żyje

O tragicznej śmierci aktora poinformował jego długoletni przyjaciel i twórca "The Office", Ricky Gervais, który opublikował poruszający post na platformie społecznościowej X.

"Niezwykle smutna wiadomość. Zmarł niezwykle zabawny i bardzo uroczy Ewen MacIntosh, znany wielu jako 'Big Keith' z 'The Office'. Był absolutną legendą. Spoczywaj w pokoju" - napisał Ricky Gervais.

Agencja Just Right Management, reprezentująca aktora, również podzieliła się oświadczeniem o jego odejściu.

"Z wielkim smutkiem informujemy o spokojnym odejściu naszego ukochanego geniusza komedii Ewena MacIntosha. Jego rodzina dziękuje wszystkim, którzy go wspierali, zwłaszcza Willow Green Care Home" - czytamy w oświadczeniu.

Przyczyna śmierci nie została publicznie ujawniona, jednak w 2022 roku Ewen MacIntosh sam ujawnił, że ma problemy zdrowotne, publikując zdjęcie ze szpitala i podkreślając trudności, jakie przeżywa.

"Obawiam się, że nastały dla mnie złe czasy. Bądźcie silni" - napisał wówczas.

Śmierć aktora wstrząsnęła fanami, którzy wyrazili żal na platformie X.

"Keith będzie żył przez 'The Office' na zawsze", "Złamało mi to serce", "To bardzo smutna wiadomość. 50 lat to zdecydowanie za wcześnie. Składam kondolencje", "To straszliwie przykra informacja. Niech jego dusza spocznie w pokoju" - to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się w sieci.

Ewen MacIntosh – kim był?

Ewen MacIntosh był brytyjskim aktorem i komikem urodzonym w Merionethshire. Skończył studia z zakresu lingwistyki na Uniwersytecie w Edynburgu. Podczas studiów aktywnie angażował się w teatrze Edinburgh University Theatre Company i The Improverts.

Największy przełom w karierze ewena MacIntosha nastąpił, gdy został obsadzony w roli Keitha Bishopa, śmiertelnie poważnego księgowego, w popularnym serialu "The Office". Poza tym pojawił się w różnych programach, takich jak "Miranda" i "Little Britain". W 2007 roku wraz z Timem FitzHighamem wystąpili na festiwalu Fringe w Edynburgu. Ponadto, w 2009 roku wziął udział w charytatywnym teledysku do piosenki Chrisa Rea "Driving Home for Christmas" obok kilku innych gwiazd.

Ewen MacIntosh regularnie pojawiał się w radiowym serialu "Cabin Pressure" jako Carl. W 2013 roku przygotowywał się do roli w sztuce "Geek! The New Musical" w Tristan Bates Theatre. Wystąpił również w filmie "The Confusion of Tongues" (2014). W 2017 roku pojawił się w brytyjskiej komedii romantycznej "Finding Fatimah" jako Lionel. W 2020 roku wziął udział w programie "Celebrity Come Dine with Me".

Ewen MacIntosh prowadził także różne radiowe programy muzyczne. W ostatnich latach pojawiał się epizodycznie w trzeciej i ostatniej serii "After Life".

Ewen MacIntosh
Ewen MacIntosh
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości