Fani pomogą Elżbiecie Dmoch z zespołu 2 plus 1. Rozpoczął się remont jej mieszkania

Elżbieta Dmoch
Mieszkanie Elżbiety Dmoch zostanie wyremontowane
Źródło: IRENEUSZ RADKIEWICZ/PAP
Polska Fundacja Muzyczna prowadzi zbiórkę pieniędzy na remont mieszkania Elżbiety Dmoch. Po zakończeniu prac legenda muzyki będzie mogła cieszyć się nie tylko odnowionymi pomieszczeniami, ale również nowymi meblami oraz urządzeniami. Inicjatywa ta umożliwi znanej artystce na znacznie bardziej komfortowe życie.

Elżbieta Dmoch to artystka muzyczna, która jest zarówno piosenkarką jak i flecistką. Swoje pierwsze kroki w przemyśle muzycznym stawiała w rockowym zespole Nieznajomi i kabarecie Aknif. W latach 70. i 80., współpracując z Januszem Krukiem, zdobyła rozgłos jako członkini grupy muzycznej 2 plus 1.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Adam Woronowicz o ageizmie w aktorstwie. "Mężczyznom po 50. jest łatwiej"

Mieszkanie Elżbiety Dmoch zostanie wyremontowane

Kiedy na jesień 2022 roku pojawiła się wiadomość o gwałtownym pogorszeniu zdrowia Ewy Domch rzecznik Polskiej Fundacji Muzycznej wypowiedział się nie tylko na temat samopoczucia artystki, ale również przekazał, że dom gwiazdy potrzebuje remontu, który umożliwi dostosowanie przestrzeni do aktualnych wymagań zdrowotnych wokalistki.

Teraz okazuje się, że remont mieszkania Elżbiety Dmoch idzie zgodnie z planem. Zbiórka koordynowana przez Polską Fundację Muzyczną, prawie dobiegła końca. Uzbierano już niemal 30 tys. złotych. Stan zdrowia samej gwiazdy również uległ poprawie, gdyż obecnie porusza się za pomocą chodzika.

Fundacja poinformowała, że remont mieszkania Elżbiety Dmoch wkrótce zostanie rozszerzony o kolejne pomieszczenia. Warto dodac, że wszystkie decyzje dotyczące wykończenia były konsultowane gwiazdą. Do tej pory przeprowadzono gruntowny remont kuchni i łazienki, wymieniono instalacje hydrauliczne i elektryczne. Ujawniono także, że w łazience pojawi się również przystosowana dla artystki wanna.

Elżbieta Dmoch — życie prywatne i kariera

Elżbieta Dmoch od najmłodszych lat zdradzała pasję do śpiewu. W wieku 17 lat dołączyła do zespołu Warszawskie Kuranty, założonego przez Janusza Kruka, z którym wkrótce potem zaczęła się spotykać. W 1971 r. razem z ukochanym założyła grupę 2 plus 1, która ma na swoim koncie takie szlagiery, jak "Windą do nieba" czy "Chodź, pomaluj mój świat".

W 1973 r. Elżbieta Dmoch i Janusz Kruk postanowili się pobrać. Zamieszkali na Sadybie w Warszawie, ale ciężar bycia ciągle w centrum uwagi zaczął obciążać kobietę. Z biegiem czasu, wraz z malejącą popularnością zespołu, Janusz Kruk zaczął mieć problemy z alkoholem i zdradzał żonę. W 1989 r. doszło do rozwodu, ale mimo to niegdyś zakochani utrzymywali przyjazne stosunki. W 1992 r. Janusz Kruk zmarł na zawał serca, co mocno wpłynęło na kobietę.

Po śmierci byłego męża Elżbieta Dmoch zdecydowała się zakończyć swoją muzyczną karierę. Na chwilę powróciła do śpiewania w latach 1998-1999, kiedy to zespół 2 plus 1 został reaktywowany. Ostatnio zaśpiewała na scenie w 2002 r. Po tym wystąpieniu wycofała się z życia publicznego. Mimo wielu trudności i przeciwności losu Elżbieta Dmoch pozostawiła niezapomniany ślad w historii polskiej muzyki. Jej utwory do dziś cieszą się popularnością wśród fanów.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: IRENEUSZ RADKIEWICZ/PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości