Grażyna Torbicka o wynikach Oscarów. Oceniła też debiut Henry'ego Tadeusza

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Grażyna Torbicka wypowiedziała się na temat Oscarów

Grażyna Torbicka w najnowszym wywiadzie została poproszona o ocenę wyników tegorocznych Oscarów i przy okazji nawiązała także do syna Alicji Bachledy-Curuś i Colina Farrella, który pojawił się u boku ojca podczas gali w Dolby Theatre. Gwiazda nie szczędziła ciepłych słów w stronę nastoletniego Henry'ego Tadeusza.

Oscary 2023 już za nami, a mimo to wciąż nie milkną echa tegorocznej ceremonii wręczenia najważniejszych w dziedzinie kinematografii nagród. Wszystko dlatego, że nominowany do statuetki Oscara Colin Farrell wziął na "czerwony dywan", który w tym roku wyjątkowo był w szampańskim kolorze, swojego najmłodszego syna i jednocześnie pociechę, której doczekał się podczas związku z Alicją Bachledą-Curuś. Dla nastoletniego Henry'ego Tadeusza było to pierwsze oficjalne wyjście w jego życiu.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Relacja z gali rozdania Orłów 2023. Dawid Ogrodnik o roli w "Johnnym"
Relacja z gali rozdania Orłów 2023. Dawid Ogrodnik o roli w "Johnnym" Marzec to zdecydowanie miesiąc polskiego i światowego kina. Za nami nie tylko oscarowa noc, podczas której poznaliśmy zdobywców najważniejszych nagród filmowych. Na początku miesiąca odbyła się gala rozdania Orłów 2023, na której triumfowali twórcy filmów "IO" oraz "Johnny". Na ceremonii nie mogło zabraknąć redakcji "Co za Tydzień". Źródło: "Co za Tydzień"

Grażyna Torbicka o tegorocznych Oscarach. Nie zgadza się z jednym werdyktem

Grażyna Torbicka to niekwestionowana gwiazda dziennikarstwa filmowego. Nic więc dziwnego, że kilka dni po wręczeniu Oscarów, została poproszona o skomentowanie przebiegu gali i tegorocznych wyborów Akademii Filmowej. Nie ukrywała, że zgadza się z większością werdyktów.

"Ja jestem bardzo zadowolona, że film 'Wszystko wszędzie' naraz zdobył uznanie Amerykańskiej Akademii Filmowej, bo uważam, że to jest bardzo odważny, bardzo też ciekawy i awangardowy język filmowy, który zaproponował duet The Daniels, jak go nazywamy. To jest naprawdę takie kino nowej generacji, takie kino, które, tylko uprzedzam, trzeba się przygotować na naprawdę filmową jazdę bez trzymanki, trzeba się przygotować na taki filmowy rollercoaster, ale otworzyć się na to, bawić się tym. I ta zabawa przyniesie nam po obejrzeniu całego filmu bardzo głębokie, wbrew pozorom, refleksje" - powiedziała w rozmowie z Jastrząb Post.

Dodała, że żałuje, że żadnej statuetki nie otrzymali twórcy filmu "Duchy Inisherin", w którym Colin Farrell zagrał główną rolę.

"Więc cieszę się, ale żałuję, że 'Duchy Inisherin', ten piękny film Martina McDonagha nie zdobył Oscara z tych ważniejszych kategorii, bo to naprawdę piękne kino. Ale zawsze z drugiej strony twierdzę, że Oscary Oscarami, a widzowie i tak w swojej pamięci i w swoim sercu zostawiają filmy, które były dla niej najciekawsze, najbardziej emocjonujące" - mówiła.

Grażyna Torbicka została zapytana o debiut Henry'ego Tadeusza

Gdy Grażyna Torbicka nawiązała do "Duchów Inisherin", reporterka serwisu Jastrząb Post zapytała gwiazdę o syna Colina Farrella, który towarzyszył mu podczas gali rozdania tegorocznych Oscarów. Chłopiec do tej pory nie pokazywał się publicznie z rodzicami, a Alicja Bachleda-Curuś zawsze bardzo dbała o to, by nie nadwyrężać jego prywatności.

W jednym z wywiadów zdradziła natomiast, że nastolatek chce iść w ślady swoich rodziców i chce również związać swoje życie z aktorstwem. Henry Tadeusz na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych i ma świetny kontakt z Colinem Farrellem. Wyjście ze sławnym tatą na Oscary było więc na pewno dla niego bardzo ważnym przeżyciem, które zapamięta na zawsze.

Prasa była zachwycona gestem aktora, który od początku mówił, że chce by w tak ważnym momencie, towarzyszył mu najmłodszy syn. Tę opinię podzieliła także Grażyna Torbicka, która przyznała, że bardzo miło się jej patrzyło na Colina Farrella i Henry'ego Tadeusza razem w Dolby Theatre.

"To taki wyjątkowy duet, piękny duet, było bardzo miło patrzeć na takie dwa pokolenia" - skomentowała.

Oscary 2023. Colin Farrell z synem Henrym Tadeuszem
Oscary 2023. Colin Farrell z synem Henrym Tadeuszem Oscary 2023. Colin Farrell z synem Henrym Tadeuszem Źródło: WireImage

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości