Gwiazdy na Gali Nagrody Mariusza Waltera. Zjednoczyły się w promowaniu etyki

Bożena i Mariusz Walterowie
Bożena i Mariusz Walterowie
Źródło: MWMEDIA / Instagram
Gala Nagrody Mariusza Waltera, zorganizowana przez Fundację im. Bożeny i Mariusza Walterów, zebrała pod jednym dachem najważniejsze osoby ze świata mediów. Wydarzenie miało na celu uhonorować zasłużonych i utalentowanych dziennikarzy oraz promować etyczne dziennikarstwo. Kto zaprezentował się na czerwonym dywanie?

Mariusz Walter był polskim reportażystą, reżyserem filmów dokumentalnych oraz pracownikiem naukowym. Złożył Grupę ITI oraz telewizję TVN. Od 1 stycznia 2013 r. do 2018 r. był honorowym prezesem Grupy ITI. Zmarł 13 grudnia 2022 r.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

CZT1812_WALTERGRANDPRESS
Grand Press 2022. Uczczono pamięć współzałożyciela stacji TVN Mariusza Waltera
Źródło: "Co za Tydzień"

Gwiazdy promują etykę podczas Gali Nagrody Mariusza Waltera

W piątek, 15-go marca 2024 roku odbyła się pierwsza edycja Gali Nagrody Mariusza Waltera. Podczas wydarzenia pojawiło się wiele osób znanych ze świata mediów i nie tylko. Nie zabrakło osób z pierwszych stron gazet, które kojarzą się z rzetelnym i wartościowym dziennikarstwem.

Warto dodać, że gala została zorganizowana przez Fundację im. Bożeny i Mariusza Walterów, która powstała pod koniec 2023 roku. Na wydarzeniu nagrodzono zasłużonych i utalentowanych dziennikarzy. Cel, który towarzyszył organizacji gali, to przekazanie przesłania, szczególnie dla młodych ludzi, jak etycznie należy traktować dziennikarstwo.

Podczas gali była obecna wdowa po Mariuszu Walterze - Bożena Walter, która udzieliła wywiadu dziennikarzowi TVN24 Łukaszowi Jedlińskiemu.

"Chciałabym, żeby te nagrody były takim przesłaniem, szczególnie dla młodych ludzi, jak należy traktować dziennikarstwo. To powinno być dziennikarstwo etyczne kierujące się wartościami moralnymi - żeby pilnowali tych wartości, które okazały się ostatnio niezbędne, czyli wolności i niezależności słowa" - wyznała Bożena Walter.

Kto pojawił się na pierwszej Gali Nagrody Mariusza Waltera?

Gala była prowadzona przez Piotra Kraśko oraz Grażynę Torbicką. W eleganckich strojach pojawili na wydarzeniu m.in. Martyna Wojciechowska, Monika Olejnik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Marta Kuligowska czy Anna Cieślak. Jednak to nie jedyne znane osoby, które pojawiły się na wydarzeniu.

Niektóre z gwiazd zdecydowały się na umieszczenie w mediach społecznościowych zdjęć z wydarzenia. Jak sławy prezentowały się na gali? Fotografie znajdziecie poniżej.

Piotr Kraśko i Grażyna Torbicka
Piotr Kraśko i Grażyna Torbicka
Źródło: Instagram @katarzyna_lipka
Grażyna Torbicka
Grażyna Torbicka
Źródło: Instagram @grazyna.torbicka
Adam Małysz
Adam Małysz
Źródło: Instagram @adammalyszofficial
Adam Małysz z córką
Adam Małysz z córką
Źródło: Instagram @katarzyna_lipka
Marta Kuligowska
Marta Kuligowska
Źródło: Instagram @martakuligowska

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA / Instagram

podziel się:

Pozostałe wiadomości