Gwiazdy żegnają Matthew Perry'ego. Nagła śmierć gwiazdora wstrząsnęła branżą

Matthew Perry
Matthew Perry
Źródło: Getty Images
Matthew Perry nie żyje. Z tą informacją Polacy obudzili się w niedzielny poranek. Wielu z nas wciąż nie może uwierzyć, że odtwórca kultowej roli Chandlera Binga z serialu "Przyjaciele" odszedł na zawsze. Z tą informacją nie mogą pogodzić się również ci, którzy spotkali go na zawodowej ścieżce oraz bliscy, dla których walczył z własnymi demonami. Tak gwiazdy żegnają wielkiego Matthew Perry'ego.

Są odejścia, na które trudno być przygotowanym. To należy właśnie do takich. Matthew Perry zmarł 28 października w wieku 54 lat. Choć zmarł przedwcześnie, jego życie nie należało do najłatwiejszych. Od lat zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, a o ciemnych stronach duszy postanowił opowiedzieć dopiero niedawno — niespełna rok temu swoją premierę miała autobiograficzna książka zatytułowana "Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz". To z niej fani dowiedzieli się, że pracę przy tylko jednym z dziesięciu sezonów kultowych "Przyjaciół" pamięta, bo był trzeźwy.

Czytaj też: Matthew Perry nie żyje. Chandler z "Przyjaciół" miał 54 lata

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Matthew Perry nie żyje

Jak informują zagraniczne media, Matthew Perry został znaleziony martwy w sobotę 28 października. Około godziny 16:00 czasu lokalnego na miejscu pojawiły się służby ratownicze. Policja nie stwierdziła udziału osób trzecich. Jak podano, na miejscu nie odnaleziono narkotyków, ani innych substancji, które mogłyby przyczynić się do śmierci 54-latka. Teraz serwis TMZ opublikował nowe ustalenia w sprawie śmierci aktora.

Dziennikarzom udało się ustalić, co Matthew Perry robił przed śmiercią. Według TMZ Matthew Perry sobotniego poranka przez dwie godziny grał w pickleball, czyli połączenie badmintona, tenisa ziemnego i tenisa stołowego. Kiedy wrócił do domu, zlecił swojemu asystentowi kilka zadań do wykonania.

Asystent wrócił po dwóch godzinach do domu i znalazł Matthew Perry'ego w jacuzzi. Kiedy stwierdził, że aktor nie odpowiada i nie reaguje, wezwał odpowiednie służby. Jak na razie policja nie podała konkretnej przyczyny śmierci gwiazdora, jednak podejrzewa się utonięcie.

Czytaj więcej: Ujawniono nieoficjalne szczegóły śmierci Matthew Perry'ego. Aktora znalazł asystent

Gwiazdy żegnają Matthew Perry'ego

Ci, którzy dorastali w latach 90. XX wieku, dojrzewali wraz z nimi. I choć od emisji ostatniego odcinka "Przyjaciół" minęło przeszło 20 lat, bohaterowie wciąż cieszą się ogromną popularnością. Nowe pokolenia widzów płaczą, śledząc losy szóstki bohaterów, zastanawiając się, czy Rachel i Ross mieli jednak przerwę oraz śmiejąc się z żartów Chandlera, który w ten sposób radził sobie z trudnymi doświadczeniami. Choć teraz szczególnie na tego ostatniego patrzymy zupełnie inaczej. Widzowie dostrzegają w postaci Chandlera wiele podobieństw do Matthew Perry'ego, który już na początku pracy na planie zdjęciowym, mając 24 lata, zmagał się z uzależnieniem od alkoholu.

Czytaj więcej: Matthew Perry nie żyje. Gwiazdor przez lata walczył z uzależnieniem. Kilka razy otarł się o śmierć

Była to postać nietuzinkowa, czego pewni są ci, którzy nie mogą pogodzić się z jego nagłą śmiercią. Aktora żegnają bliscy i przyjaciele z planu, wspólnie pogrążając się w smutku i żałobie.

1/10 Selma Blair

"Mój najstarszy przyjaciel. Wszyscy kochaliśmy Perry'ego, a ja w szczególności. Każdego dnia. Kochałam go bezwarunkowo, a on mnie. Jestem załamana, mam złamane serce. Słodkich snów Matty" - napisała.

2/10 Briana Brancato

"Serce mi się łamie. Słodkich snów Matty" - napisała była partnerka aktora.

Briana Brancato
Briana Brancato
Źródło: Instagram

3/10 Shannen Doherty

"Dawno temu byliśmy gangiem. Wszyscy dorastaliśmy razem, jeżdżąc [...] na północ i ciągle się śmiejąc. Matt, Roger, David, Roksana. Graliśmy w wyzwanie, a Matt musiał opowiadać śmieszne rzeczy dziewczynom przy barze. Po prostu zawsze dobrze się bawiliśmy i wspieraliśmy się nawzajem. Zawsze można było nas spotkać w kabinie, rozmawiających w naszym wymyślonym języku. I tak, Matt zawsze miał TAKIE poczucie humoru. Matt i ja mieliśmy randkę i to było w Walentynki. Chciał zarezerwować stolik w restauracji w Malibu, ale nie mógł, więc tata załatwił mu rezerwację. Poszliśmy i przez większą część wieczoru mówił o irlandzkiej zdolności przekonywania mojego taty. Nasza przyjaźń trwała długo. Naprawdę całe życie. Wiem, że wielu cierpi, zwłaszcza nasz mały gang. Będzie go brakowało wielu, a na pewno nam. Tak. Mógłbym być bardziej poetycki i powiedzieć coś lepiej, ale w tej chwili zwyciężył szok i smutek" - napisała aktorka.

Shannen Doherty
Shannen Doherty
Źródło: Instagram

4/10 Maggie Wheeler

"Co za strata. Świat będzie za tobą tęsknił. Radość, którą sprawiałeś innym w tym swoim zbyt krótkim życiu — będzie żyła wiecznie. Cieszę się, że mogliśmy ze sobą dzielić tyle wspaniałych momentów" - napisała ekranowa partnerka.

5/10 Nancy Sinatra

"Dziękuję, że byłeś sobą. Życzę ci spokojnej drogi do domu wzdłuż gwiazd" - napisała gwiazda.

6/10 Morgan Fairchild

"Jestem załamana z powodu przedwczesnej śmierci mojego 'syna', Matthew Perry’ego. Strata tak genialnego młodego aktora jest szokiem. Przesyłam wyrazy miłości i kondolencje jego przyjaciołom i rodzinie, zwłaszcza jego tacie, Johnowi Bennettowi Perry’emu, z którym pracowałam przy 'Flamingo Road' i 'Falcon Crest'" - napisała odtwórczyni serialowej mamy Chandlera.

7/10 Viola Davis

"To jest druzgocące. Twoja książka bardzo poruszyła moje serce. Ludzie, których nikt nie widzi i których większość wyrzuca. To był talent. Oprócz radości, którą przyniosłaś wielu, twoje serce królowało niepodzielnie. Odpoczywaj w spokoju... wiedz, że przyniosłeś miłość" - napisała aktorka.

8/10 Paget Brewster

"Był dla mnie cudowny w 'Przyjaciołach' i za każdym razem, gdy go widziałem przez kolejne dziesięciolecia. Proszę przeczytać jego książkę. Pomaganie było jego dziedzictwem. Nie spocznie w spokoju... Jest już zbyt zajęty rozśmieszaniem wszystkich tam na górze" - napisała ekranowa partnerka.

9/10 Alyssa Milano

"Matty zawsze był najzabawniejszą osobą w pokoju. I NAJLEPSZĄ. Był uprzejmy. Matty, pamiętasz, jak szliśmy grać w bingo w tym kościele w dolinie? Rozśmieszyłeś mnie tym śmiechem. Płacz ze śmiechu. Doprowadziłeś mnie do płaczu i śmiechu. Moje kondolencje dla wszystkich, którzy go kochali" - napisała aktorka.

10/10 Yvette Nicole Brown

"Nasza rodzina 'The Odd Couple' poniosła dziś wielką stratę. Cały świat rozrywki tak ma. Jestem zbyt smutny z powodu tej wiadomości, aby powiedzieć coś więcej. Matthew Perry był kochankiem, który zasługiwał na więcej spokoju w tym życiu. 54 lata to za wcześnie, żeby iść. Kochamy cię, Matty!" - napisała aktorka.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Czytaj więcej:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości